Egyre közelebb az élvonalhoz a DVTK

2011.05.14. 20:54
A diósgyőriek közel kerültek az élvonalhoz (Fotó: Bakalov Péter – dvtk.eu)
A Diósgyőri VTK idegenben 1–0-ra legyőzte a Kazincbarcikát a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, ezzel újabb lépést tett az élvonalba jutás felé. A bajnoki rivális Nyíregyháza hazai pályán 4–0-ra nyert az Újpest FC B ellen, a góllövőlista élén álló Bajzát Péter duplázott, így már 21 gólos a bajnokságban. A kiesés ellen küzdő Bőcs és a Hajdúböszörmény egyaránt vereséget szenvedett.

A Nyugati csoportban a Barcs háromgólos győzelmet aratott a sereghajtó Kaposvölgye otthonában, míg az Ajka legyőzte a Szigetszentmiklóst, ezzel megelőzte a tabellán. Az FC Tatabánya meglepetésre 3–2-re nyert a tatabányai legenda, Kiprich József irányította Gyirmót otthonában, nagy szívességet téve ezzel a harmadik helyen álló Pécsnek.

LABDARÚGÓ NB II, 26. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912 SE 1–2 (0–0)
Hajdúböszörmény, 300 néző. Vezette: Szőts G. (L. Tóth L., Szilágyi N.)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király, Póti, Papp F., Giura – Bellon, Arnóczki, Kiss L., Lovas – Balás, Simtchatcha. Vezetőedző: Lajos Ferenc
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Mészáros, Csiszár, Makra, Horváth T. – Pozsár (András, 90.), Juhász, Kállai, Oláh G., Strunga (Csák, 68.) – Gajda (Kurucz, 89.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Papp F. (1–0) a 65., Csák (1–1) a 78., Gajda (1–2) a 88. percben
Lajos Ferenc: – Nem volt tiszta a fej…
Pásztor József: – Igen gyenge játékkal sikerült a három pontot megszereznünk.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–ÚJPEST FC B 4–0 (1–0)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Varga L. (Bozó, Varga G.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Horváth L., Kovacsevics (Boukar, a szünetben), Cséke (Miskolczi, 76.), Goia – Minczér (Makai, 59.), Zabos – Demjén, Andorka, Pákolicz – Bajzát. Vezetőedző: Kovács János
ÚJPEST II: Bozsó – Rasztovits, Wilson, Privigyei, Tóvizi – Széki (Horváth R., 81.), Tóth B., Matos, Popovics (Szabó B., a szünetben) – Hullám (Dencz, 71.), Zamostny. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 32., Pákolicz (2–0) a 62., Cséke (3–0) a 71., Pákolicz (4–0) a 80. percben
Kovács János: – A sok gondunk ellenére ismét magára talált a csapat, a magabiztos győzelem jó játékkal is párosult.
Szlezák Zoltán: – Benne volt a mérkőzésben, hogy szorosabb lesz a végeredmény, hiszen gól nélküli állásnál és egygólos hazai vezetésnél is voltak helyzeteink. Ilyen a futball…
KAZINCBARCIKAI SC–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
Kazincbarcika, 4000 néző. Vezette: Berger (Kovács II G., Kovács P.)
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Müller, Mező, Nyisalovits, Tátrai – Fehér B., Borbély – Lipusz, Kovács P. (Nyitrai, 83.), Vasas V. (Zimányi, 65.) – Badalik (Binder, 65.). Vezetőedző: Szabó János
DVTK: Tajti – Vadász, Gal, Rakovics, Gohér – Dobos (Bacsa, 77.), Abdouraman, Lippai, Luque – Granát (Arze, 65.), George (Pál Sz., 61.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Vadász (0–1) a 50. percben
Szabó János:– Ilyen a labdarúgás! Igyekeztünk egységesek és szervezettek lenni, de minden hibára nem lehet felkészülni. Egy kifejelt labdából egy nagyon jól eltalált lövés döntött, de megtettük a magunkét.
Benczés Miklós: – Nehéz mérkőzésre számítottam, és ez be is igazolódott. Soha nem szabad a táblázatból kiindulni, hogy ki hol foglal helyet. Mi nagyon jól játszottunk, de a barcikaiak lelkes védekezése sokáig feladta a leckét játékosaimnak.
DUNAKANYAR-VÁC–BŐCS KSC 2–1 (0–0)
Vác, 300 néző. Vezette: Kulcsár K. (Péter T., Hofbauer R.)
VÁC: Palásthy D. – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Juhász B. – Ivanovici (Arany Z., 79.), Albert Á., Farkas P., Rábold – Fekete L., Rusvay. Vezetőedző: Szabados György
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos T., Molnár Zs., Tóth K. – Konate – Pimentel (Ondó, 72.), Ur, Bakos B. (Nyircsák, 83.), Zsarnai (Urbancsik, 61.) – Urbin. Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Hegedűs Cs. (1–0) az 55., Fekete L. (2–0) a 65., Ondó (2–1) a 85. percben
Szabados György: – Bocs, Bőcs! Megint sikerült egy fiatal tehetséget találnunk, Palásthy Dávidot.

