Nyugaton a Pécs ült fel a trónra

2011.06.04. 20:11
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Nyugati csoportban a PMFC igenben 1–0-ra nyert a Szigetszentmiklós otthonában, míg a Videoton-Puskás Akadémia otthon szenvedett vereséget a Gyirmóttól, így a Pécs bajnok, és feljutott az élvonalba.
HAJNALIG BULIZNAK
„Nem érdekel, hogy úgy nyertünk 1–0-ra, hogy egy helyzetünk volt az egész meccsen. Ma csak a győzelem számított, és ez sikerült is, a szerencsésebb csapat diadalmaskodott. Megérdemeltük a sikert, biztos, hogy hajnalig bulizni fogunk” – nyilatkozott Mészáros Ferenc a Nemzeti Sport Online-nak a mérkőzést követően.

Szigetszentmiklósra látogatott a bajnoki címre és egyben az élvonalba való feljutásra pályázó Pécs a 29. fordulóban annak tudatában, hogy utóbbihoz elég, ha három ponttal távozik, míg az előbbi is meglehet, ha a két rivális, a Gyirmót és a Videoton-Puskás Akadémia egymás elleni meccsén kedvezően alakulnak a fejlemények.

A nagy tett kapujában azonban mintha megtorpantak volna a pécsiek, legalábbis az első félidőben látottak alapján. Még az az 50-60 baranyai szurkoló is ezt gondolhatta, aki elkísérte a csapatot a sorsdöntő összecsapásra.

A hazaiak egyértelműen uralták az első negyedórát, és bár Gyánó Szabolcs nem sokkal később a kapuba talált (les miatt nem adták meg a gólt), a folytatás is az SZTK-é volt. A 25. percben hazai szöglet után a következő idénytől a Pápát erősítő Lovrencsics Gergő kis híján öngólt szerzett, majd Pintér Zoltán távoli bombáját kellett Dibusz Dénesnek bravúrral védenie, csakúgy, mint Bonfiert Péter hajrábeli két ziccerénél.

Az első játékrész után valószínűleg nagy kő esett le minden pécsi szívéről, amikor az 52. percben Nagy Olivér beadását követően Gyánó fejes találatával megszületett a vendégek várva várt vezető gólja. 0–1

A hátralévő időben sem változott a játék képe, az SZTK többször is elronthatta volna a Pécs örömét (összesen háromszor találta el a kapufát a hazai csapat), de a szerencse ezúttal nem az ő oldalára állt.

A Pécs tehát mindhárom pontot begyűjtötte, és mivel a Videoton otthon kétgólos vereséget szenvedett a Gyirmóttól, így a bajnoki címet is elnyerte. A PMFC legutóbb a 2006–2007-es szezonban szerepelt az NB I-ben.

BAJNOK A PÉCS!

