NB II, Kelet: a Szolnok sem tudta megtörni a Szpari kiváló sorozatát

2012.05.14. 19:26
Sorozatban negyedszer is nyert a Nyíregyháza: a kiváló formában lévő Szpari idegenben 3–1-re legyőzte a Szolnokot a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, a 27. forduló hétfő kora esti mérkőzésén.

A 20. percben a szolnokiak megszerezték a vezetést egy villámgyors akció végén: Mile Krisztián a saját térfelén szerzett labdát, indította Szepessy Róbertet, aki a védők között kiugratta Vári Barnabást, és ő a kivetődő kapus felett egyből a hálóba lőtt.

A játékrész hajrájában egyenlített a Nyíregyháza: Pintér László és Tóth Zoltán kapus együttes erővel sem tudta elhárítani a középen kiugró Pákolicz Dávid jelentette veszélyt, a labda felperdült, és Germán Tamás kapásból, mintegy 20 méterről az üres kapuba lőtt.

A fordulás után veszélyesebb akciókat vezetett a vendég Szpari, az egyik ilyen végén Pákolicz kihasználta a szolnoki belső védők újabb kihagyását, és a kapust is kicselezve a hálóba lőtt. Bár a folytatásban a Szolnok támadott többet, a lefújás előtt nem sokkal Csorba Szabolcs tovább növelte a vendégek előnyét.

A Nyíregyháza immár hat forduló óta veretlen, és a szolnokit megelőző három mérkőzését is megnyerte: sorrendben a Balmazújvárost, a Vácot és a REAC-ot verte meg.

A csoportot az Egri FC vezeti, három fordulóval a befejezés előtt az előnye három pont.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ, KELETI CSOPORT
SZOLNOKI MÁV FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–3 (1–1)
Szolnok, 200 néző. Vezette: Erdős J. (Kispál R., Farkas B.)
SZOLNOK: Tóth Z. – Tisza K., Mile, Pintér L. (Kocsis D., 68.), Törtei – B. Tóth, Zováth, Mundi, Lengyel, Vári – Szepessy R. Vezetőedző: Romanek János
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur, Ambrusz, Dajka, Mészáros M. – Pákolicz, Szilágyi K., Minczér, Vinicius (Reznek, 55.) – Germán, Csorba (Farkas M., 91.). Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Vári (1–0) a 20., Germán (1–1) a 37., Pákolicz (1–2) a 67., Csorba (1–3) a 90. percben
Romanek János: – Az első félidőben megnyerhettük volna a találkozót, a sok helyzetet azonban elhibáztuk, sajnos most ilyen passzban vagyunk. Térfélcsere után a Nyíregyháza kontrái bejöttek, mi pedig sok hibát követtünk el, különösen a védekezésben. Néhány játékosomra vonatkozik, hogy nem kötelező szolnoki színekben focizni.
Brekk János: – Egy jó csapatot vertünk meg, az első játékrészben a Szolnok sokkal jobban játszott nálunk, és akár több góllal is vezethetett volna. A második félidőben rendeztük a védekezésünket, és a gyors kontráink után akár több gólt is lőhettünk volna, de megbecsüljük ezt is, örülünk a három egyes győzelmünknek.