Vecsési segítséggel már öt pont a DVTK előnye

2011.04.23. 21:58
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában már ötpontos előnnyel áll az élen a Diósgyőr, miután hazai pályán 5–0-ra legyőzte a Makót, míg a második helyen található Nyíregyháza egy 92. percben kapott gól miatt csak 1–1-es döntetlenre volt képes Vecsésen. A Nyugati csoportban az élbolyban nem történt változás, a Videoton-Puskás Akadémia, a Pécs és a Gyirmót is begyűjtötte a három pontot.

A diósgyőriek tovább növelték előnyüket a tabellán (Fotó: Havran Gábor, archív)
LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 23. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–MAKÓ FC 5–0 (1–0)
Diósgyőr, 3800 néző. Vezette: Farkas Ádám (Bozó Z., Varga G.)
DIÓSGYŐR: Rados (Tajti, 69.) – Vadász V., Gal, Rakovics, Gohér – Arze, Abdouraman, Lippai (Bacsa, 75.), Luque – Granát, Menougong (Pál Sz., 58.). Vezetőedző: Benczés Miklós
MAKÓ: Halász – Rakonczai, Magyar Gy., Tóth I., Krucsó (Kónya, a szünetben) – Retek, Varga R. (Béres R., 73.) – Csamangó (Faragó B., 67.), Puskás, Fülöp – Schreiber. Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Arze (1–0) a 15., Pál Sz. (2–0) az 59., Granát (3–0) a 65., Magyar Gy. (öngól, 4–0) a 88., Gohér (5–0) a 90. percben
Benczés Miklós: – Az eredmény hűen tükrözi a játék képét, teljes mértékben uraltuk a mérkőzést, és ennyivel jobbak voltunk ellenfelünknél.
Kolozsvári János: – A közelgő húsvét előtt eljátszottuk az áldozati bárány szerepét. A fél csapatom ijedt nyusziként viselkedett, és ennek a hozzáállásnak nem is lehetett más a vége, mint ez a kiütéses vereség.
VECSÉSI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (0–1)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Iványi Zoltán (Szalai Dániel, Buzás Balázs)
Vecsés: Horváth G. – Máj, Vasas, Hungler, Fritz – Kovács Z. (Könczey, 74.), Lannert, Horváth D., Bojtor (Piros, 71.) – Ponczok, Cseke (Kiss K., 46.). Vezetőedző: Détári Lajos
Nyíregyháza: Holczer – Boukar, Kovacevic, Cséke, Goia – Nacim, Minczér (Demjén, 40.), Horváth L., Pákolicz (Makai, 89.) – Andorka, Germán (Eyenga, 46.). Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Andorka (0–1) a 16., Horváth D. (1–1) a 92. percben
Détári Lajos: – Azt gondolom, hogy egy izgalmas meccset játszottunk a bajnokesélyessel. Az első félidőben ők, a másodikban viszont már mi tettünk többet a gól érdekében, így igazságos a döntetlen.
Brekk János: – Szörnyű dolog az utolsó utáni percben gólt kapni, de az az igazság, hogy nagyon görcsösen játszottunk, és nem is érdemeltünk volna győzelmet.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DUNAKANYAR-VÁC 0–2 (0–0)
Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Gaál Gy. (Gyarmati II. T., Kovács P.)
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Mészáros, Csiszár, Makra, Horváth T. – Pozsár, Oláh G., Kállai, Bogdán – Csák (Laurinyecz, 64.), Gajda (Sztrunga, 77.). Vezetőedző: Pásztor József
VÁC: Sztankó – Króner, Páles, Tányéros G., Hegedűs Cs. – Albert Á., Rob, Farkas P., Petre (Rábold, 87.) – Rusvay (Franyó, 90.), Michel (Fekete L., 72.). Vezetőedző: Szabados György
Kiállítva: Oláh G. (második sárga lap után) az 53. percben
Gólszerző: Rob (0–1) a 47., Albert Á. (0–2) a 89. percben
Pásztor József: – Nem játszottunk jól, de nem csak mi voltunk gyengék ezen a napon.
Szabados György: – A húsvéti ünnepekre nekünk Kinder-tojást hozott a nyuszi, de még nem látom az ajándékot.
BŐCS–DVSC-DEAC 0–2 (0–1)
Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Karakó (Tóth István, Szilágyi Norbert)
BŐCS: Giák – Bokros, Sipos, Molnár Zs., Ur – Konate, Mbei, Bakos (Ondó, 82.), Zsarnai (Manulucci, 53.) – Barbosa, Urbin. Vezetőedző: Tóth László
DVSC-DEAC: Malinauskas – Nikolov, Szilágyi G., Mijadinovszki (Burics, 62.), Ferenczi – Sigér, Huszák (Csorba, 56.), Lucas, Mokánszki – Etogo, Vinicius (Tóth L., 80.). Vezetőedző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Ferenczi (0–1) a 31., Tóth L. (0–2) a 90. percben
Kiállítva: Nikolov (megjegyzést tett) a 88. percben
Tóth László: – Az NB II-ből való kiesésünkre rákerült az aláírás, de a pecsét még hiányzik. A továbbiakban több bravúr kell a megkapaszkodáshoz.
Fórián Zsolt: – Gondoltuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de arra nem számítottunk, hogy ennyire meg kell szenvedni a három pontért. Csak az utolsó pillanatokban tudtuk bebiztosítani győzelmünket.

