Újabb diadalával a Paks már a második a bajnokságban

2011.04.16. 19:55
A Paks tavasszal magabiztos játékkal győzte le a KTE-t (Fotó: Németh Ferenc– archív)
A Paks remek játékkal 2–0-ra legyőzte a Kecskemétet az NB I 23. fordulójában megrendezett mérkőzésen. Kis Károly csapata így a második helyre lépett előre a bajnoki táblázaton.

A Paks a Kecskemétet fogadta a labdarúgó NB I 23. fordulójában. A mérkőzés tétje az volt, hogy ha a hazaiak nyernek, biztosan a második helyre jönnek fel a tabellán, míg a Kecskemét győzelemével megerősíti pozícióját az alsóházban, illetve további teret nyer a kiesés ellen folytatott harcban.

Viszonylag gyorsan megszerezte a vezetést a Paks. A 11. percben Bartha László remek ütemben ugratta ki Montvai Tibort, aki 12 méterről nem hibázott, magabiztosan gurította el a labdát a kimozduló Ribánszki László mellett. 1–0

Ez volt Montvai egyetlen, de rendkívül fontos megmozdulása a mérkőzésen, mivel néhány perccel később le kellett cserélni combsérülés miatt.

Ezzel együtt a Paks könnyen növelhette volna az előnyét a félidő közepén, ám Magasföldi József öt méterről hatalmas ziccerben fölé lőtt.

Ezután nagyon leült a meccs, a mezőnyben gurult vagy pattogott a labda. Nem volt túl magas a színvonal, ezt persze az előnyben levő paksiak aligha bánták. Szilasi Szabolcs félidőt jelző sípszaváig nem változott az eredmény.

A szünet utáni első negyedórában sem változott lényegesen az iram, de helyzetek azért voltak. A Kecskemét járt közelebb a gólszerzéshez, ám Alekszandar Alempijevics a lécet találta el az 54. percben.

Szerencsére a játékrész derekán felgyorsultak az események, és újabb gól is született. A Paks az egész mérkőzésen aktívan és jól futballozó Bartha László révén talált be a 69. percben. Bartha Magasföldi remek passzát pörgette védhetetlenül a kecskeméti kapuba. 2–0

Megelőzvén a kellemetlen meglepetéseket, a Paks nem vonult vissza, támadásban maradt. A hazaiaknál Sipeki István és Sifter Tamás remekül megszűrte a Kecskemét támadásait. A Kecskemét ugyan lőtt két kapufát, ám ezek a helyzetek eléggé esetlegesek voltak. Csak a ziccereket számolva a Paks öt-hat gólt is szerezhetett volna, így megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

A Kecskemét nem tudta a saját futballját játszani, a Paks többségében remekül elfojtotta a kezdeményezéseket. A Paks ezzel a sikerrel megelőzte a Ferencvárost a tabellán, és a második helyen áll.