Lendületben: a Vidit a címvédő Loki sem tudta megállítani

2011.03.18. 18:58
A labdarúgó NB I 20. fordulójának rangadóján a bajnoki címre hajtó Videoton hazai pályán 2–1-re legyőzte a címvédő DVSC-TEVA-t, ezzel újabb fontos lépést tett első bajnoki címének megszerzése felé. Lencse László ismét betalált, ezzel vezetett a Vidi, de Adamo Coulibaly révén egyenlítettek a vendégek, André Alves fejese azonban a fehérváriak sikerét eredményezte.

AZ ONLINE TUDÓSÍTÁST ITT OLVASHATJÁK!

A múlt héten a második helyezett Ferencvárost döngölte a földbe idegenben (5–0) a székesfehérvári együttes, és pénteken is hasonlóra készül – kérdés, az eddig bukdácsoló, jelenleg az ötödik helyen álló, a Vidivel szemben tizenegy pontnyi hátrányban lévő DVSC-TEVA mire lesz képes a Sóstói Stadionban?

Mindkét oldalon voltak hiányzók, hazai oldalon Elek Ákos azonban legalább a kispadra leülhetett, míg a Debrecenben Dajan Simac helyén Komlósi Ádám kapott helyet a kezdőben. A vendégek egy csatárral kezdtek, aki meglepő módon az utóbbi időben kevesebb szerepet kapó Adamo Coulibaly volt.

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak a japán földrengés és cunami áldozatainak emlékére. Több prominens személyiség is a helyszínen tekintette meg a mérkőzést, többek között Csányi Sándor, az MLSZ elnöke (aki Schmitt Pál köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök társaságában foglalt helyet a lelátón), és Egervári Sándor szövetségi kapitány is élőben figyelte az összecsapást.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, Dusan Vasziljevicsé volt az első lövés, de nem okozott gondot Nenad Novakovicsnak. Az első tíz perc végén a legutóbbi mérkőzéseken rendre eredményes Lencse László tört be a tizenhatoson belülre Mijadinoszki szorításában, de végül éles szögből fölé lőtt.

Ettől mintha elment volna az önbizalma, ugyanis nem sokkal később nem vállalta el egyedül az akció befejezését, hanem Alvest próbálta megjátszani, de hosszú lett a passza. A 17. percben Vasziljevics sarkazása után a kapuba került a labda, ám a kapus támadása miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

A hazaiak akarata érvényesült a félidő nagy részében, a debreceniek nem igazán tudták elöl megjátszani Coulibalyt. A fehérvári születésű Czvitkovics Péter szinte a semmiből nagy gólt lőhetett volna, de Illés Gyula beadása után nem sikerült az ollózó mozdulat.

Ezután sorra jöttek a fehérvári pontrúgások, amelyek után fejjel veszélyeztettek a hazaiak, a túloldalon pedig Czitkovics 30 méteres bombája okozott riadalmat, a labda centiméterekkel kerülte el a felső lécet. A szünet előtt még Alves megpattanó lövésével gyűlt meg a baja Novakovicsnak, de a Loki kapusáról végül fölé szállt a labda, így gól nélküli állásnál mehettek pihenőre a csapatok.

VIDEOTON–DEBRECEN (1. FÉLIDŐ)

„Nagyon csalódott vagyok a vereség miatt – értékelt a Debrecen vezetőedzője, Zdenek Scasny a mérkőzést közvetítő Duna TV adásában. – Az első tizenöt-húsz perc gyengébb játéka után volt három-négy lehetőségünk, de nem tudtuk őket értékesíteni, viszont kaptunk két könnyű gólt.″

„Ezt nem sorolom a szokványos meccsek közé – nyilatkozta Mezey György, a Videoton szakvezetője. – A csapatot nagyon nyomta a lehetőség, miszerint ezzel a győzelemmel a bajnoki cím közelébe kerülhet."

A szünetben Elek Ákos állt be Polonkai helyére, helyzetbe viszont a DVSC került, név szerint Coulibaly, előbb távolról kísérletezett, majd pedig Illés beadását sodorta kapura, de Bozsovics leért a jobb alsóhoz, és hárítani tudott.

Láthatóan nagyobb iramra kapcsolt a Loki a második félidőre, és az 56. percben nagyon közel került a gólhoz: Czvitkovics szabadrúgása után előbb a kapufára pattant a labda, Ramos előtt elment a játékszer, Coulibaly viszont kapura továbbította, de a bevetődő Andjics menteni tudott.

Ahogy az sokszor lenni szokott, ezután az ellenfél szerezte meg a vezető gólt, mégpedig Lencse révén. Szakály Dénes lövésszerű beadása pattant meg egy debreceni védő lábán, és a fehérvári támadó egy fordulást követően, hat méterről a bal alsó sarokba lőtt (1–0).

Nem sokat kellett várni a Loki egyenlítő góljára, egy védelmi hiba (gyatrán hátraadott labda) után Coulibaly lépett ki, és Bozsovics mellett a jobb felső sarokba lőtt (1–1).

Felpörgött a mérkőzés, felváltva kerültek veszélybe a kapuk, Mezey György együttese pedig egy szabadrúgás-kombináció után visszavette a vezetést. Gosztonyi bal oldali beívelése után a hosszún érkező André Alves fejelt kapura, a labda pedig Vargát érintve a bal felsőben kötött ki (2–1).

Czvitkovics közel járt az egyenlítéshez, de távoli lövése után csak a jobb oldali kapufát találta el. A hátra lévő percekben felváltva próbálkoztak a felek, igazán nagy helyzet egyik csapat előtt sem adódott. Győzelmével a Videoton újabb fontos lépést tett első bajnoki címének megszerzése felé.

20. FORDULÓ
VIDEOTON–DVSC-TEVA 2–1 (az online tudósítást itt olvashatják)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 4858 néző. Vezette: Németh Á. (Lémon, Farkas B.)

Videoton: Bozsovics – Lázár, Lipták, Vaskó T., Andjics – Gosztonyi (Milanovic, 80.), Sándor Gy., Polonkai (Elek Á., a szünetben), Vasziljevics (Szakály D., 59.) – Lencse, André Alves
DVSC-TEVA: Novakovics – Bernáth (Nikolov, 69.), Komlósi, Mijadinoszki, Mardare (Fodor M., 77.) – Varga J., Ramos (Salami, 64.) – Czvitkovics, Illés Gy., Szakály P. – Coulibaly
Gólszerző: Lencse (61.), Alves (73.), ill. Coulibaly (66.)