Az MTK kiengedte a kezéből a három pontot

2012.03.18. 14:55
A labdarúgó NB II 19. fordulójának rangadóján az MTK Budapest hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Gyirmóttal. Sokáig nem született egyetlen találat sem, Kanta József gólja törte meg a csendet a 74. percben. Azonban az addig nem túl sokat mutató Gyirmót hat perccel később Kardos Norbert góljával egyenlített, így életben tartotta feljutási esélyeit.

Az MTK döntetlent játszott a Gyirmóttal hazai pályán (Fotó: Havran Zoltán)

Nehezen lendültek bele a csapatok, az első percekben egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, aztán Tischler Patrik a hatodik percben kis híján betalált, de megpattanó labdája kevéssel a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát.

Ezután kevés hazai lehetőséget lehetett feljegyezni, de nem lehet azt mondani, hogy a Gyirmót beszorította volna a kapuja elé az MTK-t, hiszen a vendégek első nagyobb helyzetéig egészen a 30. percig kellett várni, amikor Kardos Norbert játszott össze Ferenczi Istvánnal, előbbi pedig 16 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

Az utolsó negyedórában is Kanta Józsefék játszottak veszélyesebben, de gólt nem sikerült szerezniük, így gól nélküli állásnál mehettek pihenőre a játékosok.

A második félidőben sem változott a játék képe, az MTK alakította ki a helyzeteket sorban, a Gyirmót pedig védekezett, és támadásépítésre már nem fordított túl nagy energiát.

Már úgy tűnt, hogy így fog „lecsordogálni″ a találkozó hátralévő része, de a 74. percben a csereként beállt Vass Patrik keményen labdát szerzett, majd beívelt a bal oldalról, a hosszú oldalon érkező Kanta József kapásból jobb lábbal kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

Azonban a győzelem így sem jött össze a kék-fehéreknek, mivel hét perccel később Kardos Norbert jó harminc méterről szerzett góljával egyenlítettek a vendégek. 1–1

Újabb találat már nem esett, az MTK a játék képe alapján győzelmet érdemelt volna, de így sem panaszkodhat, hiszen továbbra is meggyőző fölénnyel vezeti a táblázatot.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 19. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–GYIRMÓT FC 1–1 (0–0)
Budapest, Hidegkuti Nándor Stadion, 1200 néző. Vezette: Bognár T. (Lémon, Takács G.)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Ladányi – Vukmir – Könyves (Balajti, 88.), Nikházi (Gál A., 88.), Kanta J., Frank R. (Vass P., 65.) – Tischler. Szakmai igazgató: Garami József
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Kardos N., Csizmadia, Lázár P. – Molnár B., Horváth R. (Berde, 68.) – Fitos L. (Tóth N., 80.), Laki B., Nagy L. (Czanik, 55.) – Ferenczi I. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Kanta J. (1–0) a 74., Kardos N. (1–1) a 80. percben
Garami József: – A második félidőben feljöttünk játékban, és közelebb álltunk a győzelemhez, de nem sikerült megszereznünk.
Csank János: – Érezhetően mindkét csapat tartott a másiktól. Játékban az MTK-nak volt minimális fölénye, azonban az, hogy a kapott gól után sem álltunk le, és egy jól eltalált lövéssel egyenlítettünk, mindenképpen pozitívum.
PAKSI FC II–BKV ELŐRE 0–2 (0–1)
Paks, 200 néző. Vezette: Gaál Gy. (Bozó, Kovács P.).
PAKS II: Kiss M. – Berkó, Racskó, Eppel, Báló – Tamási G., Bohner (Czinger, a szünetben), Cziráki, Pintér N. – Montvai, Pap R. (Szalontai, 74.). Edző: Lengyel Ferenc
BKV: Vezér – Fazakas, Miklósvári, Baranyai N., Sebők I. – Csikós, Máj Z. – Eszlátyi, Házi B. (Kiss K., a szünetben), Berki P. (Mayer, a szünetben) – Szabó V. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Baranyai N. (0–1) a 12., Eszlátyi (0–2) az 58. percben
Kiállítva: Eszlátyi a 76. percben
Lengyel Ferenc: – Tönkretettük az elmúlt három hét munkáját, igaz, ilyen összeállításban az idén még nem játszottunk.
Szapor Gábor: – Az történt a pályán, amit elterveztünk. Szervezettségünknek és az akarásnak köszönhető a három pont.
KELETI CSOPORT
BALMAZÚJVÁROS–EGRI FC 1–2 (0–1)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Pápai Z., Galán R.)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Németh Á., Papp F., Ludánszki I., Virág A. – Sárközi, Kiss L., Kónya M. (Arnóczki, 77.), Lovas (Nagy R., a szünetben) – Kállai G., Urbin (Murák, 85.). Vezetőedző: Arany László
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Balogh Zs., Cs. Pavicsevics, Farkas Á., Dobrics (Benke, 89.) – Pavlov (Koós, 60.), Hrisztov (Pisanjuk, 65.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Farkas Á. (11–esből, 0–1) a 29., Virág A. (11–esből, 1–1) az 58., Dobrics (1–2) a 88. percben
Arany László: – Ha egy kicsit rutinosabb lesz a csapatom, az ilyen mérkőzéseket a maga javára fogja eldönteni. Minél hamarabbi felgyógyulást kívánok Murák László klubigazgatónknak.
Simon Antal: – Azzal nyertük meg a mérkőzést, hogy jobban akartuk ezt a sikert.