LABDARÚGÓ NB II, 29. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
DIÓSGYŐRI VTK–CEGLÉDI VSE 6–1 (3–1)
Diósgyőr, 9000 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen, Bozó)
DIÓSGYŐR: Rados – Vadász (Budovinszky, 77.), Gal, Rakovics, Gohér (Faggyas, 63.) – Dobos, Abdouraman, Lippai (Arze, 52.), Luque – Granát, George Vezetőedző: Benczés Miklós
CEGLÉD: Miski – Fekete A. Kurucsai, Buzás, Vincze Z. – Kenderes (Nagy T., 60.), Nagy L., Odrobéna, Koncz (Busa, 79.) – Szabó L., Balog M. (Medgyesi, 69.) Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Odrobéna (0–1) a 4., Granát (1–1) a 11., George (2–1) a 22., Granát (3–1) a 39., Granát (4–1) az 55., Dobos (5–1) a 66., George (6–1) a 89. percben
Benczés Miklós: – Igazi futballhangulatban nemcsak a körítéssel, hanem a pályán is kitettünk magunkért. Az összecsapás hazai környezetben méltó befejezését jelenti számunkra az idei bajnokságnak.
Ványi Zsolt: – Egy ilyen mérkőzés után fejet kell hajtani a Diósgyőr előtt. Nekünk még hátravan egy nagyon fontos találkozó, és ha azt megnyerjük, akkor bentmaradunk.
BŐCS SPORT–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–1 (1–1)
Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Oláh G. (Kovács II G., Török K.)
BŐCS: Trepák – Bokros, Sipos T., Molnár Zs., Tóth K. – Konate, Ur (Mbei, 69.) – Bakos B. (Rivera, a szünetben), Nyírcsák, Zsarnai (Urbancsik, 74.) – Urbin Szakmai igazgató: Tóth László
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L., Póti, Arnóczki, Papp F. – Giura (Andorkó, 73.), Bogdanovics, Nagy D., Kiss L. – Lovas, Bellon (Balás, 59., Simtchatcha, 80.) Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Giura (0–1) a 35., Zsarnai (1–1) a 45. percben
Tóth László: – Ezúttal is sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek zömét kihasználatlanul hagytuk. Sajnos ez jellemezte az egész tavaszi idényünket, meg is lett az eredménye…
Lajos Ferenc: – Nem érdemeltünk győzelmet, az összkép alapján örülhetünk a döntetlennek.
VECSÉSI FC–MEZŐKÖVESD SE 1–0 (0–0)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Iványi Z. (Medovarszki, Forgács)
VECSÉS: Gyenes – Könczey, Máj, Vasas Z., Erdei (Radnai, 85.) – Fritz, Kiss K. (Ponczok –, 75.), Zana, Lannert – Horváth D., Piros (Bojtor, a szünetben) Vezetőedző: Détári Lajos
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás (Haburcsák, 67.), Vámosi, Elek N., Éles – Bagi, Hegedűs T., Sivák – Török S. (Bogdány, 51.), Jeremiás (Szabó V., 59.), Husanik Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Horváth D. (1–0) az 52. percben
Kiállítva: Zana (második sárga lap után) a 35. percben
Détári Lajos: – Csak szuperlatívuszokban beszélhetek a csapat tagjairól, hiszen a kiállítás után megsokszorozódtak erőink. Elégedett vagyok, mert a taktikai utasításokat száz százalékosan végrehajtotta minden játékosom.
Huszák Géza: – A kiállítást követően szinte teljesen letompult a csapatom, nagyon lassan vezettük akcióinkat, s egy jól eltalált lövés eldöntötte a három pont sorsát.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–OROSHÁZA FC 1–0 (0–0)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Szilágyi N.)
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Mészáros L., Csiszár, Makra, Horváth T. – Simon A. (Sztrunga, 68.), Oláh G., Kállai, Juhász Gy. – Pozsár (Laurinyecz, 89.), Gajda (Csák Z., 60.) Vezetőedző: Pásztor József
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D. (Búza, 83.), Futaki, Kerekes I., Szabó N. – Kerepeczki, Balogh M., Bartyik (Baranyai B., 68.), Ács (Petneházi, 68.) – Randelovics, Szabó T. Megbízott edző: Füredi János
Gólszerző: Oláh G. (1–0) a 77. percben
Pásztor József: – Nyögvenyelős mérkőzésen tartottuk itthon a három pontot. Mindkét csapat feszült volt, mi azért, hogy ne érjen bundavád, az orosháziak pedig a kiesés réme miatt.
