NB II, Kelet: nyert a Mezőkövesd, otthon bukott nagyot a Szpari

2011.08.20. 19:43
A legutóbb ezüstérmes Mezőkövesd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a DVSC-DEAC-ot, míg a Nyíregyháza hazai pályán súlyos vereséget szenvedett a Ceglédtől a labdarúgó NB II Keleti csoportjának szombati nyitányán.

A Mezőkövesd Hamar Ádám 61. percbeli góljával nyerte meg a „kis Loki" elleni rangadót, míg a Nyíregyháza úgy kapott ki hazai pályán a Ceglédtől, hogy a vendégek a szünetben már két góllal vezettek.

A Kazincbarcika úgy győzött 3–2-re Vácott, hogy a hazaiak a 12. percre már két öngólnál tartottak. A végeredmény a 34. percre kialakult.

Az Orosháza három második félidei góllal intézte el a nagy terveket szövögető, de még az út elején járó újonc Egri FC-t, míg a Békéscsaba a meccs elején megszerzett előnyét megőrizve gyűrte le a Vecsést.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 1. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–DVSC-DEAC 1–0 (0–0)
Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Berger (Forgács A., Bozó)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek N., Sivák – Török S. (Lipusz, 50.), Olasz D. (Husanik, 80.), Zováth, Bagi – Hamar Á. (Lakatos B., 71.), Jeremiás. Vezetőedző: Huszák Géza
DEAC: Malinauskas – Bényei, Szilágyi G., Fodor M., Burics – Sigér, Lucas, Csorba, Vinicius – Salami (Mokánszki, 71.), Szilágyi P. Edző: Fórián Zsolt Lajos
Gólszerző: Hamar Á. (1–0) a 61. percben
Huszák Géza: – Nagyon jó csapatot győztünk le. Helyzeteink alapján mindenképpen megérdemelt a sikerünk.
Fórián Zsolt Lajos: – A mutatott játékunkkal elégedett vagyok, az eredménnyel azonban nem. A rutinos hazaiak egy helyzetüket kihasználva szerezték meg a három pontot. A mezőnyben felülmúltuk a hazaiakat, mégis pont nélkül maradtunk.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CEGLÉDI VSE 0–3 (0–2)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Fábián (Márkus, Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Farkas M. (Miskolczi, a szünetben), Cséke, Ambrusz, Mészáros M. – Minczér – Vukadinovics, Davidov, Kovács Á., Borsi (Reznek, 77.) – Murányi (Ráti, a szünetben). Vezetőedző: Gálhidi György
CEGLÉD: Miski – Robson, Kurucsai, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes, Odrobéna, Nagy L., Farkas I. (Fekete A., 93.) – Balog Sz. (Tóth M., 68.), Markó (Kása, 76.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Balog Sz. (0–1) a 26., Kenderes (0–2) a 40., Odrobéna (11-esből, 0–3) a 91. percben
Kiállítva: Cséke (második sárga lap után, 90.)
Gálhidi György: – Két kontrából kaptunk gólt, a harmadikat pedig tizenegyesből, de a valós tudásunkat meg sem közelítettük. Szégyellem magam, a szurkolóinkat pedig sajnálom, mert ők végig kitartottak mellettünk.
Ványi Zsolt: – Az első félidőben magabiztosan, jól és tetszetősen is játszottunk, a másodikban pedig hatalmasat küzdöttünk, így összességében megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
DUNAKANYAR-VÁC–KAZINCBARCIKAI SC 2–3 (2–3)
Vác, 250 néző. Vezette: Farkas Á. (Varga II G., Kovács P.)
VÁC: Héger – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Juhász B. – Rusvay, Albert Á., Rábold, Arany Z. (Gulyás G., 81.) – Franyó (Lovrencsics B., a szünetben), Michel. Vezetőedző: Szabados György
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki, Komlósi, Nyisalovits, Horváth Sz. – Mbei (Dávid, 68.), Borbély (Kovács B., 57.), Fehér B., Tátrai (Nyitrai, 60.) – Kovács P., Bene. Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Héger (öngól, 0–1) a 6., Juhász B. (öngól, 0–2) a 12., Rusvay (1–2) a 17., Tátrai (1–3) a 24., Arany Z. (2–3) a 34. percben
Kiállítva: Nyisalovits (második sárga lap után) a 73. percben
Szabados György: – Minden kezdet nehéz, de nekünk különösen az.
Szabó János: – A győzelem ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett a csapat teljesítményével.
OROSHÁZA FC–EGRI FC 3–0 (0–0)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Lovas (Kormányos II G., Szvetnyik)
OROSHÁZA: Bordás – Szűcs D., Futaki, Szabó N., Szabó A. – Ács, Kerepeczki, Végh A. (Buza, 67.), Petneházi (Juhász N., 79.), Szabó T., Randelovics (Tóth D., 83.). Vezetőedző: Major László
EGER: Sztankó – Balog Zs., Benke, Bíró P., Sallai – Fürjes, Katona A. (Debreceni, 78.), Romhányi, Bojtor (Kálmán, 72.) – Farkas Á., Horváth Z. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Kerepeczki (1–0) az 58., Futaki (2–0) a 75., Buza (3–0) a 82. percben
Major László: – A második félidei játékunkkal teljesen megérdemelten nyertünk az alakuló Eger ellen.
Simon Antal: – Labdarúgásra alkalmatlan pályán a hazaiak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.
BÉKÉSCSABA ELŐRE SE–VECSÉSI FC 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Karakó (Szilágyi N., Kulcsár J.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai, Makra, Horváth T. – Szélpál (Ferenczi M., 73.), Balogh M., Fülöp T. (Mészáros L., 90.), Juhász Gy. (Sztrunga, 82.) – Pozsár, Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
VECSÉS: Gyenes – Balázs B., Madar M., Varga P., Fritz – Lázok T., Kollár D., Zana, Horváth D. – Cseke (Piros, a szünetben), Ponczok (Nagy G., 68.). Vezetőedző: Détári Lajos
Gólszerző: Pozsár (1–0) a 7. percben
Kiállítva: Kollár D. (belerúgott a vetődő Máthé Gáborba) a 78. percben
Pásztor József: – A kelleténél több hibával játszottunk, de a lényeg, hogy megszereztük a három pontot.
Détári Lajos: – Szerettünk volna pontot szerezni, a játék alapján erre volt is esélyünk, ám a mérkőzés elején egy helyezkedési hibánkat kihasználta a Békéscsaba, és ezzel nyert.