A Mezőkövesd megelőzte a Nyíregyházát a hajrában

2011.06.11. 22:16
Gyánó (jobbra) és a Pécs győzelemmel búcsúzott az NB II-től – az NB I-es fellépés előtt (Fotó: Laufert Péter)
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának záró fordulójában a bajnoki címet korábban megszerző Pécsi MFC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Veszprémet. A második helyen végző Gyirmót 5–1-gyel küldte haza a Budaörsöt. A Keleti csoportban a bajnoki címet szintén korábban begyűjtő Diósgyőr 2–1-es vereséget szenvedett Orosházán. A Nyíregyháza ugyancsak kikapott Kazincbarcikán, így a Bőcsöt 4–1-re legyőző Mezőkövesd végzett a második helyen. Érdekesség, hogy a Keleti csoportban mindössze a Békéscsaba tudott nyerni idegenben.

A Nyugati csoportban a Pécs már az előző fordulóban biztossá tette bajnoki címét és NB I-es tagságát. A Budapest Honvéd második csapata és a Kaposvölgye búcsúzott az NB II-től, míg a 14. helyen végző Veszprém osztályozón vívhatja ki a bennmaradást.

A góllövőlista élén Mihalecz Péter (Ajka) és Csopaki István (BKV Előre) végzett holtversenyben 19-19 találattal, mögöttük egy góllal lemaradva a pécsi Gyánó Szabolcs zárt.

Keleten a DVTK is már korábban megnyerte a bajnokságot, mögötte azonban a második hely a Nyíregyházának állt – egészen az utolsó fordulóig. A Spartacus vereségével nagy szívességet tett a Mezőkövesdnek, amely köszönte a lehetőséget, és a Bőcs legyőzésével ezüstérmes helyen végzett, míg a szabolcsi csapat a dobogó harmadik fokára szorult.

Az Orosháza és a Bőcs elbúcsúzott az NB II-től – akárcsak az MTK második csapata, mivel az első együttes kiesett az élvonalból, és az MLSZ szabályzata szerint egy sportszervezet alakulatai nem szerepelhetnek ugyanabban a bajnokságban.

Ebből következik az is, hogy a Keleten 14. helyen végző Hajdúböszörmény és a Nyugaton 14. helyen záró Veszprém oda-visszavágós osztályozót játszik, a győztes megőrzi másodosztályú tagságát.

A Keleti csoport góllövőlistájának élén két nyíregyházi játékos végzett: Bajzát Péter 25 találatával első lett, mögötte Andorka Péter 17 góllal zárt. A harmadik és negyedik helyre két diósgyőri futballista ért oda, Granát Balázs (13 gól) és George Menougong (12).

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
30. FORDULÓ
FC AJKA–FERENCVÁROS II 3–1 (1–1)
Ajka, 300 néző. Vezette: Kovács G. (Iványi I., Horváth Z.)
AJKA: Jánosa – Pothárn, Subicz, Pákai, Gunther – Kottán K., Kovács Sz., Hegyi, Pavlitzky (Szabó L., a szünetben) – Mihalecz P., Major N. (Kolat, 85.). Vezetőedző: Artner Tamás
FERENCVÁROS II: Hermány – Tóth A., Vattai, Rodenbücher, Sváb – Fülöp N. (Szabó R., 85.), Peszmeg (Antal Zs., a szünetben), Nyilasi B. (Papp M., 57.), Vass M. – Varga B., Tóth B. Edző: Lipcsei Péter

