A feljutás küszöbén a DVTK, nyugaton már második a Pécs

2011.05.21. 22:37
Lovrencsicset a tavaszi szezon elején száműzték a PMFC meccseiről – most mégis ő az egyik húzóember <br />(Fotó: Laufer Péter– archív)
A Keleti csoportban második Nyíregyháza könnyedén nyert a vendég Makó ellen a labdarúgó NB II  27. fordulójának szombati játéknapján, ezzel biztossá vált, hogy ezen a héten a listavezető Diósgyőr még nem ünnepelheti bajnoki címét és feljutását. Ugyanakkor nagyon közel került hozzá a DVTK, miután riválisához hasonlóan 4–0-ra nyert.

Nyugaton a Kozármisleny nagy szívességet tett a Pécsnek azzal, hogy pontokat rabolt a Gyirmóttól, így a baranyaiak Barcs elleni győzelmükkel feljöttek a második helyre. Mivel az előttük álló Videoton Puskás Akadémia nem indulhat az NB I-ben, a Pécs jelenleg feljutó pozícióban van, kiélezett hajrára van kilátás.

NB II, 27.FORDULÓ
KELETI CSOPORT
DIÓSGYŐRI VTK–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 4–0 (3–0)
Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Berke (9) (Gyűrűsi, Mohos)
DIÓSGYŐR: Tajti – Vadász, Gal, Rakovics (Pál Sz., 74.), Gohér (Budovinszky, 65.) – Arze, Dobos (Illés R., a szünetben), Lippai, Luque – Granát, George. Vezetőedző: Benczés Miklós
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bakonyi – Király L., Póti, Szilágyi K. (R. Giura, 48.), C. Giura (Hortó, 64.) – Papp F. (Balás, 43.), Arnóczki – Nagy D., Kiss L., Lovas – Simtchatcha. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Luque (1–0) a 6., Granát (2–0) a 9., Granát (3–0) a 25., Lugue (4–0) a 87. percben
Benczés Miklós: – Végig jól játszottunk és kézben tartottuk az irányítást. A második félidőben annyira élveztük a játékot, hogy megfeledkeztünk a gólokról.
Lajos Ferenc: – Mire megszoktuk a fantasztikus diósgyőri légkört, addigra a hazaiak el is játszották rajtunk a csacsacsát…
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–MEZŐKÖVESDI SE 0–1 (0–0)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Németh Á. (Kormányos II G., Kovács II G.).
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Mészáros L., Csiszár, Makra, Horváth T. – Pozsár, Oláh G., Kállai, Juhász Gy. – Gajda (Csák, 66.), Sztrunga (Viczián Á., 82.). Vezetőedző: Pásztor József
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos B., Vámosi, Elek N. (Kaszás, 58.), Éles – Hegedűs T., Bagi, Sivák, Török S. – Jeremiás (Bogdány, 80.), Husanik (Szabó V., 58.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Szabó V. (0–1) a 68. percben
Pásztor József: – Rúgattunk egy gólt a vendégekkel. Mezőnyben egyébként jobban játszott a Mezőkövesd, de nekünk volt több lehetőségünk.
Huszák Géza: – Küzdelmes mérkőzésen a látottak alapján megérdemelten nyertünk.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–MAKÓI FC 4–0 (1–0)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Becséri D. (Szalai D., Kovács P.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Horváth L., Kovacsevics, Cséke (Miskolczi, 69.), Goia – Minczér (Makai, 58.), Zabos (Germán T., 77.) – Demjén, Andorka, Pákolicz – Bajzát. Vezetőedző: Kovács János
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Béres R., Tóth I., Krucsó (Csamangó, 64.) – Potloka, Puskás Cs., Fülöp T., Magyar Gy., Bakos T. (Kószó Cs., 84.) – Schreiber. Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 40., Demjén (11-esből, 2–0) a 48., Andorka (3–0) a 61., Bajzát (11-esből, 4–0) a 74. percben
Kovács János: – Folytattuk eredményes hazai sorozatunkat, és a szünet után már jól is játszottunk.
Kolozsvári János: – Játékban nem voltunk rosszak, de a hazaiak egy Bajzáttal jobbak voltak.