CEGLÉD–HAJDÚBÖSZÖRMÉNY 1–0 (0–0)

Cegléd, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Gyűrűsi, Mohos)
CEGLÉD: Miski – Fekete A., Kurucsai, Buzás, Vincze Z. – Nagy T. (Domonyi, 74.), Nagy L., Kenderes (Juhász D., 27.), Koncz Zs. – Busa, Medgyesi (Mojzes, 92.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Király L., Póti, Papp F., Kaze (Giura, 27.) – Andorkó (Kádár L., 59.), Bellon, Arnóczki, Lovas, Bogdanovics – Nagy D. (Simtchatcha, 83.). Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Busa (1–0) a 89. percben
Ványi Zsolt: – Véget ért a böjti időszak.
Lajos Ferenc: – Hősiesen küzdöttünk, a több helyzetet kialakító csapat megérdemelten nyert.

OROSHÁZA–KAZINCBARCIKA 2–1 (1–1)

Orosháza, 250 néző. Vezette: Fajkusz (ifj. Kormányos, Szvetnyik)
OROSHÁZA: Molnár F. – Szűcs D., Szabó N., Futaki, Lupsa (Petneházi, 62.) – Ács L., Balogh M., Bartyik, Kerepeszki (Baranyai, 65.) – Szabó T., Randelovics (Mike, 78.). Vezetőedző: Marik László
KAZINCBARCIKA: Hamar – Nagy P., Mező, Mészáros M., Fehér B. – Müller (Vasas, 82.), Kovács P., Borbély (Nyisalovits, 70.), Tátrai – Lipusz, Binder (Hajdu Zs., 57.). ezetőedző: Orlóczki Tibor
Gólszerző: Tátrai (0–1) a 14., Randelovics (1–1) a 16., Ács L. (2–1) a 75. percben
Kiállítva: Nagy P. (könyöklésért) az 55. percben
Marik László: – Gólkülönbséget kellett volna javítanunk. Mi huszonnégyszer, míg az ellenfél négyszer lőtt kapura.
Orlóczki Tibor: – A kiállítással a játékvezető belenyúlt a mérkőzésbe, ilyen ütközés a mezőnyben számtalanszor előfordult.
NYUGATI CSOPORT, 23. FORDULÓ
PÉCSI MFC–BAJAI LABDARÚGÓ SE 3–2 (3–1)
Pécs, 800 néző. Vezette: Erdős (Márton, Kiss I. B. )
PÉCS: Dibusz – Nagy J., Lantos, Todorovics (Fodor, 56.), Törtei – Regedei, Turi (Godslove, 54.), Pintér – Lovrencsics, Gyánó (Sztojanovszki, 67.), Eszlátyi. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
BAJA: Herbert – Villám, Csanádi (Balázs R., a szünetben), Forgács, Kardos E. (Nagy E., a szünetben) – Császár – Szauter, Domokos, Szőllősi, Frőhlich – Kormos (Csordás, 67.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Lovrencsics (1–0) a 4., Gyánó (2–0) a 31., Frőhlich (2–1) a 44., Gyánó (3–1) a 45., Frőhlich (3–2) a 82. percben
Mészáros Ferenc: – Az első félidőben a szezon legjobb játékát mutattuk. Sok helyzetet dolgoztunk ki, több gólt is szerezhettünk volna. A második félidőben a Baja feljött, többször is a kapu elé szorított minket.
Bognár György: – Ennyivel jobb volt a Pécs, megérdemelten nyert. A második félidőben feljavult a játékunk, de nem éreztem az átütőerőt a csapatban, ami pontot eredményezhetett volna.
GYIRMÓT FC–GYŐRI ETO II 1–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 500 néző. Vezette: Berke Balázs (Kepe A., Kulman T.)
GYIRMÓT: Deli – Bognár, Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs. (Homonyik, 84.), Tóth B., Baumgartner, Czanik (Tóth N., a szünetben) – Weitner (Varga L., 90.), Laki. Vezetőedző: Kiprich József
GYŐR II: Sánta – Nagy Á., Bieder, Eugene (Kálmán, 29.), Vető – Windecker, Nyitrai – Molnár T., Berde, Simon A. (Horváth Sz., 76.) – Sarasenidze (Markó, 66.). Edző: Klement István
