Továbbra is százszázalékos a Pápa

2011.07.23. 20:56
A Pápa kapuját nem tudta bevenni a Siófok (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I második fordulójában az Újpesten nyerni tudó Pápa ezúttal a Siófokot fogadta. Gól és valamirevaló esemény nélküli első félidő után a 47. percben az lilák ellen is győztes gólt szerző Goran Marics szerezte meg a vezetést, majd fél órával később ugyancsak egy szabadrúgásból állította be a 2–0-s végeredményt.

A hazai gárda az Újpesten aratott győzelme után jó hangulatban várta a találkozót, amely azonban akár meglepetést is tartogathatott a számára, hiszen a siófokiak még nem léptek pályára az új idényben.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a magyar labdarúgó NB I-et?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ezért aztán kissé óvatosan kezdték a találkozót a csapatok, s az első félidő nagy része jobbára eseménytelen mezőnyjátékkal telt, némi pápai fölénnyel. A felek összesen mindössze háromszor próbálkoztak kapura lövéssel, de az egyik oldalon Lovrencsics, a túloldalon pedig Kecskés lövése szállt a kapu fölé.

A félidő hajrájában aztán a Lombard már egyértelműen aktívabban játszott, ekkor Marics lövését kellett blokkolnia Fejesnek, ám a kapusok védenivaló nélkül úszták meg ezt a játékrészt.

A szünet után azonban nem sokáig váratott magára a gól: a vendégek kapujától 23 méterre Marics végzett el szabadrúgást, s a bal felső sarokba csavart. Milinte ugyan beleért a labdába, de csak beljebb tudta azt segíteni. 1–0

A siófokiak szinte rögtön cseréltek a történtek után, de ez nem különösebben változtatott a játék képén. Sőt az 57. percben Ferenczi fejeséből akár nőhetett is volna a különbség, ám Milinte ekkor bravúrral védett, míg a csereként beállt Quintero 10 méteres lövése centikkel zúgott el a bal oldali kapufa mellett.

A 77. percben aztán megismétlődtek az első gól előtti jelenetek: ezúttal is Lovrencsicset buktatták a kaputól 22 méterre, most is Marics állt a labda mögé, s ezúttal félmagasan a kapu jobb oldalába tekert úgy, hogy a játékszer a kapufáról pattant a hálóba. 2–0

Ezt követően a pápaiak már nem erőltették a támadásokat, a vendégek meg már nem tudtak újítani, így a hazaiak teljesen megérdemelték nyerték meg a találkozót, és két forduló után százszázalékos teljesítménnyel állnak a tabellán.