A Liverpoolból visszatérő Pölöskei győztes premierje

2011.03.12. 18:57
Gyánó Szabolcs (a sípcsontvédő mögött takarva) hajrában szerzett góljával mentett otthon pontot a Pécs<br />(Fotó: NS-archív)
Pölöskei Zsolt tétmérkőzésen is bemutatkozhatott az MTK labdarúgócsapatában – igaz, egyelőre csak a klub NB II-es együttesében lépett pályára. A 20 éves középpályás kezdőként 73 percet játszott az Újpest FC II ellen 4–1-re megnyert NB II-es bajnoki mérkőzésen. Pölöskei korábban két szezonon át erősítette a Liverpool tartalékcsapatát, amelyben keresztszalag-szakadást szenvedett, így a nyáron visszatért az MTK-ba.

A Nyugati csoportban a Videoton-Puskás Akadémia 2–1-re nyert Baján, ezzel megelőzte a tabellán az Ajkától 4–1-es vereséget szenvedő Gyirmótot. A listavezető Pécs hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Kozármislennyel.

Keleten a Diósgyőr sima, 3–0-s győzelmet aratott a Békéscsaba felett.

LABDARÚGÓ NB II, 17. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
BÉKÉSCSABA 1912 FRÜHWALD ELŐRE SE–DIÓSGYŐRI VTK 0–3 (0–1)
Békéscsaba, Kórház utca, 1100 néző. V: Erdős (Kovács II. G., Kovács P.)
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Oláh G., Kállai, Makra, Horváth T. – Balázs (Bogdán, 71.), Juhász Gy., Mészáros, Pozsár – Gajda (Szélpál, 54.), Csák (Laurinyecz Á., 73.). Vezetőedző: Pásztor József
DIÓSGYŐR: Rados – Vadász (Nagy T., 77.), Gal, Rakovic, Gohér – Dobos, Abdouraman, Lippai, Luque – Granát (Bogáti, 88.), Menougong (Arze, 71.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Rakovic (0–1) a 39., Granát (0–2) az 51., Abdouraman (0–3) a 85. percben
Pásztor József: – Sajnos a csapat nem bírja el hazai pályán, hogy két megadható tizenegyest nem kap meg. Ezután a DVTK jobban játszott, és megérdemelten nyert.
Benczés Miklós: – Örülök a győzelemnek. Nem játszottunk olyan jól, mint legutóbb hazai pályán, de így is nyertünk, és visszavágtunk az őszi vereségért.
CEGLÉDI VSE–DVSC-DEAC 5–0 (3–0)
Cegléd, 400 néző. V: Radványi
CEGLÉD: Miski – Domonyi (Ladiszlai, 65.), Buzás, Koncz Zs., Vincze Z. – Odrobéna, Nagy L., Nagy T., Szabó L. (Juhász D., 80.) – Medgyesi L., Balog M. (Busa, 62.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
DVSC-DEAC: Malinauskas – Nagy Z., Ludánszki, Szűcs I., Szilágyi G. – Csorba, Bódi, Spitzmüller (Vinicius, 69.), Lucas – Mokánszki (Sigér, 60.), Ferenczi J. (Tóth L., 60.). Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Koncz Zs. (11-esből, 1–0) a 9., Szabó L. (2–0) a 36., Szabó L. (3–0) a 38., Busa (4–0) a 77., Odrobéna (5–0) a 84. percben
Kiállítva: Lucas (Szabó Lászlót rúgta meg) a 42., Szűcs I. (a játékvezető megsértéséért) a 75. percben
Ványi Zsolt: – Újra beneveztünk a bajnokságba...
Kondás Elemér: – Az ajándék tizenegyes megadta az alaphangot. Utána viszont gyámoltalanok és fegyelmezetlenek voltunk.
KAZINCBARCIKAI SC–DUNAKANYAR-VÁC 2–2 (1–1)
Kazincbarcika, 350 néző. V: Karakó
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Nagy P., Nyisalovits, Mészáros M., Tátrai – Borbély, Müller, Kovács Sz. (Badalik, 64.), Hajdu Zs. (Vasas V., a szünetben) – Lipusz (Orlóczki, 68.), Binder. Vezetőedző: Orlóczki Tibor
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Rusvay (Farkas P., 51.), Albert Á., Rábold, Ivanovici – Michel, Rob. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Binder (11-esből, 1–0) a 7., Rusvay (11-esből, 1–1) a 27., Badalik (2–1) a 83., Albert (2–2) a 87. percben
Orlóczky Tibor: – Rendkívül gyenge játékkal egy remek csapat ellen sikerült értékes döntetlent elérni.
