A Pécs otthon, a Nyíregyháza idegenben kapott ki

2011.04.09. 23:15
Zsinórban harmadszor szenvedett vereséget a Pécs (Fotó: bama.hu)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Keleti és a Nyugati csoportban is feljutásra pályázó gárda kapott minimális különbséggel, előbbiben speciel a listavezető.

Bár a Nyíregyháza fölényben futballozott Békéscsabán, helyzeteket is kidolgozott, a lilák otthon tartották a pontokat, így a Spartacust üldöző, csak vasárnap pályára lépő Diósgyőr nagy esélyt kapott.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat jut fel az NB II Keleti csoportjából?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Régen látott rendőri készültség fogadta a meccs előtt a szurkolókat, még a stadiontól két kilométerre is egyenruhásokat lehetett látni – ám mindössze egybusznyi nyíregyházi szurkoló érkezett a Viharsarokba. Nem beszélve arról, hogy a találkozó előtt a Kórház utcai stadionhoz legközelebb eső étteremben a két szurkolótábor együtt fogyasztotta jóízűen a pörköltet, hiszen egyáltalán nincsenek rossz viszonyban. Bár ahogy az egyik rendőr fogalmazott: azért az ördög nem alszik.

A lelátó nehezen népesedett be, alig nyolcszázan voltak kíváncsiak Békéscsabán a listavezető játékára. Úgy tűnik, még az sem volt vonzó, hogy a találkozó alkalmával – jó előre beharangozva – minden szurkolót megvendégelt a hazai klub vezetősége egy pár virslire és egy pofa sörre, amit fehér ruhás vendéglátós tanulók szolgáltak fel.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat jut fel az NB II Nyugati csoportjából?

Az első játékrész elején kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, majd enyhe mezőnyfölénybe került a vendégcsapat, ám a csabaiak veszélyesebb támadásokat vezettek. A fordulás után is jó iramú maradt a mérkőzés, és még nagyobb fölénybe kerültek a nyíregyháziak, ám a legnagyobb helyzetetek is elpuskázták. A békéscsabaiak hősiesen küzdöttek, és sokat jelentett, hogy Szécsi Gergő kapus is jó napot fogott ki. Vereségével a Nyíregyháza elveszítette előnyét a Diósgyőrrel szemben, már ha vasárnap a borsodiak legyőzik a Debrecen második csapatát.

