Nem torpant meg az MTK, a keleti listavezető viszont igen

2012.04.14. 20:54
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a listavezető MTK 1–0-ra nyert Veszprémben, ezzel újabb lépést tett az élvonalba való visszajutás felé. A fővárosi együttes győztes gólját Tischler Patrik szerezte. A Keleti csoportban éllovas Szolnok ellenben meglepetésre hazai pályán kikapott a DVSC-DEAC-tól.

NYUGATNYUGAT

A Kozármisleny a Tatabánya idegenbeli legyőzésével feljött átmenetileg a második helyre a tabellán. A Videoton második csapata legyűrte a Szigetszentmiklóst, az Ajka Baján játszott döntetlent.

A Gyirmót 3–2-re legyőzte a Sopront, ezzel továbbra is tisztes távolból ugyan, de követi a listavezető MTK-t. A házigazdák 2–1-re vezettek, ám Ferenczi István a 80. és a 87. percben is betalált, így a vendégek három ponttal távoztak.

KELET

A Szeged nem bírt a Nyíregyházával, nyert a Vác és a Kazincbarcika is. Az Újpest FC B odahaza 2–0-ra kikapott a tabellán harmadik Egertől. A vendégek Dvorschák Gábor öngóljával kerültek előnybe a 25. percben, majd a 69. percben Dusan Pavlov növelte előnyüket.

