NB II, Nyugat: az FTC tíz emberrel, Abdi triplájával 5-3-ra nyert a Vidi ellen

2011.10.01. 17:12
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának hetedik fordulójában a 35. perctől emberhátrányban játszó Ferencváros II hazai pályán 5–3-ra legyőzte a Videoton-PFLA-t. A hazaiaknál Liban Abdi, míg a vendégeknél Máté János mesterhármast szerzett. A listavezető MTK otthon 4–0-ra nyert a sereghajtó Dunaújváros ellen, ezzel továbbra is első helyen áll a tabellán.

Szenzációs összecsapást hozott a Ferencváros és a Videoton másodosztályú csapatának szombati mérkőzése. Az első félidő után a hazai pályán futballozó zöld-fehérek a szünetben 3–1-es vezetéssel vonulhattak pihenőre. Holman Dávid fejes gólja mellett a klubhoz nemrég visszatérő Liban Abdi két tizenegyest is értékesített, míg a Vidi részéről Máté János volt eredményes – szintén büntetőből. A Fradi a 35. perctől emberhátrányban játszott, mivel Tóth Axelt a játékvezető durva szabálytalansága miatt kiállította.

A második játékrészben a vendégek alig nyolc perc alatt kihasználták az emberfórt: Máté János megszerezte második és harmadik gólját is, 3–3-ra módosítva az eredményt. A PFLA reménye azonban mindössze pár percig tartott, Liban Abdi – Máté mesterhármasára válaszolva – ismét betalált, méghozzá szabadrúgásból. Két perccel később Vass Máté is gólt szerzett, így a végeredmény 5–3 lett az FTC II javára.