Gólszerző: Tóth B. (0–1) a 34., Gunther (1–1) a 43., Mihalecz P. (2–1) a 48., Kovács Sz. (3–1) a 81. percben
Artner Tamás: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset, a másodikban kiegyenlített küzdelem folyt, ekkor rúgtuk a gólokat. Megérdemelten nyertünk.
Lipcsei Péter: – Néhány játékosom már a nyaraláson törte a fejét…
BKV ELŐRE–VIDEOTON-PFLA 2–0 (0–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Veizer (Horváth R., Varga II G.)
BKV ELŐRE: Kóré – Sebők I., Baranyai N., Miklósvári, Fazakas – Csikós, Varga E. (Katona D., 88.) – Sebestyén (Molnár T., 84.), Faragó I. (Pásztor, 88.), Cseri T. – Csopaki. Vezetőedző: Soós Imre
VIDEOTON-PFLA: Somodi – Margitics, Izing (Vaszicsku G., 74.), Papucsek, Fejes – Rása, Soós – Gyurcsó, Móri (Máté J., 57.), Babos (Elek B., 69.) – Olasz D. Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Fazakas (1–0) az 51., Cseri T. (2–0) a 84. percben
Kiállítva: Papucsek (második sárga lap után) a 76. percben
Soós Imre: – Teljesítményünkkel feltettük az i-re a pontot, hiszen az elmúlt tíz év legjobb eredményét értük el.
Hartyáni Gábor: – Az utóbbi mérkőzéseinken nekünk állandóan a kapufáról kifelé pattant a labda. Ettől függetlenül a BKV Előre sikere megérdemelt.
PÉCSI MFC–VESZPRÉM FC 1–0 (1–0)
Pécs, 4000 néző. Vezette: Böcskei (Kis Z., Szalai D.)
PMFC: Dibusz – Fodor F., Lantos, Todorovics, Törtei – Godslove, Nagy J., Szcsepanovics, Wittrédi (Schultz, 68.) – Gyánó (Horváth Zs., 24.), Nagy O. (Regedei, 86.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs Gy., Lang (Kollár Zs., 81.), Leitold – Molnár Z. – Zsömlye (Czvetkó, a szünetben), Novothny, Garai, Finta P. (Ihász, a szünetben) – Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Gyánó (1–0) a 21. percben
Mészáros Ferenc: – Most jöhet az ünneplés!
Vágó Attila: – Kellemes ellenfelei voltunk a bajnokcsapatnak, sok sikert nekik az NB I-ben.
BP. HONVÉD-MFA–SZTK-ERIMA 2–4 (1–1)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 150 néző. Vezette: Pánczél (Hofbauer, Makkosné)
HONVÉD II: Czuczi – Remes, Baráth (Kóródi, 85.), Madar M., Lengyel Gy. – Tisza K., Berki – Nagy G. (Farkas M., 85.), Nagy A., Vólent – Vernes (Azevedo, 63.). Edző: Lőrincz Emil
SZIGETSZENTMIKLÓS: Dénes – Ribi I., Király K. (Csurka Z., 36.), Szamosszegi, Szamosi – Pintér Z. (Varga Z., 58.), Csepregi – Bonifert (Béres F., 58.), Somorjai, Majoros – Fekete Á. Vezetőedző: Várhidi Péter

Gólszerző: Bonifert (0–1) a 33., Remes (1–1) a 35., Vólent (2–1) az 55., Somorjai (2–2) az 59., Fekete Á. (2–3) a 60., Majoros (2–4) a 85. percben
Lőrincz Emil: – Az egy perc alatt kapott két fejes góllal elveszítettük a mérkőzést, holott a helyzetek alapján nyerhettünk volna.
Várhidi Péter: – Ezer sebből véreztünk, nem is tudtuk tizenegy egészséges játékossal befejezni a mérkőzést. A csapat ennek ellenére végig küzdött, és végül több pontot szereztünk, mint tavaly. Erre építhetünk a jövőben.
BARCSI SC–GYŐRI ETO II 2–2 (2–0)
Barcs, 350 néző. Vezette: Botló (Király K., Kulman)
BARCS: Halasi (Banicz, 80.) – Dienes, Balogh T., Matus, Pandur Á. – Csongár, Hock, Horváth P., Fónai (Gergulás, 85.) – Thiago, Kordé. Vezetőedző: Kuczkó Gábor
ETO II: Nacsa – Bieder, Dömötör (Horváth G., 65.), Czeitler, Paget, Nyitrai – Kiss Sz. (Köteles, 85.), Molnár T., Marko (Simon A., 74.), Kálmán A. – Varga T. Edző: Klement István
Gólszerző: Thigao (1–0) a 15., Csongár (2–0) a 20., Dienes (öngól, 2–1) az 52., Horváth G. (2–2) a 72. percben
Kuczkó Gábor: – A bennmaradásunk nagy bravúr.
Klement István: – Buta gólokat kaptunk, de a mérkőzés végén akár a győzelmet is megszerezhettük volna.

GYIRMÓT FC–BUDAÖRSI SC 5–1 (0–1)
Győr-Gyirmót, 500 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Czanik, a szünetben), Tóth B., Horváth R., Nagy L. – Tóth N. (Polyák, 83.), Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Lőrincz Gy., Hegedűs N., Varga D., Mihályi (Vattamány, 84.) – Koós, Lászka, Farkas Á., Tüske (Horváth Sz., 84.) – Márkus T. (Roni, 63.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Varga D. (0–1) a 32., Laki B. (1–1) az 51., Laki B. (2–1) az 53., Tóth N. (3–1) a 67., Laki B. (4–1) a 75., Laki B. (5–1) a 79. percben
Kiprich József: – Az a csapat, amelyik az első félidei mélypontból így fel tud állni, az előtt le a kalappal.
Lucsánszky Tamás: – Az első játékrész koncentrált futballja után teljesen szétestünk, és fordulás után osztályon alul teljesítettünk.
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