Gólszerző: Weitner (1–0) a 19. perc
Kiprich József: – Mai játékunk sok kívánnivalót hagyott maga után, de győzelmünk a csapat diadala volt.
Klement István: – A játék több elemében labdabirtoklásban és helyzetkialakításban is a hazaiak domináltak, ezért győzelmük megérdemelt.
ENTERNET FC-TATABÁNYA–KOZÁRMISLENY0–1 (0–1)
Tatabánya, 300 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Becséri, Aradi)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Bencze, Módi (Köntös, 63.) – Vass N. (Tóth Z., 63.), Kovács I., Bozsik, Deme, Megyesi – Kocsis D. (Kaiser, 77.). Vezetőedző: P. Nagy László
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Tóth I., Fellai, Vég B. – Nagy E., Andruskó (Karacs, 65.), Kovács T. – Asztalos (Erdős, 83.), Berdó (Laki, 66.), Tóth Z. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Fellai (0–1) a 42. percben
Kiállítva: Kovács T. (második sárga lap után) a 92. percben
P. Nagy László: – Támadójátékunk egyenlő volt a nullával, így nem lehet pontot szerezni.
Márton Gábor: – Ezt a győzelmet a súlyos sérülést szenvedő Kiss Mártonnak és az édesanyját gyászoló Koplárovics Bélának ajánljuk. Reméljük, egy kicsit enyhít a fájdalmukon.
BUDAÖRSI SC–KAPOSVÖLGYE VSC 1–2 (0–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Péter T., Hofbauer R.)
BUDAÖRS: Kozma – Pleván, Hegedűs, Csobánki, Mihályi – Lászka (Brkic, 82.), Farkas Á. – Koós, Tüske, Roni (Szűcs P., 64.), Kollega (Lipcsei R., 64.). Edző: Lucsánszky Tamás
KAPOSVÖLGYE: Héger – Királyvári, Duba, Szilasi M., Varga Á. – Székesi, Jámbor – Fekete Á. (Surányi Gy., a szünetben), Kovács I., Andrejcsik (Hibácska, 83.) – Sowunmi A. (Mile B., 53.). Edző: Nagy Tibor
Gólszerző: Mile B. (0–1) az 56., Szilasi M. (11–esből, 0–2) a 75., Tüske (11–esből, 1–2) a 87. percben
Kiállítva: Csobánki (gólhelyzetben buktatta Milét) a 74. percben
Lucsánszky Tamás: – Igazi húsvéti ajándék voltunk lelkesen játszó ellenfelünknek. A mai mérkőzésen alázat és szerénység nélkül futballoztunk.
Nagy Tibor: – Fegyelmezetten, nagyon jó felfogásban játszottunk, és ez a teljesítmény ma győzelmet eredményezett. Csapatomé a húsvéti tojás, remélem, most már látják, hogy a kemény munkának előbb-utóbb megvan a gyümölcse.
BARCSI SC–BKV ELŐRE SC 0–0
Barcs, 250 néző. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Kis Zoltán)
BARCS: Halasi – Dienes, Matus, Balogh T., Pókos – Horváth P., Hock – Kordé (Gergulás, 87.), Thiago, Fónai – Brdanin (Csongár, 68.). Vezetőedző: Kuczkó Gábor
BKV ELŐRE: Vezér – Baranyai, Miklósvári, Makrai, Sebők – Horváth A., Fazakas (Merczel, 75.), Ribi (Faragó, 58.), Varga E. – Cseri, Csopaki. Vezetőedző: Soós Imre
Kiállítva: Makrai (utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért) a 90. percben
Kuczkó Gábor: – Büszke vagyok a kezdő tizenegyből tíz játékosomra, hozzáállás, akarat, teljesítmény miatt, gólt sajnos a legnagyobb ziccerünkből sem tudtunk elérni. A nyolcvannyolcadik percben volt egy érdekes szituáció.
Soós Imre: – A hosszú utazás után fáradtan érkeztünk, amelyet a másodosztályban alkalmatlan pálya csak fokozott.

