Tischler triplája kevés volt az MTK szép búcsújához

2011.05.21. 19:19
A Paks kétszer hátrányban volt az MTK ellen, de kiharcolta a győzelmet (fotók: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a már kiesett MTK a második helyen végzett Paks gárdáját fogadta, és bár a vendégek gyors vezető gólja után Tischler Patrik három gólt szerzett – és ezzel az MTK kétszer is vezetett –, Kis Károly csapata kihasználta a kék-fehérek hibáit, és Böde Dániel duplájával megszerezte a három pontot.

Bár az utolsó fordulótól függetlenül mindkét csapat sorsa megpecsételődött, mégis szép meccset kívántak vívni. A fővárosiaknak ez már csak azért is volt fontos, mert hosszú időre ez volt utolsó élvonalbeli mérkőzésük, Kis Károly éppen ezért küzdelmes és izgalmas játékot várt.

Tischler háromszor örülhetett gólnak,
de a győzelem elmaradt
Tischler háromszor örülhetett gólnak, de a győzelem elmaradt

A hazai szurkolótábor óriási transzparenssel érkezett az összecsapásra, mely saját játékosaikhoz szólt: „Az MTK felelősség, 123 évet meggyaláztatok.” A fővárosiak szinte még fel sem ocsúdtak a felirat első elolvasásából, a Paks máris megszerezte a vezetést. Heffler Tibor jobb oldali beadását a 2. percben az ötös jobb oldalán álló Csehi Tamás csúsztatta a kapu jobb felső sarkába (0–1).

A hazaiak nem estek össze, de Nikházi Márk beadását Pál András csak a kapu fölé tudta fejelni. A paksiak ezek után mezőnyfölényt alakítottak ki, ám jelentős helyzetekig ők sem jutottak, egyszer Böde Dániel tört kapura, de Szekeres Adrián tisztázni tudott előle.

A félidő felénél az időjárás is közbeszólt, ugyanis eleredt az eső. A hazaiaknál ekkor kezdett érni az egyenlítő találat. Tischler Patrik fejelte néhány centivel a kapufa mellé Nikházi szabadrúgását, majd a 35. percben már nem hibázott, szabadrúgásból 25 méterről Pokorni Péter ügyetlen mozdulatainak köszönhetően lőtt a bal alsóba (1–1).

A második félidő elején Tischler újabb góljával már a hazaiak vezettek. Az 53. percben Vukmir Dragan indította őt, majd egy lövőcsel bemutatása után már csak a kapu közepébe kellett passzolnia a labdát (2–1).

A 63. percben
a vendégek végezhettek el szabadrúgást, amely után az MTK nem tudott felszabadítani, ezért a helyzetet kihasználva Magasföldi József bólintotta a labdát a bal alsó sarokba (2–2).

Az egyenlítő gólra Tischler válaszolt a 67. percben. Nagyszerű labdát kapott, amellyel egyedül törhetett kapura, és tíz méterről kilőtte a bal alsót, megszerezve harmadik találatát (3–2).

Két perccel később, a 67. percben Böde egyenlített. A tizenhatoson belülre cselezve magát az ötös vonaláig jutott, amelynek jobb oldaláról a bal alsót vette célba, és betalált (3–3).

A 78. percben ismét Böde volt eredményes: egy hosszú indításból Kálnoki Kis Dávid szorításában sodródott a kapu felé, majd tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot (3–4).

1. Videoton FC 29 18 7 4 59–28 +31 61
2. Paksi FC 30 17 5 8 54–38 +16 56
3. Ferencvárosi TC 29 14 5 10 47–43 +4 47
4. DVSC-TEVA 29 12 10 7 52–41 +11 46
5. ZTE FC 29 13 6 10 48–46 +2 45
6. Kaposvári Rákóczi 30 13 4 13 41–42 –1 43
7. Újpest FC 29 12 6 11 49–38 +11 42
8. Győri ETO FC 30 10 11 9 40–35 +5 41