A Szolnok meglepő vereséggel kezdett Szegeden

2012.02.26. 17:52
A Szeged nagy győzelmet aratott a Szolnok ellen (Fotó: delmagyar.hu)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában az élen telelő Szolnok váratlanul nagy különbségű, 4–0-s vereséget szenvedett Szegeden, így adva van a lehetőség a hét közben pályára lépő Békéscsaba előtt, hogy pontszámban beérje riválisát. A Balmazújváros sikerével közben feljött a második helyre.

A tavasszal a bajnoki címért harcba szálló keleti éllovas Szolnoki MÁV Szegeden lépett pályára, és nem várt vereséget szenvedett. A találkozó érdekessége volt, hogy a Szolnokról távozó Kis Róbert és Ulviczki Mihály éppen a Szegedbe igazolt, és mindketten ott is voltak a kezdőcsapatban. A nagy akarattal játszó hazaiak a 23. percben szerezték meg a vezetést, egy rossz szolnoki felszabadítás után Folmer Krisztián büntetett.

A gólszerző nem sokkal később tizenegyest is kiharcolt, amelyet Tóth Imre értékesített. Két góllal vezetett a Szeged a szünetben, de a folytatásban sem csak az előny tartására koncentrált, az 59. percben Laczkó János találatával eldőlni látszott a meccs. Az igazi csattanót a nyártól a Ferencvárosban játszó Orosz Márk adta meg, a nem sokkal előtte emberelőnybe kerülő Szeged játékosa a 83. percben szabadrúgásból csavart a bal felsőbe.

A Balmazújváros 1–0-ra nyert a Honvéd II ellen a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, ezzel pillanatnyilag feljött a második helyre. Az újonc csapat a 18. percben szerzett vezetést, amelyet végig megtartott a hátralevő időben.

Nyugaton nem bírt egymással a BKV Előre és a Kozármisleny (utóbbi ezzel három pontra lemaradt a Gyirmóttól), valamint a Győri ETO II és a Paks II, míg a Videoton-PA három góllal legyőzte a Dunaújvárost.