NB II, NYUGATI CSOPORT
23. FORDULÓ
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–VIDEOTON-PFLA 1–2 (1–1)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Radványi (Galán, Kovács P.)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Nagy T., Tóth F., Csiszár Z., Szamosi – Barna Zs., Szamosszegi, Lannert – Bonifert, N’galle (Fekete L., 77.), Márkus (Urbán G., 69.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
VIDEOTON-PFLA: Czirjék – Margitics, Papucsek (Varga T., 56.), Vaszicsku, Farkas N. – Macsicza – Molnár T. (Balogh G., 83.), Soós, Jeff Silva – Máthé J., Perics (Király P., a szünetben). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: N’galle (11-esből, 1–0) a 8., Papucsek (1–1) a 16., Soós (1–2) a 89. percben
Horváth Ferenc: – A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.
Hartyáni Gábor: – Bravúros győzelem, egy jól felkészített csapat ellen.
BAJAI LSE KALO-MÉH–FC AJKA 1–1 (1–1)
Baja, 300 néző. Vezette: Lovas (Kormányos, Iványi)
Baja: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Kőbányai – Bakos, Berdó (Szabó N., 73.) – Covic (Szöllősi T., 81.), Szöllősi F., Balázs (Lógó, 57. ) – Kormos. Vezetőedző: Bognár György
Ajka: Jánosa – Péter, Subicz, Kovács Cs. , Gunther (Domján, 93.) – Kovács Zs., Horváth A. – Szalai (Pákai, 85.) Pavlitzky, Major – Mihalecz P. Vezetőedző: Jákli Péter
Gólszerző: Major (0–1) a 31., Kormos (1–1) a 33. percben.
Bognár György: – Reális az eredmény. Nagyon szervezetten futballozott ellenfelünk, mindent megpróbáltunk a győzelem érdekében, de a falat nem tudtuk áttörni.
Jákli Péter: – Csapkodó mérkőzésen igazságos eredmény született, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jelen helyzetünkben siker a pontszerzés.
VESZPRÉM FC–MTK BUDAPEST 0–1 (0–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Berke B. (Huszár B., Király K.)
VESZPRÉM: Tarczy – Garai (Ihász, 67.) Császár (Burcsik, 80.), Lang, Bosnjak – Nikolin, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Thiago – Bali, Eggmann (Leitold, 52.). Vezetőedző: Vágó Attila
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Vukmir, Zsidai (Vass P., 46.), Kanta J. – Könyves (Balajti, 62.), Tischler, Ladányi (Nikházi, 46.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Tischler (0–1) a 68. percben
Vágó Attila: – Nem okoztunk csalódást az MTK ellen, a listavezető a második félidőben megmutatta, miért is első a tabellán.
Garami József: Először magunkat kellett legyőzni az első félidőben, majd a folytatásban egy küzdelmes mérkőzésen nekünk sikerült a helyzetekből egyet értékesíteni, és ez győzelmet hozott a számunkra.
SOPRONI VSE–GYIRMÓT FC 2–3 (1–1)
Sopron, 600 néző. Vezette: Németh Á. (Butkai, Kovács II G.)
SOPRON: Bozsó – Csontos (K. Perics, a szünetben), Baranyai T., Bieder, Nagy Z. (Fazekas N., 71.) – Lazics, Deszpotovics – Simon Attila (Simon András, 75.), Bausz, Szabó L. – Vólent. Vezetőedző: Soós Imre
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Csizmadia, Kardos N., Nagy II G. (Hajba, 63.) – Fitos, Laki B. (Nagy L., 70.), Makrai, Cseri T. – Ferenczi I., Berde (Varga L., 42.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Cseri T. (0–1) a 15., Szabó L. (1–1) a 43., Bausz (2–1) a 49., Ferenczi I. (2–2) a 80., Ferenczi I. (2–3) a 87. percben
Soós Imre: – Igazságtalan játék a futball, mert nem érdemeltünk vereséget. Ha a jövőben is így játszunk, végre sikerélményünk is lesz.
Csank János: – Az első félidőben kellett volna eldöntenünk a mérkőzést, ám a soproniak később átvették az irányítást. Amikor hátrányba kerültünk, ismét talpra álltunk.
FC TATABÁNYA–KOZÁRMISLENY SE 1–2 (1–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 400 néző. Vezette: Farkas T. (Péter, Horváth Z.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Milanovic (Béres F., 76.), Izing, Szekér – Domokos (Lajtos, 69.), Kovács I., Deme, Móri – Weitner (Z. Vujovics, 54.), Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Tasselmájer (Balaskó Cs., a szünetben), Fellai, Wittrédi, Tóth Z., Pintér A., Kovács T., Rácz F. (Koller K., 81.), Kiss M., Karacs (Vég B., 72.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 11., Wittrédi (1–1) a 40., Karacs (1–2) az 51. percben
Kiprich József: – Az első húsz percben el kellett volna dönteni a meccset. A második félidőben egy buta védelmi hibát követően ellenfelünk vezetést szerzett, igaz, a Kozármislenynek több helyzete volt.