Füredi János: – A látottak alapján egy pontot megérdemeltünk volna a Békés megyei rangadón.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–MTK BUDAPEST II 5–0 (1–0)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Butkai, Márton Zs.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Miskolczi, Kovacsevics (Ambrusz, 42.), Goia, Boukar – Horváth L. (Minczér, a szünetben), Zabos – Demjén (Reznek, 76.), Andorka, Pákolicz – Bajzát Vezetőedző: Kovács János
MTK II: Horváth A. – Nagy T., Kornis, Forró, Ódé – Németh P. (Tóth G., 83.), Szurkos – Kákonyi, Dobó, Csiki (Besztercei, 80.) – Molnár M. (Szentgyörgyi, 64.) Megbízott edző: Teodoru Vaszilisz
Gólszerző: Andorka (1–0) a 41., Pákolicz (2–0) az 55., Andorka (3–0) a 70., Bajzát (4–0) a 75., Bajzát (5–0) a 90. percben
Kovács János: – Csapatom magabiztos győzelemmel búcsúzott a közönségtől. A helyzetek alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Teodoru Vaszilisz: – Gól nélküli állásnál három ziccert is kihagytunk, ha ezt veszem, jobb eredmény is kisülhetett volna a mérkőzésből. A Nyíregyháza minőségi támadói értékesítették lehetőségeiket.
NYUGATI CSOPORT
KOZÁRMISLENY SE–FC AJKA 4–1 (3–1)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Barna (Kis Z., Kiss I B.)
KOZÁRMISLENY: Gőcze (Helesfay, 70.) – Tasselmájer, Petrók, Tóth I., Tóth Z. – Asztalos (Erdős, 77.), Kovács T., Nagy E., Koplárovics – Berdó, Laki Z. (Karacs, 59.) Megbízott edző: Takács Lajos
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pothárn, Gunther – Pavliczky (Boka, 79.), Hegyi, Kovács Sz., Kottán K. (Gyűrűsi, 67.), Mihalecz P., Major N. (Keller Zs., 87.) Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Berdó (1–0) a 2., Berdó (2–0) a 14., Kottán K. (2–1) a 32., Koplárovics (3–1) a 40., Tóth I. (4–1) a 63. percben
Márton Gábor: – A tavaszi hadjáratunk méltó befejezése volt hazai pályán ez a találkozó. Amilyen körülmények között ez a csapat teljesített, azt nem lehet szavakkal kifejezeni.
Artner Tamás: – A mérkőzés elején kapott gól alapvetően meghatározta a játék képét. A nagyon jól játszó Kozármislenynek szinte minden bejött, mi viszont elrontottuk lehetőségeinket.
FERENCVÁROS II–BKV ELŐRE 1–1 (1–1)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Berke (Takács G., Aradi)
FTC II: Jova – Tóth A., Vattai, Fülöp N. – Varga B., Vass M., Peszmeg, Junior, Papp M. (Tóbiás, 84.) – Nyilasi B. (Antal Zs., 59.), Pölöskey (Szabó R., 82.) Edző: Lipcsei Péter
BKV: Vezér – Merczel (Ribi R., a szünetben), Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Fazakas, Csikós, Varga E., Selei (Molnár T., 69.) – Cseri (Faragó I., 85.), Csopaki Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Csopaki (0–1) a 22., Papp M. (1–1) a 27. percben
Lipcsei Péter: – Reális a döntetlen, mert néhány játékosom fejben már a nyári szünetre készült.
Soós Imre: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született.
BUDAÖRSI SC–BARCSI SC 3–1 (2–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Mészáros I. (Király K., Kóbor)
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Hegedűs N., Varga D., Mihályi – Lászka, Farkas Á. – Koós, Roni (Brkics, 57.), Kollega K. (Lőrincz Gy., 89.) – Szűcs P. (Márkus T., 75.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BARCS: Halasi – Csongár (Miskovics, 26.), Matus, Balogh T., Pandur Á – Huzmi, Hock, Horváth P., Fónai – Kordé, Thiago Vezetőedző: Kuczkó Gábor
Gólszerző: Lászka (1–0) a 7., Farkas Á. (11-esből, 2–0) a 42., Koós (3–0) a 84., Fónai (11-esből, 3–1) a 90. percben
Lucsánszky Tamás: – Minden tekintetben megérdemeltük a sikert, jobb koncentrációval akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Kuczkó Gábor: – A hazai csapat adódó helyzeteit jól kihasználta, és korán eldöntötte a három pont sorsát.
ENTERNET-FC TATABÁNYA–BAJAI LSE 0–3 (0–2)
Tatabánya, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Bencze, Farkas V., Megyesi (Módi, 81.) – Ködöböcz (Folmer, 63.), Kovács I., Tóth Z., Deme – Bozsik J. (Dombai V., 81.), Farkas J. Vezetőedző: P. Nagy László
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Villám (Kardos E., 84.) – Csordás Sz., Domokos, Micskó – Balázs R. (Nagy E., 68.), Frőhlich, Varga Z. (Szőllősi, 55.) Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Balázs R. (11-esből, 0–1) az 5., Frőhlich (0–2) a 39., Micskó (0–3) az 51. percben