VECSÉSI FC–KAZINCBARCIKAI SC 3–1 (0–1)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Farkas T. (9) (Medovarszki, Buzás)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Hungler, Vasas Z., Kovács II Z. – Fritz, Horváth D. (Könczey, 75.), Zana, Lannert (Cseke, 81.) – Bojtor, Piros (Kiss K., 60.). Vezetőedző: Détári Lajos
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Müller Zs., Mező, Nyisalovits, Tátrai – Fehér B., Borbély, Nagy P., Kovács P. (Vasas V., 71.) – Nyitrai, Binder (Zimányi, 71.). Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Kovács P. (0–1) a 32., Kovács Z. (1–1) a 65., Bojtor (2–1) a 67., Zana (3–1) a 69. percben.
Kiállítva: Kovács II Z. (durva szabálytalanságért) a 89.percben
Détári Lajos: – Az első félidőt átaludtuk, majd a másodikban néhány perc alatt megfordítottuk az eredményt, és eldöntöttük a mérkőzést. Megérdemelten győztünk.
Szabó János: – Nem érdemeltünk vereséget, noha mindent megtettünk a sikerért, a Vecsés szerencsésen jött ki egy ötperces szituációból.
DVSC-DEAC–DUNAKANYAR-VÁC 1–1 (0–0)
Debrecen, 500 néző. Vezette: Karakó (Albert I., Szilágyi N.)
DVSC: Erdélyi – Sigér, Ludánszki, Mardare, Ferenczi J. – Vinicius (Burics, 81.), Spitzmüller, Huszák (Mokánszki, 75.), Lucas (Szilágyi G., 88.), Farkas II B. – Csorba. Vezetőedző: Fórián Zsolt
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Páles, Tányéros G., Juhász B. – Rusvay, Albert Á., Farkas P., Rábold (Rob, 81.) Arany Z., (Ivanovici, 66.) – Fekete L. (Victor, 81.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Mokánszki (1–0) a 78., Páles (1–1) a 90. percben
Fórián Zsolt: – Legalább öt százszázalékos helyzetet hibáztunk el, nem koncentráltunk megfelelően a kapu előtt, míg az ellenfélnek helyzet nélkül sikerült gólt szereznie, s döntetlenre mentette a találkozót.
Szabados György: – Sajnos ma torkunkon akadt a debreceni.
BŐCS SPORT–MTK BUDAPEST II 1–2 (1–0)
Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Kovács G. (Varga II G., Bozó)
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos T., Ur, Tóth K. – Bakos B., Nyircsák, Konate, Zsarnai – Urbin, Ondó (Rivera, 75.). Vezetőedző: Tóth László
MTK II: Horváth A. – Nagy T., Kornis (Kelemen, 51.), Zámbó, Forró – Szurkos (Dobó, 62.), Macura, Kákonyi, Szabó Á. – Csiki, Szentgyörgyi (Molnár Zs., 51.). Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Ur (1–0) a 3., Molnár Zs. (1–1) a 72., Dobó (1–2) a 74. percben
Tóth László: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, de az egyéni hibák következtében nem ezt tettük. Többet veszítettünk a három pontnál.
Pölöskei Gábor: – Gyengén kezdtünk, sok hibával játszottunk. A második félidőben feljavultunk, és megérdemelten szereztük meg a győzelmet.
ÚJPEST FC B–OROSHÁZA FC 2–2 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Király K., Kóbor)
ÚJPEST B: Bordás – Nagy J., Privigyei, Wilson, Szalai V. – Matos, Banai (Tóth B., a szünetben) – Széki (Iflinger, a szünetben), Zamostny, Popovics – Szabó B. (Rasztovits, 70.). Edző: Szlezák Zoltán
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes I., Lupsa (Mike, 53.) – Petneházi (Juhász N., 85.), Kerepeczki, Bartyik, Balogh M. – Randelovic, Szabó T. (Ács L., 67.) . Vezetőedző: Marik László
Gólszerző: Szabó T. (0–1) a 6., Randelovic (0–2) a 66., Rasztovits (1–2) a 71., Matos (11-esből, 2–2) a 89. percben
Szlezák Zoltán: – Vesztett mérkőzést fordítottunk meg. Óriási hibákat követtünk el a góloknál, viszont csapatomban volt annyi akarat, hogy egy kis szerencsével egy pontot sikerült otthon tartanunk.
Marik László: – Egy megnyert mérkőzést „sikerült” döntetlenre hozni, elsősorban a végjátékban történt furcsa körülmények miatt.

