Sima kaposvári siker a somogyi rangadón

2011.03.12. 17:59
Oláh Lóránt (fehérben) büntetőből talált be a Siófok kapujába (Fotó: Grnák László)
A Somogy megyei rangadón a Kaposvár hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Siófokot a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A hazaiak az első tíz percet leszámítva fölényben játszottak, főleg Katona Attila kiállítása után.

Ha pusztán a tabellán elfoglalt elfoglalt helyezéseket nézzük, akkor a Kaposvár egyértelmű esélyesként lépett pályára a Siófok ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában. Sisa Tibor csapata a hatodik helyen állt a forduló előtt, és a bajnokság folyamán egy pillanatig sem fenyegette a kiesés réme.

A siófokiak szereplése viszont óriási talány. A meccs előtt a kiesést jelentő 15. pozícióban álltak, de helyzetük koránt sem reménytelen, ellentétben a mai győzelme ellenére még mindig tetemes hátrányban utolsó Szolnokkal. A kapott gólok tekintetében ifjabb Mihalecz István együttese a harmadik (!) legjobb volt a mezőnyben 23-mal, ám mindössze 15 gólt szereztek, és elsősorban emiatt kell aggódniuk már régóta.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Óriási siófoki rohamokkal kezdődött a találkozó. Az első tíz percben egymás után adódtak a jobbnál jobb lehetőségek, de egyik ziccerből sem lett semmi, Kovács Zoltán mindannyiszor a helyén volt, vagy pedig a kapufa segítette ki a hazaiakat.

De mit tesz a sors? A számtalan siófoki helyzet ellenére a Kaposvár szerezte meg a vezetést. Oláh Lóránt nagyszerűen passzolt Milan Pericshez, aki 12 méterről laposan, a kifutó Molnár Péter mellett a kapu bal sarkába gurított. 1–0

A 35. percben jött a második hazai találat: Oláh Lóránt szerezte büntetőből, amelyet azután ítélt meg Németh Ádám játékvezető, hogy Katona Attila lerántotta Pericset. 2–0

Katonának elborult az agya, három perccel később megütötte Pericset, ezért pedig egyből piros lapot kapott. A vendégeknél Hock Zsolt orvosnak is el kellett mennie a kispadtól, mert megjegyzéseket tett Németh Ádámnak.

A második félidő elején érezhetően kisebb volt az iram. Nem volt értelme, hogy a hazaiak kockáztassanak, a vendégek pedig eggyel kevesebb emberrel nem voltak elég hatékonyak.

Az 58. percben Hegedüs növelhette volna tovább a kaposvári előnyt, ám az egyébként remek lövése után a labda elkerülte a jobb alsó sarkot.

A szépen lassan és csaknem eseménytelenül folyó találkozó a 86. percben azért még egy gólt hozott. Balázs Benjámin közelről adta meg a kegyelemdöfést a Siófoknak. 3–0

A második félidő egészéről elmondható, hogy a Siófok kicsit visszahúzódott, kontrákkal próbált meg operálni, de hasztalanul, a Kaposvár magabiztosan uralta a játékot és nyerte meg megérdemelten a mérkőzést.

1. Videoton FC 19 13 4 2 40–17 +23 43
2. Ferencvárosi TC 19 11 1 7 32–29 +3 34
3. ZTE FC 19 10 3 6 35–28 +7 33
4. Kaposvári Rákóczi 19 10 2 7 31–25 +6 32
5. DVSC-TEVA 19 9 5 5 34–28 +6 32
6. Paksi FC 19 9 4 6 32–26 +6 31
7. Lombard Pápa Termál FC 19 8 3 8 32–34 –2 27
8. Kecskeméti TE-ERECO 19 8 11 35–39 –4 24