Zsinórban kilencedszer győzött az Eger, ezúttal Vecsésen

2012.05.12. 21:28
Az Eger ezúttal Vecsésen folytatta jó sorozatát (Fotó: Németh Ferenc)
A listavezető Eger 1–0-ra győzött a sereghajtó Vecsés otthonában a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 27. fordulójában. A vendégek győztes gólját Katona Attila szerezte a mérkőzés második percében. A Nyugati csoportban a listavezető MTK pontokat hagyott Sopronban, a dobogós helyeket elfoglaló csapatok közül a Gyirmót Budaörsön, míg a Kozármisleny Szigetszentmiklóson kapott ki.

Nyugati csoport

A Nyugati csoportban listavezető, már élvonalbeli MTK döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Sopron vendégeként. Kanta József első félidő közepén szerzett találatára Bersnjak Dominik révén három perccel később válaszoltak a házigazdák.

A kiesés elől menekülő Budaörs a 9. percben vezetést szerzett, majd az szünet után fertályóra alatt szerzett újabb három találattal bebiztosította sikerét (Csengő Tamás duplázott) a 77. percben Ferenczi István találatával szépítő gyirmótiak ellen, akik két hete Szigetszentmiklóson futottak bele egy ötösbe.

A győriek tartalékjai a 9. percben már két góllal vezettek, előnyük a szünetre négyre nőtt, Varga Tamás és Molnár Tibor is duplázott. A vendégek 0–5 után kozmetikáztak.

Az SZTK egy félidő alatt kétgólos előnyre tett szert, majd létszámban megfogyatkozott, és Wittrédi Dávid szépített. Deutsch Bence azonban gólt szerzett a tíz emberrel játszó házigazdáknak, így Wittrédi újabb találatával ismét csak csökkenteni tudta hátrányát a vendégcsapat, ledolgozni nem.

