Újpest-verés a Vasas centenáriumán

2011.03.13. 19:29
Rezes góljára nem tudott válaszolni az Újpest (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 19. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas-Híd hazai pályán Rezes László góljával 1–0-ra legyőzte az Újpest FC-t. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Présinger Ádámot a 34. percben egyből piros lappal kiállította a játékvezető.

A találkozó előtt emlékeztek meg a tényről, hogy a Vasas három nap múlva lesz 100 éves, és az ünnepség keretében 100 labdát rúgtak ki a szurkolóknak.

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Bealudtunk a mérkőzés elején, és ezt megbüntette a Vasas. A bíró nagyon sok szabálytalanságot fújt. Az ellenfél széttördelte a játékot, és ebben a játékvezető is partner volt. Sok helyzetet dolgoztunk ki, bosszantó, hogy nem tudtunk betalálni" – mondta Mészöly Géza a Sport Tv-nek.

„Ameddig egyenlő létszámmal voltunk a pályán, támadófutballt láthattak a nézők. Jó estével tudtuk megajándékozni a szurkolóinkat az ünnep előtt. Biztató, hogy kapott gól nélkül zártuk az utóbbi meccseinket" – jelentette ki Komjáti András.

Az Újpest is beállt az ajándékozók sorába, a lila-fehérek mintegy 10 percet ajándékoztak a hazaiaknak, és a kezdeti Vasas-fölény hamar góllá is érett, mert bár a 7. percben Gáspár nagy helyzetben 14 méterről még nem tudott túljárni Balajcza eszén, egy minutummal később a kilépő Rezes már magabiztosan lőtt 13 méterről a léc alá (1–0).

A vendégek főleg átlövésekkel operáltak, ám hiába Balogh és Mitrovics két-két lehetősége, valamint Szokol és Rubus próbálkozása, Némethnek nagy bravúrt nem kellett bemutatnia a félidő során.

Az első 45 (illetve 46) percben újabb gól már nem esett, viszont tíz főre fogyatkoztak az aktívabb hazaiak. Előbb ugyan Rezessel szemben mintha szabálytalankodott volna Rubus a 16-os vonala előtt centikkel, a síp néma maradt, majd pár másodperccel később az egyensúlyát vesztő Böőr legnemesebb szervébe taposott Présinger a labda elrúgása helyett, ami után utóbbi egyből mehetett zuhanyozni (piros lap).

A fordulást követően az emberelőnyben játszó újpestiek kerültek fölénybe, de igazi gólhelyzetben ez nem nyilvánult meg, továbbra is szinte csak távoli lövésekkel próbálkoztak, de sorozatban előbb Mitrovics, majd Balajti és Lázár lökete után sem kellett bravúrt bemutatnia a hazai kapusnak, csak úgy, mint Rajczi csúsztatásánál, így 1–0-s Vasas-előnnyel érkeztünk el az utolsó negyedórához.

Hiába került azonban előbb Rajczi, majd Balajti nagy helyzetbe a hajrában a 16-oson belül, gólt ők sem tudtak szerezni, így hiába a közel egyórányi emberelőny, az Újpest pont nélkül maradt a Vasas otthonában.

VASAS–ÚJPEST 1–0