LABDARÚGÓ NB II, 16. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
SZEGED 2011–SZOLNOKI MÁV 4–0 (2–0)
Szeged, 500 néző. Vezette: Szőts (Medovarszky, Buzás)
SZEGED: Trepák – Laczkó J., Toca, Tóth I., Radnai – Ulviczki, Borbély – Podonyi (Gahwagi 69.), Kis R., Orosz M. (Geiger 89.) – Folmer (Kulacsik 90.). Vezetőedző: Futó Tamás
SZOLNOK: Tóth Z. – Urbán-Szabó (Mundi 38.), Mile, Szeleczki, Papp Sz. – Lengyel B., Antal G. (Kalmár 76.), Pintér L., Rokszin – Szepessy R., Kocsis D. (Kállai 62.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Folmer (1–0) a 23., Tóth I. (11-esből, 2–0) a 36., Laczkó J. (3–0) a 60., Orosz M. (4–0) a 83. percben
Kiállítva: Szeleczki (második sárga lap után) a 78. percben
Futó Tamás: – Valamennyi játékosom sokat tett a győzelemért. Erre az alapra lehet építeni a jövőben.
Romanek János: – Csalódott vagyok, mert nem azt kaptam, amit vártam, nem tudtunk csapatként működni. A védelem teljesítményét mínusz egyre értékelem, a csatársorét pedig nullára. Igyekszünk túllépni ezen a kudarcon.
BP. HONVÉD-MFA–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–1)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 400 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Varga II G.)
HONVÉD-MFA: Vereckei – Moga (Navarrete 57.), Baráth, Bjelkanovic, Gengeliczki – Johnson, Akassou, Varga M. (Nagy M. 72.), Vécsei – Vernes (Erdélyi 57.), Diaby. Edző: Pári Sándor
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Bokros, Ludánszki I., Sipos T. (Szűcs L. 80.), Virágh – Sárközi, Kónya (Arnóczki 75.), Kiss L., Lovas – Urbin, Nagy R. (Kállai 70.). Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Lovas (0–1) a 17. percben
Kiállítva: Diaby (megrúgta Szécsit) a 60. percben
Pári Sándor: – Figyelmetlenségből kaptunk gólt, majd a hatvanadik percben egy fegyelmezetlenség után emberhátrányba kerültünk, mégis egyenrangú ellenfelei voltunk a vendégeknek. Büszke vagyok csapatomra mai játékuk miatt.
Arany László: – Tipikus olasz mérkőzés volt. Több helyzetet alakítottunk ki, mint az ellenfelünk.
NYUGATI CSOPORT
BKV ELŐRE–FC KOZÁRMISLENY 1–1 (1–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Kormányos II G., Gyarmati II T.)
BKV ELŐRE: Vezér Á. – Házi, Baranyai, Miklósvári, Sebők – Fazakas (Kiss K. 75.), Vadas, Mayer – Eszlátyi (Máj Z. 70.), Szabó V., Selei (Takács M. 60.). Vezetőedző: Szapor Gábor
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Tasselmájer, Fodor F., Fellai, Tóth Z. – Végh B., Kovács T. (Schmidt 76.) – Asztalos (Karacs 51.), Wittrédi, Rácz F. (Koller K. 70.) – Gyánó. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Mayer (1–0) a 16., Karacs (1–1) az 52. percben
Szapor Gábor: – Erőteljesen, magabiztosan és időnként jól játszottunk. Győzelmünk elmaradását nem a kihagyott tizenegyes, hanem a sorozatosan kimaradt ziccerek számlájára írom.
Márton Gábor: – Először játszottunk füvön, végig műfüves pályákon készültünk a bajnoki rajtra. Ez látszott a játékunkon, nagyon a szezon elején vagyunk.
VIDEOTON-PA–DUNAÚJVÁROS-PASE 3–0 (1–0)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Nagy T.)
VIDEOTON: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Sánchez – Soós, Macsicza, U. Nikolics (Orbán G. 76., Molnár T. – Perics (Elek B. 73.), Máté J. (Baracskai 41.). Edző: Hartyáni Gábor
DUNAÚJVÁROS: Abu – Nagy A., Szolomajer, Urbán, Kaszás – Kocsis Gábor, Micskó, Vörös P. (Salamon 58.) – Bezerédi (Berényi 30.), Kocsis Gergő (Disztl D. 72.), Perovics. Vezetőedző: Jakab Elek
Gólszerző: Máté J. (1–0) a 39., Macsicza (2–0) a 65., Perics (3–0) a 72. percben
Hartyáni Gábor: – A Videoton FC döntése értelmében nem nyilatkozhatott.
Jakab Elek: – Sajnos nem vagyunk még versenyképesek, még több rutint kell szerezni fiataljainknak, illetve, akik most érkeztek még olyan állapotban vannak, hogy nem tudnak ütőképes csapatot alkotni. Ezzel együtt a kapu előtti hibákat ez a csapat nem bírja el, annak ellenére, hogy mezőnyben nem játszottunk alárendelt szerepet.
GYŐRI ETO FC II–PAKSI FC II 1–1 (0–0)
Győr, 200 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Király K.)
GYŐR II: Nacsa – Babics, Paget, Zámbó, Nagy Á. – Kamber, Nyitrai – Molnár T. (Kiss Sz. 58.), Németh L. (Horváth G. 77.), Strestik (Nicsenko 67.) – Varga T. Edző: Sándor István
PAKS II: Kiss M. – Mészáros I., Berkó, Szalontai, Czinger – Bohner, Tamási G., Cziráki (Budai 66.), Pintér N. – Pap R. (Feil 86.) – Montvai (Féhr 90.). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Bohner (0–1) a 79., Nicsenko (1–1) a 92. percben
Sándor István: – A mai mérkőzés is megmutatta, hogy nem sok, hanem még rengeteg munka vár ránk, ha előre akarunk lépni.
Lengyel Ferenc: – Igazságos eredmény a döntetlen, bár a kezünkben érezhettük a győzelmet.