NB II: első hazai győzelmét aratta az MTK tavasszal

2012.04.01. 18:03
A labdarúgó NB II 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Nyugati csoportban az MTK 1–0-ra nyert a Kozármisleny ellen. A győztes gólt Nikházi Márk szerezte a 78. percben. Ezzel lett teljes a sikere a kék-fehérek centenáriumi ünnepségének, amelyet a Hidegkuti-stadion 100 éves fennállása alkalmából az MTK Baráti Köre szervezett.

Érdekesség, hogy az MTK tavasszal otthon csak két döntetlent tudott eddig felmutatni, a Videoton-PFLA és a Gyirmót ellen is csak 1–1-es döntetlent játszott Garami József csapata. A Kozármisleny elleni sikerrel a csapat újabb nagy lépést tett a feljutás felé, egy mérkőzéssel kevesebbet játszva is tizenegy pont az előnye a második helyezett Gyirmóttal szemben.

A Nyugati csoport másik két találkozóján a Ferencváros második csapata az első keretből visszajátszó Oláh Lóránt 84. percben szerzett góljával 2–1-re legyőzte a Budaörsöt, míg a Paks tartalékcsapata az Ajkával megosztozott a pontokon.

A Keleti csoportban a Mezőkövesd 1–0.-ra nyert Balmazújvárosban. Ez volt Véber György első sikere a Mezőkövesd vezetőedzőjeként.. A Balmazújváros mindhárom hazai mérkőzését elveszítette tavasszal.

NB II, 21. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT
MTK BUDAPEST–KOZÁRMISLENY SE 1–0 (0–0)
Hidegkuti-stadion, 1000 néző. V.: Becséri D. (Kepe, Kulman)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Zsidai (Vukmir, a szünetben) – Könyves (Balajti, 71.), Kanta J., Nikházi, Frank (Vass P., a szünetben) – Tischler Szakmai igazgató: Garami József
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Fellai, Tasselmájer – Végh (Pintér A., 60.), Kovács T. (Karacs, 73.) – Rácz F. (Schmidt, 86.), Wittrédi, Tóth Z. – Koller Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Nikházi (1–0) a 79. percben
Garami József: – Egy nagyszerűen játszó Kozármisleny ellen sikerült fontos győzelmet aratunk.
Márton Gábor:Rendkívül igazságtalan volt velünk ma az élet, mert a mérkőzésen mi irányítottunk, és a mi akaratunk érvényesült, mégis az ellenfél nyert.
FERENCVÁROS II–BUDAÖRSI SC 2–1 (1–1)
Albert-stadion, 200 néző. V.: Berke (Márton Zs., Kovács II G.)
FTC II: Hermány – Maróti, Vattai, Fülöp N., Sváb – Holman, (Peszmeg, 51.), Oláh R., Vass M., (Antal Zs.–, 80.), Papp M. – Beliczky, Varga B. (Nyilasi B., 75.) Edző: Lipcsei Péter
BUDAÖRS: Mester – Szvoboda, Hegedűs N., Márton D., Ódé – Horváth L., Lattenstein, Mihályi (Besztercei, 80.), Sánta A. (Lászka, 61.) – Szentgyörgyi (Kollega, 80.), Tüske Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Szentgyörgyi (0–1) a 26., Papp M. (1–1) a 43., Oláh R. (2–1) a 84. percben
Lipcsei Péter: – Az első félidőt átaludtuk, a második félidőben már volt játék is és egy szerencsés góllal sikerült győznünk.
Lucsánszky Tamás: – A második félidei gyáva játékunk miatt s egy operettbe illő góllal kaptunk ki.
PAKSI FC II–FC AJKA 1–1 (1–1)
Paks, 200 néző. V.: Kovács G. (Péter, Horváth Z.)
PAKS: Kiss M. – Berkó, Racskó, Eppel, Báló – Tamási G., Bohner, Cziráki, Pintér (Feil, 85.) – Montvai, Pap R. (Laczkovich, 60.). Edző: Lengyel Ferenc
AJKA: Jánosa – Domján, Subicz, Pákai, Péter – Pavlitzky, Horváth A., Kovács Zs., Szabó L. 5 – Mihalecz, Szalai (Kovács Sz., 80.). Vezetőedző: Jákli Péter
Gólszerző: Mihalecz (11-esből, 0–1) a 6., Pintér (1–1) a 27. percben
Lengyel Ferenc:Minőségi fölénybe kerültünk a második félidőre. Győzelmünk elsősorban a rossz talaj és a kritikán aluli játékvezetés miatt maradt el.
Jákli Péter:Ezer sebből vérezve egy jól játszó Paks ellen szerencsés döntetlent értünk el.
KELETI CSOPORT
BALMAZÚJVÁROS–MEZŐKÖVESD 0–1 (0–0)
Balmazújváros, 800 néző. V.: Vad II I. (Szilágyi N., L. Tóth)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Németh Á., Papp F., Ludánszki I., Virág – Nagy R., Kónya, Kiss L., Sárközi (Lovas, 63.) – Urbin (Bokros, 66.), Kállai (Murák, 83.) Vezetőedző: Arany László
MEZŐKÖVESD: Ficsor – Nagy P., Lakatos, Elek N., Kerényi – Bagi – Irhás (Kákonyi, 90.), Sivák, Szabó Á. (Enescu, a szünetben), Lipusz (Olasz, 82.) – Hamar Á. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Hamar Á. (0–1) a 71. percben
Kiállítva: Kiss L. (második sárga lap után) a 64. percben
Arany László: – Sajnos csak a kiállítás után játszott csapatom olyan bátran, mint ahogy azt elvárom.
Véber György: – Ezen a mérkőzésen látszott a héten elkezdett munka, ha ezt tudjuk folytatni, akkor még hasonló nagy sikereket érhetünk el.