A listavezető MTK a sereghajtó Dunaújvárost fogadta, a budapesti kék-fehérek Ladányi Tibor, Pál András, Nikházi Márk és Tischler Patrik találatával végül 4–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 7. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–FC AJKA 2–0 (2–0)
Tatabánya, 600 néző. Vezette: Pánczél (Péter T., Makkosné)
TATABÁNYA: Dombai A. – Kiprich D. (Kiss R., 83.), Böjte (Farkas V., 59.), Izing, Almási – Móri, Milanovics, Deme, Lajtos (Nyilas E., 70.) – Sitku, Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Günther – Szabó L., Pothárn, Kovács Sz. (Wittman, 74.) – Szalai R. (Horváth A., 59.), Mihalecz P., Gaál B. (Major, 74.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 6., Móri (2–0) a 41. percben
Kiprich József: – Nehéz meccsen vagyunk túl, jó csapatot győztünk le. Játékosaimon látszott, nagyon akarják a sikert.
Artner Tamás: – Szerencsétlenül korán kapott gól és a meg nem adott büntető rányomta bélyegét a mérkőzésre. Többet nem foglalkozom a játékvezetőkkel.
BAJAI LSE KALO-MÉH–GYIRMÓT FC 4–1 (0–1)
Baja, 500 néző. Vezette: Solymosi (Berettyán, Horváth R.)
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Kardos – Micskó (Balázs, a szünetben), Domokos, Szőllősi F. – Nagy E. (Lógó, 67.) Szöllősi T. (Kormos, a szünetben), Csovics. Vezetőedző: Bognár György
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Domanyik, Szabó Cs. – Czanik (Polyák,70.) Lázár, Horváth R., Homonyik (Cseri T., 40.) – Tóth N. (Laki, 57.) Weitner. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Tóth N. (0–1) a 32., Kormos (1–1) az 52., Csovics (2–1) az 59., Kormos (3–1) a 70., Csovics (4–1) a 80. percben
Bognár György: – Gratulálok a srácoknak, megérdemelten nyertünk. A szünetben át kellett állni egy másik játékra, a második félidőben már nagyon jól játszottunk, bár ennél is nyújtottunk már jobb teljesítményt.
Soós Imre: – Számomra érthetetlen módon az első félidő után játékosaim azt hitték, hogy elég kivinni a mezt a pályára. Futás nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. A meglepetéstől azt sem tudom, hogy hol vagyok.
MTK–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA ASE 4–0 (3–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Karakó (Butkai, Szilágyi N.)
MTK: Hegedüs L. – Wolfe, Kálnoki Kiss, Szekeres A., Ladányi – Nikházi, Vukmir – Kanta J., Pál A. (Vass P., 32.), Csiki – Frank (Tischler, 59.). Szakmai igazgató: Garami József
DUNAÚJVÁROS: Floszmann – Huber, Salamon, Dudás P., Payeta – Basztovanov, Cséza, Vaskó J. (Nagy D., a szünetben), Márki – Bezerédi (Rottmann, 48.), Szmoljanovics. Vezetőedző: Nagy Zoltán
Gólszerző: Ladányi (1–0) a 12., Pál A. (2–0) a 28., Nikházi (3–0) a 40., Tischler (4–0) a 80. percben
Kiállítva: Cséza (második sárga lap után) a 81. percben
Garami József: – Az első félidőben a csapat jól felpörgette a játékot, így megnyugtató előnyre tett szert. Győzelmünk ilyen különbséggel is megérdemelt.
Nagy Zoltán: – A listavezető otthonában nem egyszerű a csapatok helyzete. Nekünk különösen nehéz volt. Tesszük tovább a dolgunkat, hogy előbbre léphessünk.
VESZPFÉM FC–GYŐRI ETO II 4–0 (2–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Farkas T. (Kóbor, Török K.)
VESZPRÉM: Kádár – Ihász, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Tiago (Gomez, 79.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik – Novotny (Czvetkó, 75.), Alex (Nikolin, 70.). Vezetőedző: Vágó Attila
ETO II: Molnár P. – Nagy Á., Paget, Zámbó, Hagymási (Kálmán, 60.) – Dömötör, Kiss M., Nicorec (Nyitrai, 44.), Strestik – Varga T., Kiss Sz. Edző: Klement István
Gólszerző: Lang (1–0) a 20., Lang (2–0) a 31., Novotny (3–0) a 70., Hegedűs Gy. (4–0) a 73. percben
Kiállítva: Zámbó (Novotny megrúgásáért) a 72. percben
Vágó Attila: – Dicséretes, hogy öt ifjúsági korú játékossal végig kézben tartottuk a mérkőzést, úgy, hogy jó ütemben lőttük a gólokat.
Klement István: – Bármennyire is szerettünk volna két magas belső védőt, nem volt, így a Veszprém fejjel megvert minket.
SOPRONI VSE–BKV ELŐRE 1–0 (1–0)
Sopron, 1500 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
SOPRON: Sipos G. – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Csordás Cs. (Tamási R., 65.), Bozsoki, Tatai, Lazics – Szabó L. (Szabó P., 70.), Bausz (Planéta, 90.). Vezetőedző: Végh Tibor
BKV: Kóré – Miklósvári, Baranyai N., Máj, Sebők I. – Fazakas (Dányi, 74.), Csikós, Takács M. (Boros J., 30.), Selei (Berki, 69.) – Szabó V., Varga E. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Szmiljanics (1–0) a 24. percben
Végh Tibor: – Jól kezdtük a mérkőzést, a vezetést is megszereztük, sajnos a második félidőben kihagytuk a meccs helyzetét, s így izgalmassá tettük a találkozót.
Szapor Gábor: – Az egyéni, hibás döntéseink megbontották az eddigi kiváló csapategységet. Felnőtt futballt nehéz gondolkodás és becsvágy nélkül játszani.
FERENCVÁROS II–VIDEOTON-PFLA 5–3 (3–1)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Szőts (Mohos, Gyürüsi)
FTC II: Végh – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Birtalan – Fitos, Vass M., Peszmeg, Holman (Nyilasi B., 79.) – Varga B. (Papp M., a szünetben), Abdi (Szabó R., 69.). Edző: Lipcsei Péter
VIDEOTON-PFLA: Pajovics – Margitics, Vaszicsku (Paudits, a szünetben), Jankovics (Farkas N., 67.), Papucsek – Macsicza – Nagy D., Soós J., Király P. – Babos (Elek B., 70.), Máté J. Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Abdi (11-esből, 1–0) a 7., Máté J. (11-esből, 1–1) a 12., Abi (11-esből, 2–1) a 21., Holman (3–1) a 34., Máté J. (3–2) a 48., Máté J. (3–3) az 53., Abdi (4–3) az 59., Vass M. (5–3) a 61. percben
Kiállítva: Tóth A. (buktatta Jankovicsot) a 37. percben
Lipcsei Péter: – Le a kalappal a játékosok előtt, nem könnyű emberhátrányban játszani több mint ötven percen keresztül, de mi kibírtuk, sőt három–három után is felálltunk.
Hartyáni Gábor: – Amikor három–egyről egyenlítettünk, azt hittem, megvan a mérkőzés, de durva egyéni hibák miatt kikaptunk. Ez a csapat jelenlegi helyzetében nem megengedhető.

1. MTK Budapest 7 6 1 18–7 +11 18
2. Duna FC Tatabánya 7 5 2 11–6 +5 15
3. FC Ajka 7 4 1 2 13–6 +7 13
4. Ferencvárosi TC II 7 4 1 2 14–10 +4 13
5. Bajai LSE 6 4 2 14–9 +5 12
6. Kozármisleny SE 6 4 2 10–8 +2 12
7. Gyirmót FC 7 4 3 10–9 +1 12
8. BKV Előre SC 7 4 3 8–7 +1 12