Szabados György: – Rengeteg helyzetet kihagytunk, és ha pontosabbak vagyunk a befejezéseknél, akkor lényegesen több ponttal térhetnénk haza.
MTK II–ÚJPEST FC B 4–1 (1–1)
Promontor u., 100 néző. V: Takács J.
MTK: Grappioni – Hajdú S., Kornis, Kálnoki Kiss, Forró – Molnár M. (Kákonyi, a szünetben), Macura, Nikházi, Pölöskei Zs. (Szurkos, 73.) – Tischler, Csiki (Ódé, 81.). Edző: Pölöskei Gábor
ÚJPEST: Bozsó – Privigyei, Litauszki, Szalai V., Banai – Magos (Szabó B., 60.), Hullám, Egerszegi (Tóvizi, 67.), Bognár I. – Rasztovits (Popovics, 62.), Zamostny. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Nikházi (1–0) a 7., Szalai V. (1–1) a 14., Tischler (2–1) az 51., Nikházi (3–1) az 54., Kákonyi (4–1) a 90. percben
Pölöskei Gábor: – Számos gólhelyzetünkből négyet sikerült értékesítenünk. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Szlezák Zoltán: – Nagyon bosszús vagyok. A második félidő eleji figyelmetlenségek okozták a vereségünket.
OROSHÁZA FC–BŐCS 0–0
Orosháza, 400 néző. V: Solymosi P.
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Balogh M., Futaki, Szabó N. – Kerekes, Kerepeczki (Luksa, 78.), Bartyik (Debreceni P., 59.), Baranyai B., Ács (Juhász N., 46.) – Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
BŐCS: Giák – Bokros, Sípos, Molnár Zs., Tóth K. – Konate, Urbancsik (Czirba, 68.), Bakos (Ondó, 72.), Nyírcsák, Mbei – Urbin. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Kvasznovszky József: – Meddő mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani.
Zsiga Gyula: – Nehéz talajú pályán a küzdelem dominált.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–MAKÓI FC 0–1 (0–1)
Hajdúböszörmény, 200 néző. V: Fábián
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király, Szilágyi K., Póti (Balás, 79.), C. Giura – Bellon, Kiss L., Bogdanovics, Nagy D. – Kaze (R. Giura, 62.), Simtchatcha. Vezetőedző: Lajos Ferenc
MAKÓ: Halász – Podonyi, Béres, Magyar Gy., Krucsó – Retek, Nagy A. (Bakos, 83.), Fülöp T., Puskás –Varga R. (Csamangó, 75.), Schreiber (Faragó B., 71.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Magyar Gy. (0–1) a 23. percben
Lajos Ferenc: – Helyzetkihasználásból nullára vizsgáztunk.
Kolozsvári János: – A nehéz talajú pályán az alföldi betyárok egy hajszállal jobbak voltak a bocskai vitézeknél.
NYUGATI CSOPORT
PÉCSI MFC–KOZÁRMISLENY SE 1–1 (0–1)
Pécs, 3000 néző. V: Szabó Zs. (Kispál, L. Tóth)
PMFC: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Pintér A. – Csovics (Ato, 50., Zsdrál, 74.), Fodor F. (Horváth Zs., a szünetben), Lantos, Godslove – Wittrédi, Gyánó. Vezetőedző: Kiss László
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai – Kovács T. (Nagy E., 66.), Koplárovics, Laki Z., (Vég, 79.), Andruskó, Tóth Z. – Asztalos (Kiss M., 59.), Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Petrók (0–1) a 36., Gyánó (1–1) a 89. percben
Kiss László: – Erőlködve nem lehet nyerni, az ellenfél helyenként jobban játszott, mint mi.
Márton Gábor: – Aki látta a mérkőzést, tudja melyik csapat futballozott. A játék minden elemében felülmúltuk a Pécset.
KAPOSVÖLGYE VSC–FERENCVÁROS II 0–2 (0–1)
Nagyberki, 50 néző. V: Becséri D.
KAPOSVÖLGYE: Horváth D. – Varga Á., Hibácska, Szilasi, Koren – Kovács I. (Burián, 89.), Székesi, Andrejcsik, Fekete Á. (Jámbor, a szünetben) – Surányi, Mile (Shevel, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor
FERENCVÁROS II: Mester – Tóth A., Vattai, Fülöp, Junior – Szabó R. (Antal Zs., a szünetben), Peszmeg (Nyilasi B., 64.), Vass M., Varga B. (Marton, 84.) – Papp M., Pölöskey. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Varga B. (0–1) a 19., Pölöskey (0–2) a 89. percben
Nagy Tibor: – Fejlődtünk, de ez még nagyon kevés.
