NB II, Keleti csoport: a DVTK 6-1-re kiütötte a „kis Lokit"

2010.09.18. 20:00
A Diósgyőri VTK labdarúgócsapata kitűnő játékkal 6–1-re győzött a DVSC-DEAC ellen az NB II 6. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

A DVTK négy perc alatt két góllal kezdte a mérkőzést, előbb George Menougong talált be Verpecz István hálójába, majd George labdája Kardosról pattant a hálóba. A 12. percben Dobos Attila góljával már 3–0-ra ment a Diósgyőr (George itt gólpasszal jelentkezett), a szünetig Huszák szépített.

A második félidőben folytatta a gálát a Diósgyőr, amely a hajrában elkezdte gyártani ismét a gólokat: a 73. percben Dobos passzából Faggyas Milán szerezte meg a negyediket, két perc múlva ismét Faggyas köszönt be, az utolsó percben pedig Abdouraman beállította a végeredményt. A DVTK jó teljesítménnyel köszöntötte az új szakmai igazgatót, Szentes Lázárt.

NB II, KELETI CSOPORT
6. FORDULÓ
DVTK–DVSC-DEAC 6–1 (3–1)
Diósgyőr, 1300 néző. Vezette: Oláh G. (Gyarmati II T., Márton Zs.)
DVTK: Rados – Rakovics, Gal, Budovinszky, Gohér – Dobos (Szabó P., 75.), Abdouraman, Lippai, Halgas (Horváth G., 69.) – George, Roszel (Faggyas, 58.). Vezetőedző: Benczés Miklós
DEBRECEN: Verpecz – Pavlovics, Kardos, Szűcs I., Korhut – Spitzmüller, Huszák (Ferenczi J. , 85.), Lucas, Sigér (Tóth L., 60.) – Farkas II B., Vinicius (Balajti, 75.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: George (1–0) a 2., Kardos (öngól, 2–0) a 4., Dobos (3–0) a 12., Huszák (3–1) a 40., Faggyas (4–1) a 73., Faggyas (5–1) a 76., Abdouraman (6–1) a 90. percben
Benczés Miklós: – Úgy játszottunk, ahogyan hazai környezetben kell: ellentmondást nem tűrően, és ennek gyorsan meg is lett az eredménye.
Kondás Elemér: – A diósgyőriek remekül játszottak, és minden gólszerzési lehetőségüket kihasználták.

1. Nyíregyháza Spartacus 6 4 2 14–4 +10  14
2. Újpest FC II 6 4 2 12–12 0 12
3. MTK Budapest II 6 3 2 1 8–6 +2  11
4. DVTK 6 3 1 2 14–8 +6  10
5. Békéscsaba 1912 6 2 3 1 12–7 +5  9
6. Orosháza FC 6 2 3 1 12–12 0 9
7. Mezőkövesd-Zsóry 6 2 2 2 6–4 +2  8
8. Dunakanyar-Vác 6 2 2 2 9–8 +1  8