SZTK-ERIMA–VIDEOTON-PFLA 1–3 (1–0)

Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Kulcsár J.)
SZTK: Tarczy – Csák K., Király A., Szamosszegi, Sallai B. – Pintér Z., Somorjai – Bonifert (Makutima, 80.), Béres F. (Szamosi, 56.), Majoros (Csepregi, 70.) – Fekete Á. Vezetőedző: Várhidi Péter
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Hídvégi – Soós, Fejes – Gyurcsó, Móri (Kis R., 83.), Babos (Elek B., 90.) – Olasz (Máté J., a szünetben). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Majoros (1–0) a 37., Babos (1–1) az 58., Papucsek (1–2) a 70., Fejes (1–3) a 83. percben
Kiállítva: Sallai (második sárga lap után) az 54. percben
Várhidi Péter: – Mindig azért drukkolok, hogy a játékvezető ne kövessen el olyan hibát, ami a mérkőzés végeredményét befolyásolja. Ezúttal hiába tettem…
Hartyáni Gábor: – A második játékrészben a még pontosabbak vagyunk, ez simább mérkőzés lett volna.

VESZPRÉM FC–FERENCVÁROS II 3–1 (3–0)

Veszprém, 500 néző. Vezette: Pintér (Huszár, Király)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs, Lang, Leitold – Finta (Tatai, 65.), Garai (Zsömlye, 70.), Molnár Z., Boromisza (Szőllőskei, 76.) – Hevesi-Tóth, Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
FERENCVÁROS II: Jova – Papp, Antal (Holman, 82.), Varga B., Tóth A. – Fülöp, Vattai, Tóbiás (Szabó R., 78.),Vass (Kovács I., 46.) – Pölöskey, Peszmeg. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Hevesi-Tóth (1–0) a 13., Hevesi-Tóth (2–0) a 32., Alex (3–0) a 38., Pölöskey (3–1) az 54. percben
Kiállítva: Pölöskey (a játékvezető megsértéséért)
a 70. percben
Vágó Attila: – Remek első félidőt produkáltunk, de a második játékrészben is további gólokat lőhettük volna.
Lipcsei Péter: – A bajnokság leggyengébb első félidejét nyújtottuk, és ezzel elbuktuk a meccset. A kiállítás után tíz emberrel is voltak gólszerzési lehetőségeink.