Az MTK az utolsó percben mentett pontot Újpesten

2013.04.30. 17:55
A labdarúgó NB I 20. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Újpest hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az MTK-val. Az erősen kezdő lila-fehérek a 12. percben szerezték meg a vezetést Dusan Vasziljevics góljával, a vendégek azonban Kanta József utolsó perces szabadrúgásával megmentettek egy pontot.
Az MTK a végén megmentett egy pontot Újpesten (Fotó: Mirkó István)
ONLINE KÖZVETÍTÉS

Jó formában várta a mérkőzést a házigazda, hiszen a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet megnyert, így feljött a 9. helyre, a vendégek pedig a Haladás és a Siófok elleni vereség után legyőzték a Diósgyőrt, így megszakították rossz szériájukat.

A két együttes 205. egymás elleni mérkőzésére készült, eddig minimális újpesti fölény jellemezte a párharcot, 79 lila-fehér siker mellett 77 MTK-diadal és 48 döntetlen született.

A találkozón bekezdtek a hazaiak – bár az első lövést Vadnai révén még az MTK-nál jegyezhettük fel –, Kabát szögletei után előbb Vasziljevics, majd Vermes fejese veszélyeztette a vendégek kapuját.

A 12. percben aztán meg is szerezte a vezetést az Újpest, Remili kapott labdát a tizenhatoson belül, egy csel után középre adott, és az ott érkező Vasziljevics estében a bal alsóba lőtt (1–0).

Az első 20 percet követően aztán mintha kicsit túlságosan is megnyugodott volna a házigazda, egyre többet jött előre az MTK, és Kanta nagyszerű indítása után Vass kevéssel a jobb alsó mellé lőtt.

A hajrához közeledve egy gyors ütésváltás során előbb Kabát középre lőtt labdájáról maradtak le a társak, majd Kanta közeli kapáslövése szállt a léc fölé, mielőtt Balajti távoli próbálkozását fogta Balajcza. A játékrész utolsó pillanataiban Simon Krisztián próbálkozott még kétszer, előbb blokkolták a lövését, majd a jobb alsó mellé lőtt, így egygólos hazai előnnyel fordultak a felek.

A második félidő elején Balajti maradt le kevéssel egy újabb jó Hidvégi-beadásról, majd Pölöskei lőtt távolról a kapu fölé, mielőtt Kanta gyenge szabadrúgását fogta Balajcza és Wolfe átlövése a léc fölé repült.

Egy óra játék után ismét a hazaiak kerültek fölénybe, Kabát és Lázár lövései, valamint Vasziljevics újabb fejese hordozta magában az újabb gólt, a legnagyobb lehetőség így is a vendégek előtt adódott, Kanta azonban kapásból eltörte a labdát ziccerben, aztán a hajrában Balajti távoli lövését hárította Balajcza a bal alsónál.

Amikor már úgy tűnt, hogy az Újpest rövid idő alatt az ötödik sikerét is behúzza, jött egy veszélyes helyről megítélt szabadrúgás, és Kanta József parádés tekerése után a labda a jobb oldali kapufáról a hálóba pattant (1–1).

A két csapat így 2007 augusztusa óta először ikszelt egymással, ebben a naptári évben pedig először játszott döntetlent a bajnokságban a két együttes.