NB II, Kelet: hatgólos döntetlen Újpesten, megtört a Szeged sorozata

2011.11.12. 15:57
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 13. fordulójában az Újpest FC második csapata hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Nyíregyháza Spartacusszal. Előbb a vendégek szerezték meg a vezetést, majd fordítottak a hazaiak, a 86. percben azonban ismét a nyíregyháziaknál volt az előny – végül Remili Mohamed a 90. percben mentett pontot a lila-fehéreknek.

A listavezető Szolnok magabiztosan, 3–0-ra megverte a Balmazújvárost hazai pályán. A látogatók öt perc alatt kilenc emberre fogyatkoztak, előbb Sipos Tamást, majd Papp Ferencet állították ki. A tabellán második Cegléd otthon csak 1–1-es döntetlent ért el a Mezőkövesd ellen, így már hat pont a hátránya az éllovas Szolnokkal szemben.

Az Eger megtörte a Szeged hazai sikersorozatát: a Tisza-partiak ebben az idényben eddig az összes hazai bajnokijukat megnyerték – ez négy mérkőzést jelent –, azonban a Heves megyeiek kétgólos sikerükkel most elvitték a három pontot.

A Kazincbarcika könnyedén legyőzte a Békéscsabát, a DVSC-DEAC vecsési vendégjátékán nem született gól.

