NB II: fölényes sikerével átvette a vezetést az Egri FC

2012.04.29. 19:35
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 25. fordulójában vasárnapi, 3-0-s győzelmével a tabella élére ugrott az Egri FC. A hevesiek sikerét semmilyen veszély nem fenyegette, a Honvéd fiataljai ellen már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést.

Valamivel nehezebben született meg a Mezőkövesd szintén háromgólos sikere, Véber György együttese csak a hajrában biztosította be a győzelmet. A siker két szempontból is értékes, egyrészt Véber személye miatt, akiről köztudott, hogy ezer szállal kötődik a Megyeri útiakhoz, másrészt azért, mert a borsodiak ezzel megelőzték az újpesti fiatalokat a tabellán.

A Nyugati csoportban az egyaránt a kiesés elöl – eddig sikeresen – menekülő Győri ETO második csapata és a BKV Előre megosztozott a pontokon.

NB II
NYUGATI CSOPORT, 25. FORDULÓ
GYŐRI ETO II–BKV ELŐRE 1–1 (0–1)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Ákos (Gyürüsi, Mohos)
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán A., Paget, Zámbó, Köles – Kiss M. (Németh L., a szünetben), Nyitrai – Molnár T. (Kiss Sz., 76.), Ji-Paraná (Horváth G., 58.), Varga T. – Nicsenko. Edző: Sándor István
BKV ELŐRE: Vezér – Fazakas, Baranyai N., Máj, Sebők I. – Kiss K. (Berki P., 56.), Csikós, Mayer, Selei (Dányi, 79.) – Szabó V., Eszlátyi (Házi, 87.). Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Selei (0–1) a 21., Köles (1–1) a 82. percben
Sándor István: – Rutinos ellenféllel szemben a csapat mindent megtett a győzelemért, de az erőnkből csak egy pontra futotta.
Menczeles Iván: – A fiatal, tehetséges csapat ellen meg kellett elégednünk az egy ponttal, pedig közel álltunk a győzelemhez. Egy kis plusz hiányzott.
KELETI CSOPORT, 25. FORDULÓ
ÚJPEST FC B–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 0–3 (0–0)
Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Iványi I., Kis Z.)
ÚJPEST B: Horváth T. – Litauszki, Vermes (Privigyei, 74.), Dvorschák, Banai B. – Üveges (Dombai V., 29.), Proesmans – Horváth R., Jevtics (Bognár I., 61.), Popovics – Rajczi 4. Edző: Szlezák Zoltán
MEZŐKÖVESD: Szántai – Nagy P., Vámosi, Elek N., Lakatos B. – Bagi, Jeremiás – Bogdány, Enescu (Irhás, 80.), Lipusz (Haburcsák, 90.) – Hamar Á. (Husanik, 92.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Bogdány (0–1) a 69., Lipusz (0–2) a 89., Irhás (0–3) a 93. percben
Szlezák Zoltán: – A második félidő alapján megérdemelten győzött a Mezőkövesd. Számunkra az egyetlen pozitívum, hogy Vermes Krisztián visszatérhetett sérüléséből.
Véber György: – Az első harminc perc kivételével a mi akaratunk érvényesült, különösen a második félidőben. Az eredmény igazságos.
BP. HONVÉD-MFA–EGRI FC 0–3 (0–2)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: Erdős (Kepe, Kulman)
HONVÉD-MFA: Czuczi – Remes (Moga, 67.), Gengeliczki, Bjelkanovic, Szala – Futó, Miskovicz (Vereckei, 16.) – Varga M., Porcari (Vernes, 63.), Hidi – Erdélyi. Edző: Pári Sándor
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Piller – Romhányi, Cs. Pavicsevics (Hrisztov, 81.), Dobrics, Farkas Á. (Bojtor, 70.) – Pisanjuk, Koós (Benunesz, 74.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Farkas Á. (11-esből, 0–1) a 17., Romhányi (0–2) a 38., Preklet (0–3) a 63. percben
Kiállítva: Czuczi (buktatta a gólhelyzetben kilépő Koóst) a 16. percben
Pári Sándor: – A bajnokság legjobb csapatától szenvedtünk vereséget, bár nem mindennapi segítséget kapott a pályán és a pálya mellett elhelyezkedőktől. Ennek ellenére fiatal csapatom emelt fővel jöhetett le a pályáról.
Simon Antal: – A kétgólos előny túlságosan is megnyugtatta a csapatot. Megérdemelt a győzelmünk.