NB II: végleg kiszállt a bajnoki versenyfutásból a Szolnok

2012.05.20. 20:01
A Szolnoki MÁV FC 3–1–es vereséget szenvedett a Balmazújváros otthonában, így már biztosan nem szerezheti meg a bajnoki címet, mivel hátránya két fordulóval a bajnokság vége előtt hét pont az éllovas Egri FC-vel szemben.

A Keleti csoport másik mérkőzésén a Mezőkövesd jelentős lépést tett célja, a negyedik hely megszerzése felé, miután Bogdány Csaba góljával 1–0–ra legyőzte a Ceglédet. Nyugaton a BKV Előre magabiztos sikerrel biztosította bennmaradását.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
MEZŐKÖVESD–ZSÓRY–CEGLÉDI VSE 1–0 (0–0)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Becséri D. (Viszokai, Becséri G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Nagy P., Vámosi, Elek N., Kerényi (Kaszás, 70.) – Bagi, Jeremiás (Olasz D., 60.), Irhás (Sebe, 80.) – Bogdány, Hamar, Lipusz Vezetőedző: Véber György
CEGLÉD: Bácskai – Tóth M., Koncz, Kenderes, Vincze – Farkas I., Nagy L. (Laurinyecz, 79.), Sándor I., Juhász D. (Szkunc, 73.) – Rebryk, Medgyesi Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Bogdány (1–0) a 67. percben
Véber György: – Kiszenvedtük a győzelmet, értékes három pontot szereztünk és versenyben vagyunk a negyedik helyért.
Ványi Zsolt: – Szervezetten és fegyelmezetten futballoztunk, véleményem szerint egy játékvezetői hiba döntően befolyásolta a mérkőzés eredményét.
BALMAZÚJVÁROS–SZOLNOKI MÁV 3–1 (2–0)
Balmazújváros, 1000 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth L., Szilágyi N.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á., Ludánszki I., Sipos T., Virágh – Nagy R. (Bokros, 81.), Kiss L., Kónya (Murák, 88.), Kállai (Sárközi, 83.) – Urbin, Belényesi Vezetőedző: Arany László
SZOLNOK: Tóth Z. – B. Tóth, Pintér L., Mile (Urbán-Szabó, 65.), Törtei – Tisza, Zováth – Lengyel B. (Kocsis D., 79.), Szepessy R., Mundi – Vári Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Virágh (1–0) a 13., Urbin (2–0) a 33., Virágh (11-esből, 3–0) a 47., Szepessy R. (3–1) a 72. percben
Arany László: – Hatalmas akarattal, elszántan játszott csapatom, győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben.
Romanek János: – Mezőnyben nem játszottunk rosszul, de egy jogtalan tizenegyes eldöntötte a mérkőzés sorsát.
NYUGATI CSOPORT
BKV ELŐRE SC–VESZPRÉM FC 3–1 (1–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Veizer (Pápai, Galán)
BKV: Vezér – Sebők I., Máj, Baranyai N., Fazakas G. – Kiss K. (Házi B., 59.), Csikós, Mayer Á., Eszlátyi (Katona D., 87.) – Szabó V. (Halápi M., 75.), Berki P. Vezetőedző: Menczeles Iván
VESZPRÉM: Tarczy – Garai P., Császár A., Lang Á., Bosnjak – Vitomir, Ihász P. (Czvetkó, 72.), Molnár Z., Leitold (Osváth A., a szünetben) – Hevesi–Tóth, Bali P. (Finta P., 72.) Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Eszlátyi (1–0) a 23., Szabó V. (2–0) a 69., Eszlátyi (3–0) a 76., Osváth A. (3–1) a 83. percben
Menczeles Iván: – Taktikus játékunkkal sikerült a negyedik csapatot is legyőznünk itthon, így elértük célunkat. Ez önmagáért beszél. A mór megtette kötelességét, innentől semmi nem rajtunk múlik.
Vágó Attila: – Az első félidőt átaludtuk, a második félidő ki–ki játékából a BKV jött ki jobban. Az asszisztensek döntően befolyásolták a mérkőzést. Ahhoz nem kívánok hozzászólni, hogy a játékvezető elküldött a kispadról.