A Nyugati csoportban már két gárda is a Pécs elé került, viszont a feljutásért folytatott harcban csak a Gyirmótot kellene visszaelőznie. Amíg azonban az olyan kötelezőket nem hozza, mint a szombati BKV elleni három pont, addig erre kevés az esélye. Hiába érkeztek a közlekedésiek tartalékosan, hiába játszott mezőnyfölényben és alakított ki több ígéretes gólhelyzetet a Pécs, a három pont a vendégeké lett. A közelmúltban edzőváltáson is áteső pécsiek zsinórban harmadik vereségüket szenvedték el.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 21. FORDULÓ
PÉCSI MFC–BKV ELŐRE 0–1 (0–1)
Pécs, 700 néző. Vezette: Berger (Kiss I B., Szvetnyik)
PMFC: Dibusz – Regedei, Stark, Todorovics, Fodor F. (Turi T., 67.) – Lovrencsics G., Godslove, Pintér A., Kvekveskiri (Horváth Zs., 61.) – Gyánó, Nagy O. (Sz. Pavicsevics, 68.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
BKV ELŐRE: Vezér – Baranyai N., Miklósvári, Makrai, Sebők I. – Merczel, Horváth A., Csikós, Ribi R. (Pásztor A., 92.) – Csopaki (Fazakas, 93.), Faragó I. (Sebestyén, 84.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Csopaki (0–1) a 15. percben
Mészáros Ferenc: – Legalább öt-hat nagy helyzetünk volt, míg a BKV Előre egyszer rúgott kapura. Ilyen szériában vagyunk, hiányzik belőlünk a hit és a gól.
Soós Imre: – A fél csapatom beteg, sérült, de a sors visszaadta, hogy az ősszel a kilencvenkettedik percben kapott góllal szenvedtünk vereséget a Pécstől.
BUDAÖRSI SC–BAJAI LSE KALO-MÉH 0–0
Budaörs, 200 néző. Vezette: Fábián (Márkus T., Demeter)
BUDAÖRS: Kozma T. – Varga D., Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Lászka, Farkas Á. – Koós (Szűcs N., 88.), Márkus T. (Horváth L., 60.), Tüske, Kollega (Roni, 85.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BAJA: Herbert – Szauter, Forgács, Burucz, Kardos E. – Domokos, Micskó – Szöllősi (Szabó N., 88.) – Nagy E., Kormos (Varga Z., 61.), Frőhlich (Császár, 77.). Vezetőedző: Bognár György
Lucsánszky Tamás: – Értékes pontokat hagytunk a mérkőzésben. Amíg mi tompábban játszottunk, az ellenfél kapusa nagyszerűen védett.
Bognár György: – Két azonos képességű csapat mérkőzése volt, de a saját együttesem játékával nem voltam elégedett. Az eredményt reálisnak tartom.
VESZPRÉM FC–ENTERNET-FC TATABÁNYA 2–1 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Hofbauer, Horváth Z.)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Kollár Zs., Lang, Leitold – Garai (Finta P., 57.), Molnár Z., Zsömlye (Tatai, 57.), Boromisza (Szöllőskei, 72.) – Hevesi-Tóth, Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
TATABÁNYA: Dombai A.– Vass N., Sinkó, Farkas V., Módi – Dombai V. (Kaiser, 90.), Kovács I., Ködöböcz, Bozsik J. (Tóth Z., 79.) – Megyesi (Köntös, 85.), Kocsis D. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Dombai V. (0–1) a 18., Molnár Z. (1–1) a 47., Finta P. (2–1) a 90. percben
Vágó Attila: – Rengeteg gólhelyzetet kihagytunk, de ezúttal a három pont megszerzése volt a legfontosabb.
P. Nagy László: – Iszonyatos érzés a kilencvenedik percben kapott góllal kikapni, de csak magunkat okolhatjuk érte.
SZTK-ERIMA–KOZÁRMISLENY SE 2–0 (2–0)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Pápai, Török K.)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Tarczy – Csák K., Király A., Szamosszegi, Sallai B. (Szamosi, 64.) – Pintér Z., Somorjai – Béres F. (Rédei, 79.), Csepregi, Majoros (Bonifert, 76.) – Fekete Á.. Vezetőedző: Várhidi Péter
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Vég B. (Karacs, 64.) – Koplárovics, Andruskó (Tóth B., 76.), Nagy E., Asztalos, Tóth Z., Koller K. (Tatai, 60.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Fekete Á. (1–0) a 40., Majoros (2–0) a 44. percben
Várhidi Péter: – A nagy szél miatt nem alakulhatott ki folyamatos játék, küzdenünk kellett a sikerért. Egy jól felkészített csapatot győztünk le.
Márton Gábor: – Csapatom játszott és jól is futballozott, de a játékvezetőnél nem volt egyenlő a mérce.
KAPOSVÖLGYE VSC–FC AJKA 0–3 (0–1)
Nagyberki, 50 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Kis Z.)
KAPOSVÖLGYE: Héger – Királyvári, Hibácska (Burai, 70.), Szilasi, Varga Á. – Jámbor, Székesi, Andrejcsik, Kovács I. (Sowunmi A., 70.) – Oszvári (Surányi, a szünetben), Sevel. Vezetőedző: Nagy Tibor
AJKA: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Péter (Rácz F., 62.) – Pothárn, Kottán K., Hegyi (Gyűrűsi, 72.), Gunther (Szabó L., 79.) – Mihalecz P., Gaál B. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Gaál B. (0–1) a 16., Mihalecz P. (0–2) a 69., Gaál B. (0–3) a 82. percben
Kiállítva: Sevel (utánrúgásért) a 65. percben
Nagy Tibor: – Egy gólos hátrányban még bíztunk benne, hogy sikerül egyenlíteni, de sajnos egy fegyelmezetlenség tönkretette egész heti munkánkat.
Artner Tamás: – Ezzel a győzelemmel bent maradtunk az NB II-ben, győzelmünket elnökünk hatvanadik születésnapjára ajánljuk fel.
