Kikapott a Siófok, élre ugrott a Gyirmót

2010.05.30. 21:25
Kiprich József csapata ismét vezeti a Nyugati csoportot (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)
A Siófok hazai pályán 2–1-re kikapott a Szigetszentmiklóstól a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 28. fordulójában, míg a Gyirmót idegenben 2–1-re nyert a ZTE II ellen, így a gyirmótiak a tabella élére ugrottak. Keleten a listavezető Szolnok és a Vác is nyerni tudott idegenben, így a szolnokiak még nem jutottak fel, ám nagyon közel kerültek az első osztályhoz, mivel két fordulóval a vége előtt öt ponttal vezetnek a Vác előtt. A REAC hazai pályán ugyan kiütötte a Bőcsöt, a feljutásra már nincs esélye.
 LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 28. FORDULÓ
RESTART-CEGLÉDI VSE–SZOLNOKI MÁV    0–2 (0–0)
Cegléd, 1000 néző. V: Kassai (Erős, Szalai D.)
CEGLÉD: Bácskai –Tóth M., Villányi, Fekete A., Tóth A. – Buzás, Kenderes – Miklósvári, Rebecsák (Lendvai K., 70.), Busa (Bubori, 64.) – Kovács I. (Lázár Zs., 80.)
Vezetőedző: Simon Antal
SZOLNOK: Kövesfalvi – Szalai B., Hegedűs Gy., Pető Z., Cornaci – Hevesi-Tóth  (Kotula, 81.), Molnár Z., Antal G. (Mile, 77.), Lengyel B. (Czanik, 76.) – Pisanjuk, Alex
Vezetőedző: VágóAttila
Gólszerző: Pisanjuk (0–1) az 51., Hevesi-Tóth (0–2) a 80. percben
Simon Antal: – Gratulálok a Szolnoknak az NB I-es tagságához, nagyon közel került az élvonalhoz, Kassai Viktornak pedig jó utat kívánok a világbajnokságra.
Vágó Attila: – Amelyik csapat a feljutás tétje alatt ilyen teljesítményre képes, az minden dicséretet megérdemel. Rászolgáltunk a győzelemre, érik a várva várt siker, de még nincs vége...

REAC–BŐCS KSC 6–0 (2–0)
Budai II László Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Péter, Hofbauer)
REAC: Somogyi – Dinka, Cseri, Tóth M., Sallai – Birtalan, Kovács B., Dancs (Gamal, a 85.) – Jeremiás, Pölöskey (Nyerges, 56.), Torma (Illés K., 79.)
Vezetőedző: Mátyus János
BŐCS: Hamar Zs. – Bokros, Sipos T., Ur, Juhász Gy. – Siróczki, Orlóczki, Vass L., 73.), Lipták L., Vasas V. (Ondó, a szünetben) – Zsarnai (Kiss T., 82.), Urbin
Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Pölöskey (1–0) a 25., Tóth M. (2–0) a 41., Jeremiás (3–0) a 71., Dancs (4–0) a 81., Birtalan (5–0) a 85., Birtalan (6–0) a 87. percben
Mátyus János: – Örülök, hogy megtanultunk nyerni hazai pályán. A most bemutatkozó Illés Károlynak sok sikert kívánok további pályafutásában.
Zsiga Gyula: – A meglévő erényeinkből semmit sem tudtunk megmutatni. Hibáinkból annál többet, amit a jó erőkből álló hazai csapat könyörtelenül ki is használt.

