Kihagyott 11-es, ollózós gól és kiállítás a rangadón

2011.04.03. 17:02
Kiprich Józsefék fontos győzelmet arattak a feljutás szempontjából (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Nyugati csoportban a Gyirmót hazai pályán 2–1-re nyert a Pécsi MFC ellen. A hazaiak a 14. percben büntetőt rontottak, míg a vendégek a 24. perctől emberhátrányban futballoztak.

Tizenkilenc forduló után a Gyirmót és a Pécs egyaránt 39 ponttal rendelkezett, a hazaiak csupán jobb gólkülönbségüknek köszönhetően várhatták kedvezőbb helyzetből – a tabella második helyéről – a mérkőzést. A két csapat őszi mérkőzésén a pécsiek 3–1-es győzelmet arattak, így a Gyirmótnak volt oka a visszavágásra.

A jó iramban kezdődő találkozón már a 14. percben büntetőhöz jutott a hazai csapat, miután Nagy József fejbe rúgta Weitner Ádámot a tizenhatoson belül. A tizenegyest Kozmér Ladiszlav vállalta el, de Dibusz Dénes bravúros vetődéssel kiütötte a kapu bal oldalára tartó labdát.

Tíz perccel később megfogyatkoztak a vendégek, a játékvezető ugyanis kiállította Lantos Leventét, mert leghátsó védőként buktatta Weitnert. A Gyirmótnak pedig mindössze néhány perc kellett ahhoz, hogy gólra váltsa emberelőnyét: Baumgartner Attila gyengére sikeredett lövését Laki Balázs vette mellre, majd tizenöt méterről, ballal, gyönyörű mozdulattal ollózott a kapu jobb sarkába. 1–0

Még az első félidő vége előtt növelte előnyét a Gyirmót. Weitner futott be egy hosszú labdát a bal oldalon, majd az alapvonalról középre passzolt, ahol Baumgartnernek nem okozott gondot az üres kapuba passzolnia a labdát. 2–0

A fordulás után az eddig támadásban szinte semmit nem mutató Pécs szépíteni tudott az 55. percben. Nagy Olivér végzett el egy nagy bedobást a bal oldalról, amelyre középen a csereként beállt Irakli Kvekveskiri érkezett, és fejelt gólt. 2–1

A hajrára ugyan mindkét együttes játéka feljavult, gól már nem született, így a Gyirmót örülhetett a három pontnak a mérkőzés végén. A két csapat közt ezzel már egy nyert meccsnyi a különbség a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
GYIRMÓT FC–PÉCSI MFC 2–1 (2–0)
Győr–Gyirmót, 1400 néző. Vezette: Andó-Szabó (Kispál R., Ring Gy.)
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Czanik (Homonyik, 60.), Baumgartner (Polyák, 68.), Tóth B., Nagy L. – Weitner (Tóth N., 75.), Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
PMFC: Dibusz – Nagy J., Lantos, Todorovics, Fodor F. – Godslove (Turi, 73.), Regedei (Sz. Pavicsevics, 51.), Pintér A., Wittrédi (Kvekveskiri, 33.) – Gyánó, Nagy O. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Laki B. (1–0) a 28., Baumgartner (2–0) a 45., Kvekveskiri (2–1) az 57. percben
Kiállítva: Lantos (buktatta a kapura törő Weitnert) a 25. percben
Kiprich József: – Az első félidőben több góllal kellett volna vezetnünk, a szünet után pedig magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. De mindennél fontosabb hogy lépéselőnybe kerültünk.
Mészáros Ferenc: – A kiállítás nehéz helyzetbe hozta csapatunkat, a második félidőben nyújtott teljesítményért azonban dicséret illeti a fiúkat. A döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