OROSHÁZA FC–DUNAKANYAR-VÁC 0–0
Orosháza, 300 néző. V: Varga L. (Kelemen Attila, Bozó Zoltán)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szabó N., Kerekes I., Futaki, Lupsa – Balogh M., Bartyik (Petneházi, 65.), Szabó T., Kerepeczki – Baranyai B. (Ács, 78.), Randelovic (Buza, 85.). Vezetőedző: Marik László
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Arany – Ivanovici, Albert Á., Farkas P., Rábold, Rusvay – Michel (Rob, 75.). Vezetőedző: Szabados György
Marik László: – A nagy szél irreálissá tette a játékot, a második félidőben sokkal többet kellett volna tenni a győzelemért.
Szabados György: – Ezen a mérkőzésen érvényes Margaret Mitchell regénye, vagyis elfújta a szél...
ÚJPEST FC B–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–1 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 100 néző. Vezette: Lovas (Kovács II G., Buzás)
ÚJPEST B: Bozsó – Privigyei, Litauszki (Tóvizi, 26.), Jhonnes, Szalai V. – Hullám – Rasztovits, Matos (Széki, 69.), Popovics – Zamostny, Balajti. Edző: Szlezák Zoltán
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L., Póti, Giura, Kaze – Papp F. – Kiss L., Arnóczki (Bellon, 79.), Lovas – Bogdanovics (Balás, 74.), Nagy D. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Nagy D. (0–1) a 19., Popovics (1–1) az 53. percben
Szlezák Zoltán: – Az első félidőben kapkodva, idegesen játszottunk, a második játékrészben sok energiát mozgósítottunk, de végül nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Lajos Ferenc: – Csapatom végig masszívan játszott, sajnos Popovics Bertold éppen ellenünk lőtte élete legszebb gólját.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–1 (2–1)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Solymosi (Forgács, Kormányos II G.)
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Oláh G., Kállai, Makra, Juhász Gy. – Szélpál (Laurinyecz, 72.), Simon A. (Mészáros L., 58.), Bogdán, Horváth T. (Csiszár, 87.) – Pozsár, Csák Z. Vezetőedző: Pásztor József.
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Perényi (Nacim, a szünetben), Kovacsevics, Goia, Boukar – Germán T. (Bajzát, 52.), Demjén, Horváth L., Pákolicz – Andorka (Pujante, 85.), Eyenga. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Pákolicz (0–1) a 20., Horváth T. (1–1) a 24., Pozsár (2–1) a 45. percben.
Pásztor József: – Izgalmas mérkőzés volt, és szerencse is kellett ahhoz, hogy itthon tartsuk a három pontot.
Brekk János: – Nem hiszem el, hogy képesek voltunk veszíteni egy ilyen mérkőzést. Egy méterről sem találtunk a kapuba. Dicséret illeti a Békéscsabát a szervezett védekezéséért.
RESTART-CEGLÉDI VSE–MTK II 2–2 (1–2)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Sándor Cs. (Galán, Szilágyi N.)
CEGLÉD: Miski – Domonyi (Busa, 72.), Kurucsai, Fekete A., Vincze Z. – Koncz, Nagy T., Nagy L., Odrobéna – Medgyesi L. (Nagy A., 92.), Szabó L. Vezetőedző: Ványi Zsolt
MTK II: Groppioni – Kálnoki Kis, Kornis, Kelemen, Ódé – Macura, Molnár M. (Kákonyi, 60.), Nikházi (Szurkos, 92.), Frank (Csiki, 79.), Szabó Á. – Urbán G. Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Medgyesi L. (1–0) az 5., Urbán G. (1–1) a 44., Fekete A. (öngól, 1–2) a 45., Busa (2–2) a 88. percben
Ványi Zsolt: – Kétperces megingás miatt szereztünk csak egy pontot, a második félidőben egykapuztunk, a hajrában három nagy helyzet is kimaradt, a két elveszített ponton kívül egy nyilvánvaló tizenegyessel is szegényebbek lettünk.
Pölöskei Gábor: – Rosszul kezdtünk, de az első félidő végén gyorsan fordítottunk. Szünet után nagy nyomás alatt játszottunk, de nekünk is adódott lehetőségünk a mérkőzés eldöntésére, amellyel sajnos nem éltünk.
VECSÉSI FC–BŐCS SPORT 1–1 (1–1)
Vecsés, 250 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Varga II G.)
VECSÉS: Gyenes – Könczey (Cseke, 80.), Erdei, Radnai, Fritz – Piros (Bojtor, 65.), Lannert, Kiss K. (Máj, 69.), Zana – Ponczok, Horváth D. Vezetőedző: Détári Lajos
BŐCS: Giák – Bokros, Ur, Molnár Zs., Rivera – Mbei, Konate, Urbancsik, Pimentel – Ondó (Zsarnai, 80.), Urbin. Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Lannert (1–0) a 3., Pimentel (1–1) a 10. percben
Kiállítva: Horváth D. (a második sárga lap után) a 72. percben
Détári Lajos: – Az első félidőben meg kellett volna nyerni a mérkőzést, hiszen több gólhelyzetünk is volt, sajnos elveszítettünk két pontot. A Bőcs szerencsés volt, kevés kapura lövése most pontot ért.
Tóth László: – Azért állunk itt, mert az emberhátrányban játszó és gyengébb napot kifogó Vecsést sem tudjuk legyőzni, pedig illett volna.
1. Nyíregyháza Spartacus 21 14 5 2 45–11 +34 47
2. DVTK 20 14 2 4 41–17 +24 44
3. Mezőkövesd-Zsóry 20 12 4 4 29–13 +16 40
4. Dunakanyar-Vác 21 11 5 5 32–20 +12 38
5. MTK Budapest II 21 10 7 4 32–22 +10 37
6. Békéscsaba 1912 21 7 8 6 36–32 +4 29
7. Vecsési FC 21 7 6 8 25–22 +3 27