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–3 (1–1)
Baktalórántháza, 100 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen A., Fehér Gy.)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. – Vágó Z., Szenes (Tolnai, a szünetben), Márkus Gy., Lévai – Rakóczi, Bodnár J. – Zámbori (Marics I., 70.), Kozma J., Nagy Dávid (Geda, a szünetben) – Török I.
Játékos-edző: Illés László
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Király L., Póti, Szilágyi K., Kerek – Arnóczki, Kádár L. (Tóth Gy., 80.), Kiss L. (Bellon, 63.), Lovas M. – Nagy Dávid, Fekete G. (Balás, 63.)
Vezetőedző: Németh Károly
GÓLSZERZŐ: Szilágyi K. (öngól, 1–0) a 15., Nagy Dávid (Baktalórántháza, öngól, 1–1) a 18., Balás (1–2) a 88, Nagy Dávid (Hajdúböszörmény, 3–1) a 90. percben
Illés László: – A meccslabdát a vendégcsapat használta ki. Ez döntött.
Németh Károly: – A sok kihagyott helyzet majdnem megbosszulta magát. Minden elismerésem a baktaiaké, akik játékból és küzdésből is jelesre vizsgáztak.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–MAKÓ FC 1–1 (0–0)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Gaál Gy. (Berettyán, Horváth R.)
MEZŐKÖVESD: Tajti N. – Nagy P. (Ragó, 74.), Vámosi, Elek N., Kaszás – Kovács P. (Bene A., 50.), Hegedűs T., Sivák, Haburcsák (Surányi, 80.) – Bogdány, Szabó V.
Vezetőedző: Huszák Géza
MAKÓ: Czirbus – Puskás Cs., Dálnaki, Szamosszegi  Krucsó – Kulacsik (Koszó –, 90.), Varga R., Magyar, Bány, Schreiber (Csák, 72.) – Maróti S.
Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Elek N. (öngól, 0–1) a 15., Vámosi (11-esből, 1–1) a 90. percben
Kiállítva: Varga R. (a második sárga lap után) az 52., Elek N. (a játékvezető megsértéséért) a 66. percben
Huszák Géza: – Gólhelyzetek sokaságát hibáztuk el, mindennek tetejébe pedig egy teljesen veszélytelen szituáció után öngólt vétettünk.
Kolozsvári János: – A tavaszi idényben nem ez az első mérkőzésünk, amelyen hasonlóképpen szórunk el pontokat.

VECSÉSI FC–DUNAKANYAR–VÁC 1–2 (1–1)
Vecsés, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Török K.)
VECSÉS: Vezér – Máj, Nboussi  (Ponczok, 57.), Kiskapusi, Horváth Sz. – Gulyás M. – Menyhárt (Czipper, 80.), Lannert (Hungler, 54.), Kiss K. – Hullám, Kormos
Vezetőedző: Horváth Ferenc
VÁC: Sztankó – Króner, Benke, Páles, Hegedűs Cs. – Farkas P., Albert Á.– Ivanovici (Nagy T. –, 71.), Rusvay, Vén – Rob (Fekete L., 81.)
Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Hullám (1–0) a 8., Benke (1–1) a 20., Rob (1–2) az 51. percben
Kiállítva: Horváth Sz. (második sárga lap) a 67. percben
Horváth Ferenc: – Állva haltunk meg, ami a mai mérkőzés egyetlen pozitívuma volt. Ugyanakkor érdekesnek találom, hogy minden rangadónkat tíz emberrel fejezzük be.
Szabados György: – Ami másnak Vecsésen savanyú, az nekünk nagyon édes tud lenni. A fiúk jó programot csináltak maguknak gyereknapra.

BÉKÉSCSABA 1912 FÜRHWALD ELŐRE SE–KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Oláh Gábor (Vígh T., Agócs)
BÉKÉSCSABA: Máthé – Dócza, Csiszár, Rubus, Makra – Bakró, Pozsár (Ursz,83. p.), Horváth T. – Kovács T., Balog M., (Balázs,  68. p.), Bernáth (Berki,76. p.)
Vezetőedző: Pásztor József
KAZINCBARCIKA: Somodi – Vadász (Deák, 82. p.), Bányai, Kovács R., Sebők T. – Nagy T., Ebala, Fehér (Engi,68. p.), Lipusz – Stevica, Binder (Szilágyi N., 61. p.)
Vezetőedző: Kócsi József
Kiállítva: Sebők T. (második sárga lap után) a 85., Csiszár (két sárga lap után) a 90. percben.
Gólszerző: Balog M. (1–0) a 44. percben.
Pásztor József: – Megérdemelten tartottuk itthon a három pontot, mert több helyzetünk volt, mint ellenfelünknek. Persze, azért kilencvenhárom percen át izgulnunk kellett, ugyanis csupán egygólos volt az előnyünk.
Kócsi József: – Ilyen teljesítménnyel nem érdemeltünk pontot ezen a napon.