Tóth László: – Fordulópontja volt a mérkőzésnek a kihagyott tizenegyesünk, majd utána nem sokkal az üres kaput sem tudtuk eltalálni. De hát ilyen a félévünk, naivitás lett volna azt hinni, hogy ez megváltozik.

RESTART-CEGLÉDI VSE–OROSHÁZA FC 3–1 (2–0)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Gyűrűsi, Mohos)
CEGLÉD: Miski – Kenderes (Mojzes, 83.), Buzás, Fekete A., Vincze Z. – Nagy T. (Domonyi, 79.), Nagy L., Koncz Zs., Odrobéna – Busa, Szabó L. (Nagy A., 73.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes I. (Mike, 55.), Szabó N. – Kerepeczki, Balogh M. (Lupsa, 66.), Bartyik, Petneházi – Baranyai B. (Szabó T., 70.), Randelovics. Vezetőedző: Marik László
Gólszerző: Koncz Zs. (1–0) a 4., Koncz Zs. (11-esből, 2–0) a 42., Busa (3–0) az 50., Szabó T. (3–1) a 84. percben
Kiállítva: Szabó N. (második sárga lap után) a 44. percben
Ványi Zsolt: – Végig irányítottuk a játékot, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Marik László: – Az, hogy Nagy Lajos egy nyilvánvaló durvaság után pályán maradhatott, eldöntötte a találkozót.
NYUGATI CSOPORT
BAJAI LSE KALO-MÉH–GYŐRi ETO FC II 3-0 (2-0)
Baja, 300 néző. Vezette: Fajkusz (Albert, Buzás)
BAJA: Herbert – Szauter, Császár, Burucz, Forgács – Domokos (Lógó, 64.), Micskó – Balázs (Csordás, 58.), Frőhlich (Szőllősi, 72.), Nagy E., Varga Z. Vezetőedző: Bognár György
GYŐRI ETO FC: Sánta – Kálmán, Nyári, Nagy Á., Czeitner – Nyitrai, Dömötör (Horváth G., 70.), Kiss Sz. – Molnár T., Miklós (Markó, 63.), Sharashenidze (Simon A., 81.). Edző: Klement István
Gólszerző: Frőhlich (1–0) a 37., Nagy E. (11-esből, 2–0) a 44., Micskó (3–0) a 85. percben
Kiállítva: Nagy Á. (második sárga lap feltartásért) a 83. percben
Bognár György: – Időnként jó játékkal, magabiztosan nyertünk. Voltak időszakok, amikor a játékunk is elfogadható volt. Örülök, hogy sok helyzetet dolgoztunk ki.
Klement István: – Számunkra két fordulópont volt a mérkőzésen: kettő nullánál helyzetet hagytunk ki, a másik eset pedig a kiállítás volt.
FC AJKA–SZTK-ERIMA 1–0 (1–0)
Ajka, 200 néző. Vezette: Farkas Á. (Huszár B., Török K.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pothárn, Kovács Sz., Kottán K., Major N. (Pavliczky, 57.) – Szabó L.(Gyűrűsi, 77.), Mihalecz P. (Boka, 92.). Vezetőedző: Artner Tamás
SZTK: Tarczy – Csák (Makutima, 87.), Király A., Szamosszegi, Szamosi – Bonifert, Sallai, Somorjai, Béres (Varga L., 58.) – Fekete Á., Majoros. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Szabó L. (1–0) az 5. percben
Artner Tamás: – Küzdelmes, taktikus mérkőzésen megérdemelten nyertünk.
Várhidi Péter: – Későn éreztem a csapatomon, hogy nyerni akar.

