NB II: a Mezőkövesd a 92. percben győzte le a bajnok egrieket

2012.06.03. 20:00
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának utolsó mérkőzésén a Mezőkövesd hazai pályán a 92. percben szerzett góllal hátrányból fordítva legyőzte a már bajnok Egri FC-t. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a hazaiak Sebe Attila kiállítása miatt a 77. perctől kezdve emberhátrányban játszottak.

Az egrieknek ezzel a vereséggel véget ért a 11 mérkőzéses győzelmi szériájuk.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
MEZŐKÖVESD–ZSÓRY SE–EGRI FC 2–1 (1–1)
Mezőkövesd, 1400 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Horváth R.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Nagy P. (Kaszás, 36.), Vámosi, Sebe, Kerényi G. (Irhás, 36.) – Lakatos B. – Jeremiás, Enescu (Sivák –, 80.), Lipusz – Bogdány, Hamar Á. Vezetőedző: Véber György
EGER: Sztankó – Hamouz, Katona, Knakal, Piller – Benke – Balog Zs., Dobrics (Hrisztov, 84.), Farkas Á. – Olasz J. (Benunesz, 21.), Koós (Debreceni D., 87.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Farkas Á. (0–1) a 26., Jeremiás (1–1) a 33., Hamar Á. (2–1) a 92. percben
Kiállítás: Sebe (második sárga lap után) a 77. percben
Véber György: – Nem vagyok biztos benne, hogy megérdemeltük a győzelmet, de mivel sikerült, elértük célunkat és megszereztük az ötödik helyet.
Simon Antal: – Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de érződött a csapat játékán, hogy már nincs különösebb motiváció. Célunkat elértük, sajnálom, hogy a hajrában a koncentrációba hiba csúszott és a végjátékban már nem tudtunk olyan pontosak lenni, mint korábban.