DVSC-DEAC–MTK II 1–0 (1–0)
Debrecen, 300 néző. Vezette: Nagy R. (Ortó, Pápai)
DVSC II: Verpecz – Ludánszki, Kardos N., Bíró P., Korhut – Vinicius (Bódi, a szünetben), Spitzmüller, Lucas, Rezes (Éles, 72.) – Szilágyi P., Etogo (Katona A., 84.)
Edző: Kondás Elemér
MTK II: Szántai – Hajdú S., Ladiszlai, Kálnoki Kis, Forró – Gál A., Hauser – Molnár M. (Bonifert, 68.), Nikházi, Kákonyi – Tischler (Dobó, 76.)
Edző: Cseh András
Gólszerző: Bíró P. (1–0) az 5.percben
Kondás Elemér: – Mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de mindkét csapat sokat ki is hagyott.
Cseh András: – Sajnos a labdarúgás nem pontozásos sportág, csak annak örülhetek, hogy védekezésre kényszerítettük a Debrecent.

NYUGATI CSOPORT, 28. FORDULÓ
FC AJKA–FC TATABÁNYA 2–1 (1–0)
Ajka, 200 néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Makkosné)
AJKA: Jánosa – Manganelli (Kovács G., 71.), Subicz, Pákai, Gunther – Kaj, Szabó L., Hegyi L. (Horváth Á., 80.) – Gaál B. (Gyűrűsi, 59.), Mihalecz P., Pothárn
Vezetőedző: Artner Tamás
TATABÁNYA: Dombai A.– Kollár D., Megyesi, Farkas V., Módi (Szabó G., 83.) – Szalai T., Vass N., Deme I., Kovács I. – Pérez, Folmer
Vezetőedző: P. NagyLászló
Gólszerző: Mihalecz P. (11-esből, 1–0) a 43., Deme I. (1–1) az 56., Mihalecz P. (2–1) a 66. percben
Kiállítva: Farkas V. (gólhelyzetben lerántotta Mihalecz Pétert) 43.percben
Artner Tamás: – Közepes iramú mérkőzésen a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
P. Nagy László: – A játékvezetők ténykedését nem értem, lehet, hogy a jövő héten bevezetik számunkra a tízemberes futballt, hiszen minden héten kiállítanak tőlünk valakit.

BP. HONVÉD II–KOZÁRMISLENY SE 2–0 (1–0)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette:Bede F. (Vámos T., Tóth I.)
HONVÉD II: Saleh – Baráth, Simkó, Szórád, Novák A. – Rábold (Frizoni, 89.), Tisza K., Hidi, Freud (Czár, 63.) – Vólent (Haruna, 86.), Azevedo
Vezetőedző: Szalay László
KOZÁRMISLENY: Mester – Szabó B., Finta, Éles, Tasselmájer – Dienes – Tóth Z., Vojnics-Zelics (Kollega K., a szünetben), Laki Z. – Fabinho (Nagy M. K., 61.), Lauer (Nagy E., 78.)
Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszerző: Novák A. (1–0) a 7.,Novák A. (2–0) a 65. percben
Szalay László: – Fegyelmezett és csupaszív játékunkkal megérdemelten győztünk.
Bene Ferenc: – Túlságosan korán teljesítettük az éves tervünket.

BUDAÖRSI SC–HÉVÍZ FC 2–1 (1–1)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Iványi Z.  (Viczián, Sebestyén)
BUDAÖRS: Kozma – Pleván, Varga D., Trampler, Farkas Á. – Csobánki – Lászka, Tüske, Sándor I. (Papp G., 86.) – Koós (Hegedűs, 90.), Márkus (Schafranek, 81.)
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
HÉVÍZ: Varga Z. – Sipos Zs. (Kovács Zs., 76.), Kállai, Pomper, Gellér – Markovic, Balogh L., Horváth A., Fricz (Kerek, 64.) – Covic (Marosvölgyi, 72.), Koplárovics
Vezetőedző: Mihalecz István
Gólszerző: Covic (0–1) a 14., Márkus (1–1) a 21., Tüske (2–1) a 70. percben
Lucsánszky Tamás: – Szervezett ellenfél ellen, kiélezett mérkőzésen nehezen, de megérdemelten nyertünk.
Mihalecz István: – Ahhoz, hogy itt pontot szerezzünk, be kellett volna rúgni a helyzeteket és meg kell adni a jogos tizenegyest és a szabályos gólt.

