NB II: a Honvéd II kétgólos hátrányból mentett pontot az Ajka ellen

2011.04.24. 19:09
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Nyugati csoport egyetlen vasárnapra maradt összecsapásán a Budapest Honvéd II pályaválasztóként döntetlent ért el az Ajka ellen.

A mérkőzés korai gólváltással indult. Az 5. percben megszerzett hazai előnyt két perccel később egalizálták a vendégek, akik a szünet előtt kétgólos előnyre tettek szert. A fordulás után nem sokkal azonban felzárkóztak a házigazdák, majd a hajrában egyenlítettek.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 23. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD IIAJKA 33 (1–3)
Budapest, Bozsik József Stadion, 200 néző. V: Radványi (Varga Zs., Pápai)
HONVÉD II: Kunsági – Kincses P., Remes, Sós (Madar 29.), Varga P. - Lengyel Gy. Tisza K., Nagy A., Berki (Haruna 75.) – Rouani, Kovács Á. (Vernes 60.). Edző: Lőrincz Emil
AJKA: Jánosa – Gyűrűsi (Rácz F., a szünetben), Kovács Sz., Sallér, Gunther – Pothárn, Kottán K., Szabó L. (Pavlitzky 82.), Hegyi – Gaál B., Mihalecz P. Edző: Artner Tamás
Gólszerzők: Berki (1–0) 5., Szabó L. (1–1) 7, Mihalecz P. (1–2) 25., Kottán (1–3) 35., Rouani (2-–3) 46., Tisza K. (3–3) 79.
Sárga lap: Nagy A. 62., Tisza K. 90., ill. Sallér 46., Gunther 58.
Lőrincz Emil: – Az első félidőben peches gólokat kaptunk. Helyzetek alapján győzelmet érdemeltünk volna.
Artner Tamás: – Hiányzott a két belső védőnk, katasztrofális volt a védekezésünk, így örülhettünk a döntetlennek.
1. Videoton-Puskás Akadémia 23 16 4 3 53–21 +32 52
2. Gyirmót FC 23 16 3 4 50–23 +27 51
3. Pécsi MFC 23 14 3 6 36–17 +19 45
4. Bajai LSE 23 12 2 9 39–35 +4 38
5. BKV Előre SC 23 10 7 6 29–26 +3 37
6. FC Ajka 23 10 5 8 38–25 +13 35
7. Szigetszentmiklósi TK-Erima 23 10 4 9 38–33 +5 34
8. Kozármisleny SE 23 10 4 9 29–28 +1 34