NB II, KELETI CSOPORT
13. FORDULÓ
KAZINCBARCIKAI SC–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE2–0 (1–0)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Farkas T.
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Toplenszki, Nyisalovits, Komlósi, Horváth Sz. – Konate, Fehér B. – Nyitrai, Kovács P. (Kovács B., 90.), Horváth B. (Tátrai, 74.) – Bene A. (Dávid, 83.). Vezetőedző: Szabó János
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes, Kállai, Makra, Horváth T. – Balogh M. (Juhász Gy., 63.), Balázs J. (Sztrunga, 74.) – Szélpál T. (Szigeti, 61.), Ferenczi M., Leucuta – Tchana. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Horváth B. (1–0) a 6., Bene A. (2–0) a 69. percben
Szabó János: – Várakozás felett teljesítettünk, és a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. Játékosaim ezúttal elsősorban mentálisan vizsgáztak remekül.
Pásztor József: – Ezen a pályán lehetetlen volt futballozni. Ráadásul nem feküdt nekünk a hazaiak agresszív játéka sem, így elszenvedtük első vereségünket.
SZOLNOKI MÁV–BALMAZÚJVÁROS 3–0 (1–0)
Szolnok, 600 néző. Vezette: Szilasi Sz.
SZOLNOK: Rézsó – Papp Sz., Mile, Szeleczki, B. Tóth (Urbán-Szabó, 63.) – Ulvicki, Kis R. (Kalmár, 80.) – Lengyel B., Szepessy R. (Antal G., a szünetben), Mundi R. – Vári B. Vezetőedző: Romanek János
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Oláh, Sipos T., Papp F., Bokros – Kónya, Kiss L., Ludánszki (Szűcs L., 81.), Sárközi – Urbin G. (Németh Á., 77.), Kállai (Nagy R., 58.). Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Vári B. (1–0) a 9., Mundi (2–0) az 56., Papp Sz. (3–0) a 76. percben
Kiállítva: Sipos T. (második sárga lap után) az 55., Papp F. (könyöklésért) az 59. percben
Romanek János: A jobbik csapat nyert, a kiállítások után edzőmeccsé vált a rangadó.
Arany László: Kívánom a játékvezetőnek, hogy minél hamarabb kerüljön be a FIFA-keretbe, és küldjék el vezetni Macedóniába, Montenegróba, Kazahsztánba.
VECSÉSI FC–DVSC-DEAC 0–0
Vecsés, 150 néző. Vezette: Pánczél
VECSÉS: Horváth G. – Szurkos, Madar M., Kovács II Z., Fritz – Dobó (Kőhalmi, 79. ), Zana, Petruska, Bussy (Erdei, 63.) – Horváth D., Piros. Vezetőedző: Dúró József
DVSC: Verpecz – Bényei, Ludánszki, Fodor M., Szilágyi G. – Sigér, Csorba, Lucas, Ferenczi J. – Mokánszki, Marinkovics (Vinicius, 26.). Edző: Fórián Zsolt Lajos
Dúró József: Az első félidőben nekünk, aztán a második játékrészben már a debrecenieknek volt több lehetőségük a győzelem megszerzésére. Örülök, hogy kis szerencsével itthon tartottuk az egyik pontot.
Fórián Zsolt Lajos: A győzelem érdekében sokkal pontosabb támadójátékra lett volna szükségünk. Noha többet tettünk a sikerért, gól nélkül sehol nem lehet három pontot szerezni.
CEGLÉDI VSE–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY1–1 (0–0)
Cegléd, 200 néző. Vezette: Böcskei
CEGLÉD: Miski – Robson, Buzás, Ladiszlai, Vincze Z. – Markó (Odrobéna, 82.), Nagy L., Koncz Zs., Farkas I. – Kása (Balog M., a szünetben), Busa (Medgyesi, 63.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Lakatos B., Ur – Bogdány, Zováth, Bagi (Irhás, a szünetben), Lipusz (Elek N., 70.) – Husanik (Enescu, a szünetben), Hamar Á. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Irhás (0–1) az 59., Farkas I. (1–1) a 70. percben
Ványi Zsolt: Játékunk és a helyzetek alapján győzelmet érdemeltünk volna, de a második félidőben a négy nagy lehetőség közül csak egyet sikerült értékesíteni.
Szabados György: A kishal is hal, de mi ezúttal a nagy halra mentünk.
ÚJPEST B–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS3–3 (1–1)
Szusza Ferenc Stadion, 300 néző.Vezette: Erdős
ÚJPEST: Horváth T. – Üveges (Szalai V., a szünetben), Privigyei, Takács Z., Pollák – Remili, Tajthy – Magos, Popovics, Kovács D. (Petrezselyem, 82.) – Zamostny (Szabó B., 64.). Edző: Szlezák Zoltán
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Erdélyi, Radványi, Mészáros M. – Ráti (Batizi, 79.), Kovács Á. (Makai, 90.), Reznek, Farkas M., Orosz M. – Salami, Haburcsák (Suci, 64.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Salami (0–1) a 13., Popovics (1–1) a 15., Takács Z. (2–1) az 54., Batizi (2–2) a 84., Salami (2–3) a 86., Remili (3–3) a 90. percben
Szlezák Zoltán: Fordulatos mérkőzésen a szerencse is kellett a pontszerzésünkhöz. Habár ha a hosszabbításban berúgjuk a tizenegyest, nyerhettünk volna, de az egy pont így is megbecsülendő.
Gálhidi György: Igazságos a döntetlen, még akkor is, ha egy megnyert meccsen elvesztettünk két pontot. A játékosok becsületesen küzdöttek, megtettek mindent a győzelemért. Bár csak mások is példát vennének róluk…
SZEGED 2011–EGRI FC0–2 (0–1)
Szeged, 500 néző. Vezette: Mészáros I.
SZEGED: Trepák – Podonyi, Tóth I., Magyar Gy., Radnai – Puskás Cs., Laczkó J., Orosz M., Gahwagi (Reyes, 75.) – Folmer – Bernáth. Megbízott edző: Takács László
EGER: Tankó – Preklet, Knakal, Bíró P., Sallai – Hamouz, Balog Zs., Farkas Á. (Hrisztov, 85.), Katona A. – Bojtor (Benke, 58.) – Pavlov (Koós, 59.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Pavlov (0–1) a 10., Farkas Á. (0–2) a 70. percben
Takács László: – Elrontottuk a helyzeteinket, az ellenfél viszont kihasználta két megingásunkat.
Simon Antal: A gyorsan megszerzett vezetésből profitáltunk. A folytatásban fegyelmezetten és jól játszottunk, megérdemelten nyertünk.