NB II: a „kis Loki" lehet, hogy végzetes csapást mért a Szparira

2011.05.08. 19:58
Ünnepelhetnek a DVTK labdarúgócsapatának szurkolói: az NB II Keleti csoportjának éllovasa 25 forduló után nyolc ponttal vezet a Nyíregyháza előtt, miután a Szpari 1–0-ra kikapott a DVSC-DEAC-tól.

A „kis Loki" Csorba Szabolcs találatával nyert, a támadó egy kontrát fejezett be a 28. percben.

A második félidő elején egy meg nem adott Bajzát-gólt kértek számon a játékvezetőn a vendégek, akiknek több kisebb lehetőségük is akadt. De sem Zabos, sem Goia nem tudott betalálni, a gyengén játszó Nyíregyháza elbukott a motiváltan futballozó DVSC-DEAC-cal szemben – és könnyen lehet, hogy ezzel a vereséggel végzetes csapást kapott az NB I-ért folytatott párharcban.

A Hajdúböszörmény Igor Bogdanovics góljával győzte le a Budai II László Stadionban a REAC-ot, a Nyugati csoportban a Barcs 3–1-re nyert a Baja ellen.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 25. FORDULÓ
DVSC-DEAC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0)
Debrecen, 700 néző. Vezette: Oláh G. (Tóth I., Butkai)
DVSC: Malinauskas – Bényei (Szilágyi G., 55.), Ludánszki, Mardare, Ferenczi J. – Sigér – Csorba, Huszák, Lucas, Vinicius (Burics 66.) –, Etogo (Mokánszki 76.)
Edző: Fórián Zsolt

NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Horváth L., Cséke (Zabos, 41.), Kovacsevics, Boukar – Demjén, Goia, Minczér (Miskolczi 63.), Pákolicz (Germán T., a szünetben.) – Nacim, Bajzát.

Vezetőedző: Kovács János

Gólszerző: Csorba (1–0) a 28. percben.
Fórián Zsolt: Büszke vagyok a fiúkra, mert szervezett, jó játékkal szerezték meg a három pontot. A Nyíregyháza jó csapat, nem véletlenül volt bajnokesélyes, ezért különösen értékes a győzelmünk.
Kovács János: Gyenge játékunknak csak ez lehetett a következménye. Sajnos a támadásainkban nem volt benne a gól!
RÁKOSPALOTAI EAC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 0–1(0–0)
Budai II László Stadion, 150 néző. Vezette: Barna (Farkas B., Becséri)
REAC: Somogyi – Menyhárt, Menyhért, Cseri, Kovács B., Hibó – Borsi (Illés K. –, 73.), Dancs (Olasz J. 83.), Bogdán (Gáspár B., 57.) – Nyerges, Kiss T.
Vezetőedző: Mátyus János
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király (Kerek 91.), Póti, Papp F, C. Giura (Balás 71.) – Bellon (R. Giura 90.), Kiss L., Arnóczki, Lovas – Nagy D., Bogdanovics.
Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Bogdanovics (0–1) a 63. percben
Kiállítva: Bogdanovics (második sárga lap után) a 80. percben
Mátyus János: Hiába támadtuk végig a mérkőzést, újfent kihagytuk a helyzeteinket, és egy óriási egyéni hiba után gólt kaptunk.
Lajos Ferenc: Jövünk felfelé, mint a talajvíz. Van tartása a böszörményi fiúknak.
NYUGATI CSOPORT, 25. FORDULÓ
BARCSI SC–BAJAI LSE 3–1 (1–0)
Barcs, 200 néző. Vezette: Pintér (Huszár B., Török K.)
BARCS: Halasi – Pókos, Balogh T., Matus, Pandur Á. – Horváth P., Kordé (Miskovics P.–-, 90.), Csongár, Huzmi – Thiago, Gergulás (Fónai –, 79.)
Vezetőedző: Kuczkó Gábor
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Villám – Micskó (Kormos, a szünetben), Domokos, Szőllősi, Balázs R. (Varga Z. –, 75.), Frőhlich (Lógó, 57.), Nagy E.
Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kordé (1–0) a 37., Kormos (1–1) a 47., Thiago (2–1) a 69., Horváth P. (3–1) a 78. percben
Kuczkó Gábor: Egy nagyon jó csapatot sikerült legyőzni. Köszönjük a szurkolók bíztatását.
Bognár György: Saját magunkat vertük meg.