BFC SIÓFOK–SZTK-ERIMA 1–2 (1–1)
Siófok, 500 néző. Vezette: Solymosi (Takács G., Gyürüsi)
SIÓFOK: Szalma – Mogyorósi, Graszl K., Fehér Zs., László A. – Thigao, TóthB. (Ludánszki, 77.), Kanta Sz., Tóth R. (Roni, 69.) –Sowunmi, Délczeg
Vezetőedző: Horváth Károly
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Fülöp N., Király A., Rédei, Csurka (Tóth J., 66.) – Pintér Z. – Schrancz (Kozma I., 88.), Csepregi, Ivancsics, Bozsik J. (Horváth Á., 53.) – Tóth M.
Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Schrancz (0–1) a 13., Tóth B. (1–1) a 32., Tóth M. (1–2) a 83. percben
Horváth Károly: – A kimaradt gólhelyzetek megbosszulták magukat, és ez a tavaszi veretlenségünkbe került, de az is lehet hogy többe.
Aczél Zoltán: – Még mindig siófoki szurkoló maradtam, és tiszta szívemből kívánom, hogy az ősszel NB I-es legyen a csapat.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–KAPOSVÖLGYE VSC 2–2 (0–0)
Felcsút, 150 néző. Vezette: Király K. (Huszár, Kovács Z.)
VIDEOTON II: Halasi– Kerékgyárt, Papizsanszkij, Papucsek, Fejes – Kocsis G.– Margitics (Baracskai, 69.), Soós J. (Gyurcsó, 61.), Móri – Alison Silva (Máté J, a szünetben), Olasz D.
Edző: Varga István
KAPOSVÖLGYE: Strublics – Jagodits, Pintér L., Vaskó J., Fellai – Pedro, Sandro – Huzmi, Koller K. (Kalmár B., 73.), Iván (Körmöci, 69.) – Horváth Gy.
Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Horváth Gy. (0–1) a 66., Strublics (11-esből, 0–2) a 79., Máté J. (1–2) a 85., Papizsanszkij (2–2) a 94. percben
Kiállítva: Halasi (a partjelző megsértéséért) a 77. percben
Varga István: – Az ellenfél úgy vitt el tőlünk egy pontot, hogy köze nem volt a játékhoz. Hat ziccerünk mellett végül szerencsével egy pontot itthon tartottunk.
Horváth Lajos: – Példátlan az idei bajnokságban, hogy az ötödik mérkőzésünket veszítjük el az utolsó pillanatokban.

ZTE II–GYIRMÓT SE 1–2 (1–1)
Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Mohos)
ZTE II: Sipos G. – Turcsik, Péter (Keszei, 6.), Panikvar, Bozsoki – Dóczi, Barna – Polareczki, Schultz, Petneházi (Hock, 84.) – Balázs Zs.
Edző: Bán István
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Böjte, Kozmér, Szabó Cs. (Polyák, 72.) – Homonyik (Varga L., 56.), Horváth R., Baumgartner, Nagy L. (Lajtos, 56.) – Laki B., Tóth N.
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Petneházi (1–0) a 8., Tóth N. (1–1) a 24., Baumgartner (11-esből, 1–2) a 74. percben
Kiállítva: Barna (a második sárga lap után) a 67., Panikvar (Lajtost buktatta gólhelyzetben) a 73., Schultz (reklamálásért) a 91. percben.
Bán István: – A játékvezetői ténykedés mellett esélyünk sem volt a győzelemre.
Kiprich József: – Egy roppant küzdelmes mérkőzésen értékes három pontot szereztünk.