Márton Gábor: – Az első húsz percben nyomás alatt voltunk, attól kezdve egyre többet kezdeményeztünk. Maximálisan elégedett vagyok csapatom teljesítményével.
KAZINCBARCIKAI SC–VECSÉSI FC 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Solymosi (Bozó, Varga II G.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Toplenszki, Konate, Horváth Sz. – Nyisalovits, Szabó P. (Vasas V., 65.), Kovács P. – Halgas, Horváth B. (Illés R., 82.) – Gomez (Molnár G., 71.). Vezetőedző: Szabó János
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz – Kollár D., Kovács II Z. (Petruska, 9.) Obot, Piros – Török S., Ndjodo. Vezetőedző: Duró József
Gólszerző: Kovács P. (1–0) a 64. percben
Szabó János: – Minden elismerés megilleti a játékosaimat, hatalmasat küzdöttek, és nagyon megdolgoztak a három pontért.
Duró József: – Rengeteg ziccert elhibáztunk, de egy lesgóllal vereséget szenvedtünk.
SZEGED 2011–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (1–1)
Szeged, 800 néző. Vezette: Veizer (Buzás, Szvetnyik)
SZEGED: Belecan – Laczkó J., Tóth I., Toca, Radnai – Podonyi (Borbély, 70.), Ulviczky – Orosz M., Kiss R. (Geiger, 78.), Gahwagi (Rézműves, a szünetben) – Folmer. Vezetőedző: Tóth Bálint
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur, Nánási, Dajka, Mészáros M. – Minczér, Szilágyi K. (Reznek, 85.) – Csorba (Batizi-Pócsi, 68.), Vinicius, Pákolicz – Germán T. Szakmai igazgató: Brekk János
Gólszerző: Vinicius (0–1) a 3., Orosz M. (1–1) a 14. percben
Tóth Bálint: – A csapat küzdőszellemével maradéktalanul elégedett vagyok. Azon dolgozunk, hogy a jövőben mellénk álljon a szerencse.
Brekk János: – Harcos, jól játszó ellenféllel szemben értékes pontot szereztünk.
DUNAKANYAR-VÁC–OROSHÁZA FC 3–0 (2–0)
Vác, 250 néző. Vezette: Szilasi (Takács G., Aradi)
VÁC: Héger – Króner, Páles, Tányéros Á., Hegedűs Cs. – Andrejcsik (Berki, 73.), Albert Á., Gulyás G., Arany Z. – Rusvay – Palásthy N. (Michel, 80.). Vezetőedző: Híres Gábor
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Kerepeczki, Milenkovics, Futaki, Szabó A. – Tóth D., Petneházi, Juhász N. (Bozoki, 62.), Ács – Szabó T. (Bordás, 88.), Lupsa. Megbízott edző: Csizmadia Imre
Gólszerző: Arany Z. (1–0) a 21., Palásthy N. (2–0) a 31., Albert Á. (3–0) a 75. percben
Híres Gábor: – Látványos gólokkal, szép játékkal nyertünk, a második félidei hullámvölgyünket pedig ultráink segítségével átvészeltük.
Csizmadia Imre: – Szép sorozatot zártunk le a mai mérkőzésen, amelyen a hazaiak lelkes, jó játékukkal diadalmaskodtak.
SZOLNOKI MÁV FC–DVSC-DEAC 0–1 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti-stadion, 600 néző. Vezette: Mészáros I. (Mohos, Gyürüsi)
SZOLNOK: Tóth Z. – B. Tóth, Mile, Zováth, Törtei – Zsolnai (Kocsis D., 36.), Papp Sz., Lengyel B. (Németh T., 82.), Mundi R. (Rokszin, 59.) – Szepessy R., Vári. Vezetőedző: Romanek János
DVSC-DEAC: Tóth Cs. – Treznai, Albert I., Szűcs I., Boros – Oláh G. – Spitzmüller, Lucas, Szécsi – Méyé (Kovács M., 88.), Salami (Marján, 91.). Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Lucas (0–1) a 79. percben
Romanek János: – Nem rúgtunk gólt, anélkül pedig nem lehet nyerni. Helyzeteink voltak, de a kapuba csak a Debrecen talált be.
Fórián Zsolt: – Jól és eredményesen játszottunk. Az első félidőben mi, a másodikban a Szolnok volt jobb, de megérdemelten nyertünk.
KORÁBBAN
ÚJPEST FC B–EGRI FC 0–2 (0–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
ÚJPEST B: Banai D. – Privigyei, Dombai V., Dvorschák, Fodor M. (Popovics, a szünetben) – Magos, Tajthy, Banai B., Balogh B. (Üveges, a szünetben) – Kovács D. (Horváth R., 68.), Zamostny. Edző: Szlezák Zoltán
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Balog Zs., Romhányi, Dobrics, Farkas Á. (Horváth Z., 89.) – Hrisztov (Koós, 64.), Pavlov (Bojtor, 86.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Dvorschák (öngól, 0–1) a 27., Pavlov (0–2) a 70. percben
Szlezák Zoltán: – Jó csapattól szenvedtünk vereséget, a mi játékunkban csak a küzdelem és a hozzáállás volt megfelelő, komoly helyzetekig nem jutottunk el. Ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat.
Simon Antal: – Győzelmünk meggyőző eredménynek tűnik, az Újpest komoly helyzeteit sikerült hárítanunk, ezért tudtuk elvinni a három pontot.