Gyors bajai gólra az első és a második félidő közepén is egy-egy találattal válaszoltak a vendégek, akik így három ponttal a zsebben távozhattak.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
27. FORDULÓ
SOPRONI VSE–MTK BUDAPEST 1–1 (1–1)
Sopron, 400 néző. Vezette: Becséri (Takács G., Márton Zs.)
SVSE: Bozsó – Csontos, Tóth D., Ivánkovics, Perics – Bieder, Fazekas, Simon Attila (Simon András, 82.) – Bersnjak, Bausz, Alekou. Vezetőedző: Soós Imre
MTK: Groppioni – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Hajdú S. – Kanta J., Vukmir, Gál A. (Macura, 64.) – Vass P., Pál A., Balajti. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Kanta J. (11-esből, 0–1) a 23., Bersnjak (1–1) a 28. percben
Soós Imre: –Talán ha nem tiszteltük volna oly nagyon a bajnok MTK-t, még a győzelmet is megszerezhettük volna.
Garami József: – Hajtós, küzdelmes mérkőzésen az adódó helyzeteket nem tudtuk kihasználni, így igazságos a döntetlen.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–KOZÁRMISLENY SE 3–2 (2–0)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Szilágyi N.)
SZTK: Kozma – Nagy T., Szamosszegi, Szamosi, Deutsch – Bonifert (Király, 58.), Tóth F., Lannert, Fekete L. – Márkus (Csiszár, 75.), Hullám (Csák K., 73.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Tasselmajer, Fodor F., Fellai, Végh B. – Kovács T. (Karacs, a szünetben), Pintér A. (Zsdrál, 87.), Koller – Wittrédi, Gyánó (Kiss M., 66.), Rácz F. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Márkus (1–0) az., Hullám (2–0) a 43., Wittrédi (11-esből, 2–1) a 70., Deutsch (3–1) a 83., Wittrédi (3–2) a 85. percben
Kiállítva: Fekete L. (második sárga lap után) a 69. percben
Horváth Ferenc: – Kelly hősei játszottak ma egy gonosz fekete ellen.
Márton Gábor: – Még akkor is, ha az első félidőben nem játszottunk jól, az egész mérkőzésen talán öt-hat alkalommal jutott el az ellenfél a kapunkig. A második félidőben megmutattuk, miért állunk a második helyen, de a játékvezető szerintem több helyzetben tévesen ítélt, és ezt ma nem bírta el a csapat.
BUDAÖRSI SC–GYIRMÓT FC 4–1 (1–0)
Budaörs, 100 néző. Vezette: Solymosi P. (Demeter J., Punyi Gy.)
BUDAÖRS: Mester – Pleván, Csobánki Á. (Ódé, 92.), Hegedűs N., Márton D. – Csengő T., Tóth Cs., Tüske R. (Szentgyörgyi, 76.), Horváth L., Sánta A. – Kollega K. (Herczeg L., 80.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
GYIRMÓT: Somodi B. – Bognár Zs. (Nagy L., 77.), Csizmadia, Kardos N., Varga L. – Czanik K. (Tóth N., 60.), Berde (Fitos L., a szünetben), Molnár B., Cseri T. – Laki, Ferenczi I. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Csengő T. (1–0) a., Sánta A. (2–0) az 56., Tüske R. (11-esből, 3–0) a 68., Csengő T. (4–0) a 71., Ferenczi (11-esből, 4–1) a 76. percben
Lucsánszky Tamás: – Szenzációsan játszottunk, és minden be is jött nekünk, ami eddig nem volt ránk jellemző.
Csank János: – Mindkét csapat jól játszott, de a Budaörs jobb helyzetkihasználásának és védekezésének köszönhetően megnyerte a mérkőzést.
VESZPRÉM FC–FC TATABÁNYA 0–0
Veszprém, 200 néző. Vezette: Oláh G. (Király K., Huszár)
VESZPRÉM: Tarczy – Garai, Császár A. (Burcsik, 67.), Lang, Bosnjak – Nikolin, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Leitold – Osváth (Czvetkó, 76.), Bali (Fintha P., 80.). Vezetőedző: Vágó Attila
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Izing, Milanovic, Szekér – Lajtos, Kovács I., Deme, Z. Vujovics – Farkas J., Weitner (Sitku, 76.). Vezetőedző: Kiprich József
Vágó Attila: – Küzdelmes mérkőzésen váltakozó játék folyt a pályán, igazságos eredmény született.
Kiprich József: – Meccslabdákat hagytunk ki, szinte végigtámadtuk a mérkőzést, de gólt nem sikerült szereznünk.
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–BKV ELŐRE SC 0–0
Felcsút, 100 néző. Vezette: Al-Doszari (katari) (Kispál, Al-Thawadi – katari)
VIDEOTON II: Pajovics – Margitics, Aposztolopulosz, Jankovics, Farkas V. – Polonkai (Orbán G., 76.), Soós, U. Nikolics – Molnár T. (Babos, 63.), Máté J., Balog G. (Elek B., 72.). Edző: Hartyáni Gábor
BKV ELŐRE: Vezér – Fazakas, Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Kiss K., Csikós (Máj, a szünetben), Mayer, Selei (Berki P., 38.) – Szabó V. (Halápi, 78.), Eszlátyi. Vezetőedző: Menczeles Iván
Kiállítva: Miklósvári (második sárga lap után) 49. percben
Hartyáni Gábor: – A meddő mezőnyfölényen kívül sok jót nem tudok mondani erről a meccsről. Rettenetesen gyenge támadójátékot nyújtottunk, az ellenfél kapujára egyetlen lövést nem küldtünk, azt hiszem, ez mindent elmond.
Menczeles Iván: – Küzdelmes mérkőzésen, emberhátrányban, úgy érzem, több helyzetünk volt. Közel álltunk a győzelemhez, de a döntetlent igazságosnak tartom.
GYŐRI ETO II–FC AJKA 5–2 (4–0)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Kovács G. (Kóbor P., Becséri G.)
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán A., Paget, Zámbó, Köles – Windecker, Kiss M. – Molnár T. (Nicsenko, 77.), Németh L. (Kozma M., 65.), Kiss Sz. – Varga T. (Markovic, 88.). Edző: Sándor István
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Horváth A., Péter P. (Szalai R., a szünetben) – Pavlitzky (Kovács Zs., 52.), Szabó L., Major N. – Mihalecz P. (Gaál B., 77.). Vezetőedző: Jákli Péter
Gólszerző: Varga T. (1–0) a 7., Molnár T. (2–0) a 9., Molnár T. (3–0) a 35., Varga T. (4–0) a 42., Kiss M. (5–0) a 49., Mihalecz P. (5–1) az 51., Szabó L. (11-esből, 5–2) a 77. percben