P. Nagy László: – Semmi nem jött össze. Nem találtuk a ritmust, és minden hibánkat kihasználta az ellenfél.
Bognár György: – Helyenként jó játékkal, megérdemelten nyertünk, bár voltak időszakok, amikor szerencse is kellett, hogy ne kapjunk gólt.
VESZPRÉM FC–KAPOSVÖLGYE VSC 3–1 (2–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Kovács G. (Hofbauer, Makkosné)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs Gy., Lang (Kollár Zs., 66.), Leitold – Garai (Szöllőskei, 55.), Molnár Z., Finta P., Hevesi-Tóth – Novothny, Alex (Czvetkó, 29.) Vezetőedző: Vágó Attila
KAPOSVÖLGYE: Horváth D. – Varga Á., Duba, Szilasi, Burai – Székesi, Oszvári – Andrejcsik, Kovács I. (Királyvári, 73.), Fekete Á. (Surányi, 54.), Sevel (Sowunmi A., a szünetben) Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Novothny (1–0) a 13., Czvetkó (2–0) a 37., Czvetkó (3–0) az 52., Sowunmi A. (3–1) a 78. percben
Vágó Attila: – Azért volt fontos ez a győzelem, mert így még a jövő heti, pécsi meccsnek is lesz tétje számunkra.
Nagy Tibor: – Remélem a Veszprém marad az NB II-ben, mert a város megérdemli a másodosztályt.
SZTK-ERIMA–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 400 néző. Vezette: Veizer (Tóth I., Demeter)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Tarczy – Csák K., Szamosszegi (Varga Z., 57.), Szamosi, Sallai – Király A., Pintér Z. (Csurka, 81.), Csepregi, Somorjai (Béres F., 78.) – Bonifert, Fekete Á. Vezetőedző: Várhidi Péter
PMFC: Dibusz – Nagy J., Lantos, Todorovics, Törtei – Nagy O., Szcsepanovics, Pintér A., Wittrédi (Kvekveskiri, 69.) – Lovrencsics G. (Schultz, 87), Gyánó (Horváth Zs., 74.) Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Gyánó (0–1) az 53. percben
Várhidi Péter: – Borzasztó volt átélni a mérkőzést, hiszen sportemberként mindent elkövettünk, hogy az utolsó fordulóra maradjon a döntés, de ezúttal az ördög nem velünk cimborált.
Mészáros Ferenc: – Nehéz volt, de ki mondta, hogy könnyen nyerünk bajnokságot. Minden elismerésem a csapaté, és remélhetőleg szurkolóinknak és tulajdonosunknak is óriási örömöt okoztunk ezzel a régen várt feljutással.
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–GYIRMÓT FC 0–2 (0–1)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Solymosi (Berettyán, Horváth R.)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Macsicza, Papucsek, Fejes A. – Szeleczki (Nyilas, 44.), Rása – Gyurcsó (Máté J., 59.), Soós (Kis R., 79.), Babos – Olasz D. Edző: Hartyáni Gábor
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Böjte, Kozmér, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Czanik, 85.), Tóth B., Horváth R., Nagy L. (Varga L., 67.) – Laki B., Tóth N. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Kozmér (11-esből, 0–1) a 16., Varga L. (0–2) a 84. percben
Hartyáni Gábor: – Csapatom második félidei teljesítménye előtt le a kalappal, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna, ehhez azonban egy kicsi plusz hiányzott.
Kiprich József: – Élvezetes, jó mérkőzésen azzal nyertünk, hogy a csapatomat rutinosabb játékosok alkották, mint ellenfelünknél.
GYŐRI ETO II–BP. HONVÉD-MFA 1–0 (0–0)
Győr, ETO-park, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Gyűrűsi, Mohos)
ETO II: Nagy G. – Kálmán, Nyári, Bieder, Nagy Á. – Dömötör (Paget, 79.) – Kiss Sz., Horváth G. (Illés D., 79.), Miklós (Markó, 61.) – Molnár T., Varga T. Edző: Klement István
HONVÉD II: Czuczi – Balázs B., Remes, Madar, Lengyel Gy. – Varga P. (Kincses, 22.), Tisza K., Nagy A., Berki (Azevedo, 68.) – Vólent, Kovács Á. (Fejes, 61.) Edző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Molnár T. (1–0) a 87. percben
Klement István: – Külön öröm számomra, hogy győztes meccsen újoncot avathattunk a tizenhét esztendős Illés Dániel személyében.
Lőrincz Emil: – Bár lehetőségeink nekünk is voltak, az utolsó passzokkal hadilábon álltunk. A szerencsésebb csapat győzött.