NB II: kiütéssel nyert a Fradi II, nem élt az eséllyel a Békéscsaba

2012.04.15. 18:55
A labdarúgó NB II 23. fordulójának vasárnapi játéknapján a Nyugati csoportban szereplő, Lipcsei Péter által edzett Ferencváros II 5–0-ra kiütötte a BKV Előrét. Keleten a Békéscsaba 0–0-ra végzett a Balmazújváros vendégeként, így nem tudta kihasználni a Szolnok tegnapi pontvesztését.

Nyugaton meglepetés a Dunaújváros Pálhalma fölényes paksi sikere, a Fejér-megyeiek ezzel hosszú idő után mozdultak el az utolsó helyről, amely pozíciót a Győrben is vereséget szenvedő, tavasszal még nyeretlen Budaörs foglalt el.

A Keleti csoport másik mérkőzésén a Honvéd II újabb szép siker aratott, a sorozatban harmadik győzelmet a dobogóra pályázó Cegléd ellen érte el.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
23. FORDULÓ
BP. HONVÉD MFA–CEGLÉDI VSE 4–2 (1–1)
Bozsik stadion, műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Barna G. (Kiss I. B., Becséri)
HONVÉD: Czuczi – Remes, Gengeliczki G. (Csontos Á., 63.), Bjelkanovic, Szala – Varga M. (Nagy M., a szünetben), Miskovicz, Baráth B., Vernes (Ablonczy, 88.), Lengyel Gy. – Erdélyi. Edző: Pári Sándor
CEGLÉD: Miski – Fekete A., Buzás, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Koncz Zs., Farkas I. – Sándor I., Medgyesi (Rebrik, 75.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Medgyesi (1–0) az 1., Vernes (1–1) a 21., Buzás (1–2) az 52., Erdélyi (2–2) a 78., Erdélyi (3–2) a 85., Nagy M. (4–2) a 90. percben
Pári Sándor: – A huszonötödik másodpercben a fiatalok úgy megijedtek, hogy még én is meglepődtem.
Ványi Zsolt: – Tizenkét perccel a vége előtt még vezettünk, de két ordító hibával felhoztuk a hazaiakat.
BALMAZÚJVÁROS–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 0–0
Balmazújváros (zárt kapuk mögött) Vezette: Fábián M. (Varga Zs., Punyi Gyula)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á., Sipos T., Ludánszki, Virágh – Nagy R. (Bokros, 89.), Kiss L., Kónya, Kállai G. (Lovas, 77.) – Belényesi (Szűcs L., 71.) – Urbin Vezetőedző: Arany László
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kerekes, Kállai N., Makra, Horváth T. (Juhász Gy., a szünetben) – Balogh M. – Pozsár, Balázs J., Fülöp T. (Sztrunga, 76.), Leucuta – Farkas K. (Dragan, a szünetben) Vezetőedző: Pásztor József
Arany László: – Játékosaim igazi sportemberként futballoztak, sajnálom, hogy az egyik bajnokesélyes csapatot nem tudtuk megverni.
Pásztor József: – A gólnélküliség ellenére jó mérkőzés volt, mindkét csapat nyerhetett volna, de sajnos ma is úgy jártunk, mint egy hete, kihagytuk a mérkőzés helyzetét, de a futball már csak ilyen.

PAKS II–DUNAÚJVÁROS-PASE 0–3 (0–1)
Paks, 1200 néző. Vezette: Berényi T. (Kelemen A., Demeter J.)
PAKS II: Kovács A. – Berkó, Eppel, Gévay, Czinger (Laczkovich, 37.) – Racskó (Bohner, 37.) – Cziráki, Báló, Pintér N. – Montvai, Pap R. (Feil M., 73.) Edző: Lengyel Ferenc
DUNAÚJVÁROS: Abu – Szolomájer M., Salamon, Beleuc, Vörös P. (Disztl D., 85.) – Márki (Perovics, 61.), Kocsis Gábor, Micskó, Nagy A. – Godslove, Kocsis Gergő (Berényi B., 76.) Vezetőedző: Jakab Elek
Gólszerző: Kocsis Gábor (0–1) a 26., Kocsis Gábor (0–2) a 49., Perovics (0–3) a 66. percben
Lengyel Ferenc: – Nagyszerű játékvezetés mellett sajnos megérdemelt dunaújvárosi győzelem született.
Jakab Elek: – Jól kezdtük a mérkőzést, a jó erőkből álló Paks nagy küzdelemre késztetett bennünket, amelyből végül mi kerültünk ki győztesen.
FERENCVÁROS II–BKV ELŐRE 5–0 (1–0)
Albert-stadion, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Pápai)
FTC: Kunsági – Fülöp N., Vattai, Junior, Tóth A. – Vass M. – Abdi, Peszmeg (Morales, 62.), Nyilasi B. (Holman , 71.), Papp M. (Kleizer, 56.) – Varga B. Edző: Lipcsei Péter
BKV: Vezér – Fazakas, Baranyai N., Miklósvári (Berki P., 49.), Sebők I. – Máj (Rápó, 78.), Mayer – Kiss K., Szabó V. (Dányi, 87.), Selei – Eszlátyi. Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Nyilasi B. (1–0) a 30., Nyilasi B. (2–0) a 47., Varga B. (3–0) a 67., Kleizer (4–0) a 72., Morales (11-esből, 5–0) a 85. percben
Lipcsei Péter: – Jól játszottunk, megérdemelten győztünk. A második félidőbben mutatott játékunk alapján nem fér kétség a sikerünkhöz.
Menczeles Iván: – Az első félidőben még bírtuk, nekünk voltak nagyobb lehetőségeink, de kihagytuk azokat. A második félidőben az FTC maga javára döntötte el a mérkőzést, de ez is a mi csapatunk.
GYŐRI ETO II–BUDAÖRSI SC1–0 (1–0)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Szalai D., Kóbor)
ETO: Molnár P. – Kálmán A., Takács Á., Sztanisics, Zámbó – Windecker, Nyitrai – Molnár T. (Paku, 66.), Pilibaitis, Németh L. (Nicsenko, 81.) – Varga T. (Hagymási, 88.) Edző: Sándor István
BUDAÖRS: Mester – Csengő, Hegedűs N., Márton D., Ódé (Papp G., 41.) – Horváth L., Lászka – Kollega (Szentgyörgyi, 61.), Lattenstein (Szűcs P., 78.), Sánta A. – Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Nyitrai (1–0) a 26. percben
Sándor István: – Megerősített keretünkkel jól játszó ellenfelet sikerült legyőzni. A Budaörs többet érdemelne, mint amennyit a tabellán elfoglalt helyezése mutat.
Lucsánszky Tamás: – Csakúgy, mint a múlt héten, most is jól játszottunk, viszont nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, s ez a mi helyzetünkben megengedhetetlen.
1. MTK Budapest 22 17 4 1 45–12 +33 55
2. Gyirmót FC 23 12 5 6 40–30 +10 41
3. Kozármisleny SE 23 12 4 7 33–25 +8 40
4. Duna FC Tatabánya 23 11 4 8 37–25 +12 37
5. Veszprém FC 23 10 7 6 36–28 +8 37
6. FC Ajka 23 9 8 6 31–23 +8 35
7. Ferencvárosi TC II 22 10 4 8 37–30 +7 34
8. Bajai LSE 22 8 7 7 35–31 +4 31