NYUGATI CSOPORT

PÉCSI MFC–BARCSI SC 1–0 (0–0)
Pécs, 800 néző. Vezette: García (chilei) (Butkai, Kis Z.)
PMFC: Dibusz –Nagy J., Lantos, Todorovics, Törtei – Regedei (Zsdrál, 92.), Szcsepanovics, Pintér Z., Godslove (Wittrédi, 50.) – Lovrencsics G., Horváth Zs. (Eszlátyi, 70.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
BARCS: Halasi – Pókos, Balogh T., Matus, Horváth P., Pandur Á. – Fónai, Thiago, Kordé, Huzmi (Csongár –, 69.) – Gergulás (Hock, a szünetben). Vezetőedző: Kuczkó Gábor

Gólszerző: Wittrédi (1–0) az 59. percben
Mészáros Ferenc: – Kicsit tartottam a mérkőzéstől, de megérdemelten nyertünk. Óriási értéke van a győzelmünknek.
Kuczkó Gábor: – A bennmaradásunkért fontos pontokat szereztünk volna, ha bravúrt érünk el, de megérdemelt a Pécs győzelme.

BUDAÖRSI SC–BP. HONVÉD-MFA 1–0 (0–0)
Budaörs, Árok u., 200 néző. Vezette: Barna (Viszokai, Becséri G.)
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Hegedűs N., Varga D., Mihályi – Horváth L. (Csobánki, 77.), Farkas Á. (Lipcsei R., 70.) – Koós, Roni (Szűcs P., 71.) Tüske – Kollega. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
HONVÉD-MFA: Czuczi – Remes, Baráth, Madar M., Varga P. – Tisza K. – Kincses P. (Lengyel, 75.), Kovács Á. (Diallo, 65.), Nagy A., Berki P. – Haruna (Sós, 65.). Edző: Lőrincz Emil
Gólszerző:Varga D. (1–0) a 75. percben
Kiállítva: Madar M. (második sárga lap után) a 87. percben
KOZÁRMISLENY SE–GYIRMÓT FC 2–2 (2–1)
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Vad II I. (Kepe, Kulman)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Tóth Z. – Asztalos (Vég, 81.), Koller K., Nagy E. (Kovács T., 41), Koplárovics – Berdó, Laki Z. (Karacs, 62.). Vezetőedző: Márton Gábor
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Tóth B., Kiss Zs. – Czanik (Lajtos, 64.), Horváth R., Baumgartner (Polyák, 72.), Szabó Cs. (Tóth N., 54.) – Weitner, Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Baumgartner (0–1) a 20., Laki Z. (1–1) a 40., Laki Z. (2–1) a 45., Kozmér (11-esből, 2–2) a 77. percben
Kiállítva: Tasselmájer (második sárga lap után) a 76. percben
Márton Gábor: – Csapatom minden elismerést megérdemel, a második félidő alapján könnyedén nyernünk kellett volna.
Kiprich József: – Az első félidőben harminc percig jól játszottunk, de ötperces megingásunkat kihasználták a hazaiak. A második félidőben hiába nyomtunk, nem tudtunk fordítani.
VESZPRÉM FC–FC AJKA 0–1 (0–1)
Veszprém, 500 néző. Vezette: Mészáros I. (Horváth Z., Szeles)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs Gy., Lang, Fehér K. (Szöllőskei, 70.) – Boromisza (Babik, 61.), Kollár Zs. (Czvetkó, 61.), Molnár Z., Hevesi-Tóth, Tatai – Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pothárn (Gyűrűsi, 78.), Kovács Sz., Kottán K., Pavlitzky (Kolat, 85.) – Mihalecz P., Hegyi (Major, 51.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Mihalecz P. (0–1) a 28. percben
Vágó Attila: – Első félidei gyenge játékunk miatt veszítettünk.
Artner Tamás: – A szünet utáni kényszerű csere visszafogottabbá tett bennünket, de a játék összképe alapján megérdemelten nyertünk.
SZTK-ERIMA–BAJAI LSE 0–0
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Szőts G. (Pápai Z., Galán R.)
SZTK: Tarczy – Csák K., Király A., Szamosszegi, Szamosi – Somorjai, Pintér Z., Sallai B. (Béres F. 6, 56.) – Bonifert, Fekete Á., Majoros (Varga Z., 75.). Vezetőedző: Várhidi Péter
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Villám – Szöllősi (Micskó, 71.), Domokos, Csordás Sz. – Szabó N. (Balázs R., 60.), Kormos, Frőhlich (Varga Z., 79.). Vezetőedző: Bognár György
Kiállítva: Császár (reklamálásért, a kispadról) a 37. percben
Várhidi Péter: – Mindkét csapat nyerni akart – így a mérkőzés végén egyik sem jöhetett le elégedetten a pályáról.
Bognár György: – Elégedett voltam a csapatommal. Voltak veszélyes támadásaink, de igazából egyik oldalon sem volt annyi helyzet, hogy bármelyik fél meg tudta volna nyerni a mérkőzést.