KAPOSVÖLGYE–BARCS 0–3 (0–2)
Nagyberki, 50 néző. Vezette: Lovas (Iványi I., Szvetnyik B.)
KAPOSVÖLGYE: Héger – Varga Á., Szilasi, Duba, Királyvári (Burai, 66.) – Sowunmi A. (Mile, 45.), Oszvári, Kovács I.,, Székesi – Andrejcsik, Surányi. Vezetőedző: Nagy Tibor
BARCS: Halasi – Pókos, Matus, Balogh T., Pandur Á. – Csongár (Gergulás, 76.), Horváth P., Fónai, Huzmi – Kordé, Thiago. Vezetőedző: Kuczkó Gábor
Gólszerző: Thiago (0–1) a 21., Kordé (11-esből, 0–2) a 38., Huzmi (0–3) az 56. percben
Kiállítva: Varga Á. (lerántotta a gólhelyzetben lévő Huzmit) a 35. percben
Nagy Tibor: – Az első tizennyolc percben megvoltak a lehetőségeink, utána viszont tíz perc alatt lerendeztük a mérkőzést.
Kuczkó Gábor: – Motiváltan, nagyszerű csapatteljesítménnyel magabiztos győzelmet arattunk.
GYIRMÓT FC–ENTERNET-TATABÁNYA2–3 (1–1)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Alvaro Garcia Miquel (chilei) (Butkai Zs., Király K.)
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Homonyik, 55.), Tóth B., Baumgartner (Polyák, 71.), Nagy L. (Tóth N., 55.) – Weitner, Laki. Vezetőedző: Kiprich József
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Farkas V., Simkó (Bencze, 84.), Megyesi – Kovács I., Vass N. – Tóth Z. (Dombai V., 86.), Deme, Bozsik (Kocsis D., 90.) – Farkas J. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Baumgartner (1–0) a 18., Farkas J. (1–1) a 35., Böjte (öngól, 1–2) az 52., Farkas J. (1–3) az 57., Weitner (2–3) a 81. percben
Kiállítva: Almási (második sárga lap) a 92. percben
Kiprich József: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Fordulás után a Tatabánya jobban futballozott, és megérdemelten győzött. Saját sorsunkat nehezítettük meg.
P. Nagy László: – A találkozó elején megfogott minket a Gyirmót, de sikerült egyenlítenünk, amely után kitámadtak a hazaiak, és ezt kontrából meg tudtuk lovagolni. Teher nélküli játékkal a második félidőben örömfocit nyújtottunk.
1. Diósgyőri VTK 26 20 2 4 55–19 +36 62
2. Nyíregyháza Spartacus 26 16 6 4 55–18 +37 54
3. Mezőkövesd-Zsóry 25 15 5 5 40–18 +22 50
4. Dunakanyar-Vác 26 15 5 6 38–23 +15 50
5. MTK Budapest II 25 13 7 5 41–26 +15 46
6. Békéscsaba 1912 26 9 9 8 43–39 +4 36
7. DVSC-DEAC 25 8 6 11 32–40 –8 30