VIDEOTON-PFLA–BP. HONVÉD-MFA6–1 (3–0)
Felcsút, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Hofbauer R., Horváth Z.)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Izing, Papucsek (Vaszicsku G. 60.), Hidvégi – Soós (Szeleczki 74.), Fejes A. – Gyurcsó, Móri, Babos – Olasz D. (Máté J. 60.) Edző: Hartyáni Gábor
HONVÉD II: Kunsági – Remes, Sós, Madar M., Varga P. (Lengyel Gy. a szünetben) – Tisza K. – Kincses, Berki, Hidi, Fieber (Vernes a szünetben) – Bajner (Diallo 70.) Edző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Olasz D. (1–0) a 24., Gyurcsó (2–0) a 35., Papucsek (3–0) a 45., Vernes (3–1) az 56., Babos (4–1) az 59., Móri (11-esből, 5–1) a 71., Hidvégi (6–1) a 83. percben
Hartyáni Gábor: – Nemcsak győztünk, de látványos, közönségszórakoztató módon futballoztunk, egy eddigi eredményei alapján masszív csapat ellen.
Lőrincz Emil: – A Videoton jobb csapat, jobb játékosokkal, ám olyan hibákat, mint amilyeneket mi vétettünk ezen a szinten nem szabad.
BKV ELŐRE–KAPOSVÖLGYE VSC 2–0 (1–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Galán)
BKV: Vezér – Baranya N., Miklósvári, Makrai, Sebők I. – Varga E., Horváth A. – Fazakas (Sebestyén 86.), Faragó I. (Ribi R. 77.), Csikós (Melczer Zs. 68.) – Csopaki Vezetőedző: Soós Imre
KAPOSVÖLGYE: Héger – Királyvári, Duba, Szilasi, Varga Á. (Sowunmi A. 73.) – Jámbor, Székesi (Fekete Á., 68.) – Surányi (Mile B. a szünetben), Kovács I., Andrejcsik – Sevel Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Csopaki (1–0) a 35., Faragó I. (2–0) a 65. percben
Kiállítva: Varga E. (rátaposott ellenfelére) a 38. percben
Soós Imre: – A mai napon a három pont volt a lényeg, amelyet hatvan perces emberhátrányban harcoltunk ki.
Nagy Tibor: – Támadó játékunk még mindig nincs, és sajnos van két-három labdarúgó, akiknek a hibájából rendszeresen gólokat kapunk.
KELETI CSOPORT
MTK II–MEZŐKÖVESD SE 1–0 (1–0)
Promontor utca, 150 néző. Vezette: Szilasi (Gyűrűsi, Aradi)
MTK II: Hegedűs L. – Hajdú S., Kornis, Kelemen, Zámbó – Kákonyi, Szurkos (Ódé 82.), Nikházi (Szentgyörgyi 79.), Kálnoki Kis – Molnár M., Frank (Forró 76.) Edző: Pölöskei Gábor
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos B. (Robson 48.), Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Bagi, Sivák, Bogdány (Haburcsák 52.) – Jeremiás, Szabó V. (Kaszás 59.) Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Nikházi (1–0) a 8. percben
Kiállítva: Elek N. (a játékvezető megsértéséért) az 59. percben
Pölöskei Gábor: – Az első félidőben megérdemelten vezettünk, a másodikban a szokásos dolog történt, az ellenfélből kiállítanak egy embert, s ez minket zavar meg.
Huszák Géza: – Egy teljesen jogos kiállítást megúszott az MTK, és ezt idegileg nem bírták a játékosaim.
MAKÓ FC–OROSHÁZA FC 1–2 (0–0)
Makó, 500 néző. Vezette: Farkas T. (Farkas B., Varga Gy.)
MAKÓ: Halász – Rakonczai, Tóth I. (Kónya 61.), Béres, Puskás – Retek, Magyar, Fülöp T. (Nagy A. 59.), Podonyi – Varga R., Schreiber (Csamangó 88.) Vezetőedző: Kolozsvári János
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes, Lupsa – Kerepeczki, Mike, Bartyik, Baranyai (Petneházi 67.) – Randelovics (Szabó N. 90.), Szabó T. (Ács 78.) Vezetőedző: Marik László
Gólszerző: Futaki (0–1) az 51., Petneházi (0–2) a 72., Magyar (1–2) a 85. percben
Kolozsvári János: – Hetek óta magunk alatt vagyunk, ráadásul Fortuna is elpártolt mellőlünk.
Marik László: – Fegyelmezetten játszottunk, kettő nullás vezetésünknél két ziccert is hibáztunk, a végén pedig egy kis szerencsénk is volt, ennek ellenére nem érdemtelenül nyertünk.