Lipcsei Péter: – A legfontosabb a három pont volt, de az ellenfél többet tett, mint a múlt héten.
FC AJKA–GYIRMÓT FC 4–1 (1–0)
Ajka, 300 néző. V: Pánczél K.
AJKA: Jánosa – Kovács Sz., Subicz, Pákai, Péter (Rácz F., 36.) – Pothárn, Kottán K. (Gyűrűsi, 83.), Hegyi – Szabó L. (Horváth Á., 79.), Mihalecz P., Gaál D. Vezetőedző: Artner Tamás
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Varga L. – Czanik (Lajtos, a szünetben), Baumgartner, Polyák (Tóth N., a szünetben), Tóth B. – Weitner, Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Gaál B. (1–0) a 37., Kovács Sz. (2–0) a 48., Mihalecz P. (3–0) az 55., Rácz F. (4–0) a 86., Tóth N. (4–1) a 88. percben
Artner Tamás: – Az első félidőben sokkal jobban játszott a Gyirmót, ám a második percben Jánosa Tibor tizenegyest védett. Végül okos, taktikus játékkal megérdemelten nyertünk.
Kiprich József: – Sok hibával futballoztunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ám az ajkai kapus kiválóan védett.
BP. HONVÉD II–TATABÁNYA 0–1 (0–0)
Bozsik-stadion, 300 néző. V: Fajkusz
BP. HONVÉD: Sásdi – Kincses P., Remes, Varga P., Lengyel Gy. – Sós (Madar, a szünetben), Tisza K. – Fieber (Haruna, 75.), Berki, Ruani – Bajner (Diallo, 57.). Edző: Lőrincz Emil
TATABÁNYA: Dombai A. – Vass N., Farkas V., Simkó, Módi – Ködöböcz (Bencze, 72.) – Dombai V. (Tóth Z., 89.), Deme, Megyesi – Farkas J., Kocsis D. (Kaiser, 86.). Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Kocsis D. (0–1) az 53. percben
Lőrincz Emil: – A Tatabányának több helyzete volt, rutinosabb csapat, s megérdemelten nyert.
P. Nagy László: – Nehéz hét van a hátunk mögött, de ettől függetlenül bravúros győzelmet arattunk. Köszönet a segítségért mindenkinek!
BAJA–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 12 (10)
Baja, 400 néző. V: Farkas Á.
BAJA: Herbert – Szabó N., Csanádi, Burucz, Villám – Szöllősi, Császár (Micskó, 58.) – Csordás – Fröhlich, Kormos (Nagy E., 75. ), Varga Z. (Balázs R., a szünetben). Vezetőedző: Bognár György
VIDEOTON-PFA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Fejes – Rása, Szelecki (Papizsanszkij, 67.), Kis (Olasz, 61.) – Gyurcsó, Babos (Máté, 75.), Móri. Vezetőedző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Csordás (1–0) a 35., Papucsek (1–1) a 73., Olasz (1–2) a 75. percben
Bognár György: – A mérkőzést a játékvezető segítségével nyerte meg az ellenfél. Nem érdemeltünk vereséget, még döntetlent sem. Rossz futball volt, de a miénk volt a meccs, a játékvezető botrányosan fújt, nagyban benne volt abban, hogy feljöjjön ellenfelünk.
Hartyáni Gábor: – A második félidőben többet tettünk azért, hogy megnyerjük a döntetlenszagú mérkőzést.
GYŐRI ETO II–SZTK-ERIMA 2–1 (1–0)
Győr, ETO-park, 350 néző. V: Farkas T. (Takács G., Aradi J.)
GYŐR: Sánta – Nagy Á., Domanyik, Eugene, Totadze – Ceolin (Kálmán A., 64.), Windecker, Copa, Nyitrai, Sharashenidze (Molnár T., 59.) – Varga T. (Markó, 89.). Edző: Klement István
SZIGETSZENTMIKLÓS: Tarczy – Csák, Király A., Szamosszegi, Sallai – Bonifert, Pintér Z., Csepregi, Somorjai, Majoros (Kollár D., 84.), Béres. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Totadze (1–0) a 3., Béres (1–1) a 63., Molnár T. (2–1) a 71. percben
Kiállítva: Szamosszegi (második sárga lap után) a 43., Nagy Á. (második sárga lap után) a 60. percben
Klement István: – Jól felkészített csapatot sikerült legyőzni, amihez kellett a húszperces emberelőny is.
Várhidi Péter: – A vereségtől függetlenül elfogadhatatlan, hogy az első csapat keretéhez tartozó külföldi játékosok erősítik az NB II-es csapatot. Sorsok felett döntenek, bajnoki mérkőzések végkimenetelét befolyásolják, s ez nem segíti a magyar futballt.