BAJA–KOZÁRMISLENY 1–0

KAPOSVÖLGYE–TATABÁNYA 1–3
LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
30. FORDULÓ
KAZINCBARCIKAI SC–NYÍREGYHÁZA 2–1 (1–0)
Kazincbarcika, 350 néző. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Kovács II G.)
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Nagy P., Nyisalovits, Mészáros M., Tátrai – Müller Zs., Borbély – Kovács Sz. (Nyitrai, 61.), Fehér B., Lipusz (Badalik, 71.) – Kovács P. (Binder, 85.). Vezetőedző: Szabó János
NYÍREGYHÁZA: Sánta T. – Miskolczi (Horváth L., a szünetben), Ambrusz, Goia, Boukar – Demjén, Minczér (Makai, a szünetben), Zabos, Pákolicz – Germán T. (Reznek, 69.), Andorka. Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Kovács P. (1–0) a 6 ., Tátrai (2–0) a 63., Andorka (2–1) a 80. percben
Kiállítva: Zabos (második sárga lap után) a 45. percben
Szabó János: – Ötből kettő egyenlő három. Öt mérkőzésen két győzelmet szereztünk, és ezzel a három ponttal kiharcoltuk a biztos bennmaradást. Minden elismerést megérdemelnek játékosaim harcos és lelkes teljesítményükért.
Kovács János: – A masszív Kazincbarcika mindent megtett a siker érdekében. Mi sajnos helyzetek sorát hagytuk kihasználatlanul, így pont nélkül maradtunk.
MTK II–MAKÓI FC 3–0 (1–0)
Promontor utca, 100 néző. Vezette: Varga L. (Pápai, Demeter)
MTK II: Scheilinger – Nagy T., Kálnoki Kis, Kelemen, Forró – Németh P. (Aradi, 85.), Dobó, Szurkos, Csiki – Kákonyi (Besztercei, 75.), Molnár M. (Szentgyörgyi, 70.). Edző: Pölöskei Gábor
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai (Kónya, 72.), Magyar Gy., Tóth I., Potloka (Béres R., 67.) – Podonyi, Puskás Cs., Fülöp T., Csamangó (Kószó, 58.) – Varga R., Schreiber. Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Németh P. (1–0) az 5., Csiki (11-esből, 2–0) a 60., Kákonyi (11-esből, 3–0) a 65. percben
Pölöskei Gábor: – Számos helyzetet kialakítottunk, és ebből hármat sikerült is értékesítenünk.
Kolozsvári János: – Eszetlen csapat benyomását keltettük.
REAC–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 0–1 (0–1)
Budai II László Stadion, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Galán, Punyi)
REAC: Somogyi Cs. – Dinka, Menyhért, Kovács B., Hibó (Gáspár B., 77.) – Gulyás M. – Menyhárt, Cseri G. (Dancs, 72.), Birtalan (Kiss T., 63.) – Jovánczai, Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Mészáros L., Csiszár, Makra, Horváth T. – Juhász Gy. – Gajda, Oláh G., Kállai, Sztrunga – Csák Z. (Kurucz, 89.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Csiszár (0–1) a 8. percben
Mátyus János: – Nehéz éven vagyunk túl, a tavasszal ez volt a hatodik egy nullás vereségünk, ami önmagáért beszél. Ígérem, jövőre nagyobb célokért küzdünk.
Pásztor József: – A mezőnyben a hazaiak többet birtokolták a labdát, de nekünk voltak nagyobb helyzeteink, s emiatt megérdemeltük a győzelmet.
RESTART-CEGLÉDI VSE–VECSÉSI FC 6–1 (4–0)
Cegléd, 1000 néző. Vezette: Berger (Forgács, Szvetnyik)
CEGLÉD: Miski – Fekete A. (Nagy T., 86.), Kurucsai, Koncz Zs., Vincze Z. – Kenderes, Odrobéna, Nagy L., Szabó L. – Balog M. (Busa, 66.), Medgyesi L. (Ladiszlai, 81.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
VECSÉS: Gyenes – Könczey (Kovács Z., a szünetben), Máj, Vasas Z., Erdei – Kiss K., Piros (Cseke, 60.), Lannert (Pátkai Gy., 86.), Fritz – Bojtor, Horváth D. Vezetőedző: Détári Lajos
Gólszerző: Medgyesi L. (1–0) a 4., Kenderes (2–0) a 27., Balog M. (3–0) a 33., Balog M. (4–0) a 45., Kiss K. (4–1) a 68., Medgyesi L. (5–1) a 76., Nagy L. (6–1) a 91. percben
Ványi Zsolt: – Ezúttal az egész félesztendőnyi teljesítményünket sikerült megkoronáznunk. Megemelem a kalapom játékosaim előtt, mert sikerült kiharcolnunk a bennmaradást.
