Újabb újpesti vereség: ezúttal Siófokon

2011.07.30. 20:57
A siófokiak joggal örülnek: simán megverték a pocsékul rajtoló Újpestet (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Siófok hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Újpestet. A Balaton-partiak már az 1. percben megszerezték a vezetést Haraszti Zsolt szabadrúgásból élért góljával, majd Huszák Tamás akcióból volt eredményes az első félidő lefújása előtt.

Szebb kezdésről nem is álmodhatott volna a siófoki publikum, a hazai csapat már az első percben megszerezte a vezetést: Haraszti Zsolt végzett el szabadrúgást mintegy 25 méterről, lövése a bal alsó sarokba vágódott. 1–0

A 4. percben kis híján tovább növelte előnyét a Siófok: az Újpest kapuja előtt alakult ki kavarodás, amelynek végén Lengyel Dániel lőtt kapura mintegy öt méterről, Balajcza hatalmas bravúrral hárított.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri az NB I-et a 2011–2012-es szezonban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Siófok kézben tartotta a mérkőzést, az első nagy újpesti lehetőség csak a 22. percben alakult ki: Barczi Dávid kilépett a bal oldalon, majd 20 méterről középre adott, ahol a jó ütemben érkező Rajczi Péter csúsztatott, Milinte Árpád azonban magabiztosan védte a keresztléc alá tartó labdát.

Haraszti vállalkozott lövésre úgy 18 méterről, a rövid sarokra tartó kísérletet Balajcza hárította, majd a kipattanóra Huszák Tamás csapott le, és tüzelt 11 méterről. Az újpesti kapus ismét védett, végül Kecskés Tamás durrantotta rá 25-ről, lövése mellé szállt.

A 40. percben ismét az Újpest lendült támadásba, Szokol Zsolt beadását Balogh Balázs csúsztatta kapura, Milinte újfent a helyén volt.

A félidő lefújás előtt jött a hideg zuhany, újabb gólt szereztek a hazaiak: Huszák Tamás kapott labdát középen, majd betört a tizenhatoson belülre, és 15 méterről kilőtte a hosszú felső sarkot, így kétgólos siófoki vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. 2–0

A második félidőben álmosan kezdtek a felek, az első komolyabb helyzet az 59. percben alakult ki: Farkas János cselezgetett az újpesti térfélen, s 16 méterről lövésre vállalkozott, Balajcza bravúrral szögletre tolta a labdát. Haraszti sarokrúgását Huszák kapura csúsztatta, az újpesti kapus ismét a helyén volt.

A Siófok tartotta kétgólos előnyét, míg az újpesti támadások utolsó passzai rendre pontatlanra sikerültek.

A 79. percben Wilson szerzett labdát a Siófok térfelén, Rajczihoz passzolt, akinek 18 méterről leadott lövése épphogy elkerülte Milinte kapuját.

A lefújás előtt még egy siófoki lehetőséget láthatott a mintegy 5000 főt számláló közönség: Horváth jobb oldali beadására Kecskés érkezett középen, csúsztatását Balajcza fogta, így a mérkőzést 2–0-ra megnyerte a Siófok.

Az Újpest ezzel zsinórban harmadik vereségét szenvedte a bajnokságban, így továbbra is rúgott gól és szerzett pont nélkül áll a bajnokságban. A Siófok első győzelmét aratta.

1. DVSC-TEVA 3 3 8–2 +6 9
2. Pécsi MFC 3 3 5–2 +3 9
3. Győri ETO FC 3 3 4–1 +3 9
4. Lombard Pápa Termál FC 3 2 1 4–1 +3 7
5. Budapest Honvéd 3 2 1 9–4 +5 6
6. Kecskeméti TE 3 2 1 8–4 +4 6
7. DVTK 3 1 1 1 6–4 +2 4
8. Kaposvári Rákóczi 3 1 1 1 4–6 –2 4