Détári Lajos: – Szomorú és dühös vagyok, ezért erről a meccsről inkább nem is mondanék semmit.
MEZŐKÖVESD SE–BŐCS SPORT 4–1 (3–1)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Urbán E. (Kelemen, Bozó)
MEZŐKÖVESD: Szántai (Ficsór, 85.) – Robson, Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Lakatos B., Sivák (Toplenszki, 84.), Bogdány – Jeremiás, Kusanik (Szabó V., 71.). Vezetőedző: Huszák Géza
BŐCS: Trepák (Giák, 41.) – Ur, Sipos T., Molnár Zs., Tóth K. – Mbei (Ternyik, 79.), Konate, Nyircsák, Rivera – Urbin, Zsarnai (Urbancsik, 62.). Szakmai igazgató: Tóth László
Gólszerző: Sipos T. (0–1) a 7., Robson (1–1) a 22., Bogdány (2–1) a 25., Bogdány (3–1) a 40., Hegedűs T. (4–1) az 57. percben
Huszák Géza: – Szerettünk volna rögtön a mérkőzés elején gólt szerezni. Ez nem sikerült, de miután egyenlítettünk, már nem volt kétséges számomra, hogy fordítunk, és biztosan nyerjük meg a mérkőzést. Az ezüstérmünk nagyon szépen fénylik.
Tóth László: – A mezőkövesdiek kegyetlenül kihasználták lehetőségeiket, bár ehhez az is kellett, hogy kapusunk korán megsérüljön. A hazaiak teljesen megérdemelten győztek.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–DVSC-DEAC 2–0 (1–0)
Hajdúböszörmény, 350 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Szilágyi N.)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Király L., Póti (Szilágyi K., 75.), Andorkó (Kádár L., 70.), Papp F. – Giura (Hortó, 76.), Bogdanovics, Nagy D., Kiss L. – Lovas M., Bellon. Vezetőedző: Lajos Ferenc
DVSC-DEAC: Erdélyi – Bényei, Kovács G., Szilágyi G. (Hajdu I., 87.), Burics – Mokánszki, Sigér (Kiss I., 76.), Lucas, Szécsi M. – Etogo, Vinicius. Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Bogdanovics (1–0) a 18., Giura (2–0) a 65. percben
Lajos Ferenc: – Pünkösdi királyok vagyunk, győzelmünk szép, de hosszabbítás vár ránk.
Fórián Zsolt: – Ellenfelünk nagy lelkesedéssel játszott, míg fiatal csapatomtól többet vártam.
OROSHÁZA FC–DIÓSGYŐRI VTK 2–1 (0–0)
Orosháza, 600 néző. Vezette: Erdős (Márton Zs., Kovács P.)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes I., Lupsa – Kerepeczki, Balogh M., Petneházi (Juhász N., 92.), Bartyik (Ács L., 75.) – Szabó T. (Bordás, 63.), Randelovics. Megbízott edző: Füredi János
DIÓSGYŐR: Rados – Vadász, Nagy T., Budovinszky, Eperjesi – Dobos, Gohér, Arze (Kovács Zs., 65.), Pál Sz. – Granát (Bacsa, 76.), Faggyas (Bogáti, 82.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Budovinszky (0–1) a 65., Randelovics (1–1) a 72., Randelovics (2–1) a 90. percben
Kiállítva: Nagy T. (buktatta Randelovicsot) az 58., Molnár T. (buktatta Faggyast) a 62. percben
Füredi János: – Hatalmas szívvel és akarattal búcsúztunk a szezontól. A bajnokság legjobb csapatát sikerült legyőznünk.
Benczés Miklós: – Jól kezdtük a mérkőzést, majd érthetetlen módon stílust váltottunk, amivel eredménytelen lett játékunk.
DUNAKANYAR-VÁC–ÚJPEST FC B 3–1 (2–0)
Vác, 250 néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Tóth I.)
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Juhász B. – Rusvay, Albert Á., Farkas P. (Franyó, 81.), Ivanovici – Fekete L. (Michel, 70.), Rob (Rábold, 57.). Vezetőedző: Szabados György
ÚJPEST B: Bordás – Nagy J., Privigyei, Szalai V., Tóvizi – Tóth B. – Széki, Hullám, Wilson (Horváth R., 59.), Dencz (Horváth D., a szünetben) – Szabó Bence. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Páles (1–0) a 10., Rob (2–0) a 39., Michel (3–0) a 78., Szabó Bence (11-esből, 3–1) a 89. percben
Szabados György: – Vége... Köszönöm azoknak a segítségét, akik ebben a bajnokságban legalább egy jó szót szóltak hozzánk.
Szlezák Zoltán: – A fiatalok igyekeztek jól játszani, de csak ennyire voltak képesek.