Sándor István: – Az első játékrészben jól játszottunk, a szünet után viszont az Ajka bizonyította, hogy jó csapat. A mi helyzetünkben nagyon fontos három pontot szereztünk.
Jákli Péter: – A rossz kezdésünk rányomta bélyegét a mérkőzésre, fordulás után hiába játszottunk jól, az ETO az első játékrészben eldöntötte a mérkőzés sorsát.
BAJAI LSE KALO-MÉH–PAKS II 12 (11)
Baja, 200 néző. Vezette: Fenyvesi (Butkai, Iványi)
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Villám (Szöllősi T., 54.) – Bakos, Domonyi (Kormos, a szünetben) – Balázs R., Lógó (Balázs D., 74.), Kőbányai – Csovics. Vezetőedző: Bognár György
PAKS: Pokorni – Féhr (Feil, 79.), Eppel, Racskó, Czinger (Blatt, a szünetben) – Tamási, Mészáros – Bohner, Pap (Pintér N., a szünetben), Cziráki – Montvai. Vezetőedző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Lógó (1–0) a 7., Montvai (1–1) a 27., Pintér N. (1–2) a 74. percben
Bognár György: – Jól kezdtük a mérkőzést, de ma felvittük a pályára az azon kívüli problémáinkat, és nem tudtuk újítani, amikor kellett volna.
Lengyel Ferenc: – Nagy lépést tettünk a célunk elérése felé. A mutatott játék és a második félidei helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
27. FORDULÓ
BP. HONVÉD MFA–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–0 (0–0)
Bozsik-stadion, 150 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kovács P., al-Burshaid – katari)
HONVÉD II: Czuczi – Kovács G., Baráth, Bjelkanovic, Szala – Lengyel Gy., (Varga M., 76.), Miskovicz, Futó, Vidovics (Vernes, 81.) – Nagy M., Bozsovics. Edző: Pári Sándor
MEZŐKÖVESD: Szántai – Nagy P., Vámosi, Elek N., Lakatos B. – Bagi (Olasz D., 72.) – Bogdány, Jeremiás (Irhás, a szünetben), Enescu (Szabó Á., a szünetben), Lipusz – Hamar Á.. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Nagy M. (1–0) a 48., Bozsovics (2–0) a 90. percben
Pári Sándor: – Visszatértünk az első nyolc meccsünkön tapasztalt jó játékhoz, ezzel a győzelemmel versenyben maradtunk, sokak bánatára.
Véber György: – A mérkőzés egyetlen pozitívuma az volt, amikor Szabó Zsolt játékvezető lefújta a találkozót.
KAZINCBARCIKA FC–OROSHÁZA 2–2 (0–1)
Kazincbarcika, 250 néző. Vezette: Veizer R. (Berettyán, Horváth R.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Nyisalovits, Konate, Komlósi (Illés R., 21.) – Halgas, Fehér B., Bene A., Szabó P. (Tátrai, a szünetben) – Gomez, Horváth B. Vezetőedző: Szabó János
OROSHÁZA: Bordás – Szűcs D., Futaki, Szabó A., Szabó N. – Petneházi – Kerepeczki, Lupsa (Juhász N.. 78.), Ács (Tóth D., 89.), Végh – Randelovics (Bozoki, 58.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Randelovics (0–1) a 42., Gomez (1–1) az 58., Végh (1–2) a 82., Tátrai (2–2) a 84. percben
Kiállítva: Halgas (második sárga lap után) a 90. percben
Szabó János: – Ismét magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. A második félidő alapján mindenképpen nyerni kellett volna, ugyanis helyzetek sorát hagytuk ki.
Major László: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, és megérdemeltük az egy pontot.
VECSÉSI FC–EGRI FC 0–1 (0–1)
Vecsés, 200 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Aradi)
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz – Piros (Soóky, 75.), Petruska, Szurkos (Könczey Zs., 85.), Obot – Török S., Ndjodo. Vezetőedző: Duró József
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Koós G., Balog Zs., Farkas Á. (Benke, 84.), Dobrics – Pavlov (Benunesz, 69.), Pisanjuk. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Katona A. (0–1) a 2. percben
Duró József: – A gól után végig egyenrangú partnerei voltunk a bajnoki cím legfőbb várományosának. Minden játékosomat megilleti a dicséret, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.
Simon Antal: – Noha az első félidőben a szél is támogatott bennünket, nem sikerült eldöntenünk a meccset. A második játékrészben a vecsésiek mindent megtettek az egyenlítésért.
SZEGED 2011–DUNAKANYAR-VÁC 3–2 (2–2)
Szeged, 500 néző. Vezette: Berger (Iványi I., Szvetnyik)
SZEGED: Belecan – Laczkó J., Tóth I., Toca, Radnai – Geiger (Bamba, a szünetben), Ulvicki, Borbély, Kis R. – Folmer (Podonyi, 56.), Orosz M. (Guzsik, 85.). Vezetőedző: Tóth Bálint
VÁC: Héger (Palásthy D., a szünetben) – Króner, Tányéros Á., Páles, Hegedűs Cs. – Andrejcsik (Michel, 78.), Albert Á., Gulyás G., Arany Z. (Berki, a szünetben) – Palásthy N. – Rusvay. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Albert Á. (0–1) a 28., Rusvay (0–2) a 32., Orosz M. (1–2) a 36., Orosz M. (2–2) a 45., Orosz M. (3–2) az 51. percben
Kiállítva: Borbély (második sárga lap után), Gulyás G. (második sárga lap után) 84. percben
Tóth Bálint: – Fantasztikus volt...
Híres Gábor: – Kettő nullás vezetés és emberelőny után önmagunkat vertük meg.
CEGLÉDI VSE–DVSC-DEAC 3–3 (0–1)
Cegléd, 150 néző. V: Vad II I. (Pápai, Galán)
CEGLÉD: Bácskai – Farkas I., Ladiszlai, Koncz Zs., Vincze Z. – Kenderes, Nagy L. (Szkunc, 82.) – Rebrik (Markó, 79.), Sándor I., Juhász D. – Medgyesi L. Vezetőedző: Ványi Zsolt
DEAC: Tóth Cs. – Treznai, Ludánszki B., Szűcs I., Boros J. (Kovács M., 92.) – Farkas II B., Burics, Lucas, Ferenczi J. (Tóth L., 59.) – Szécsi M. (Albert I., 82.), Salami. Vezetőedző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Lucas (0–1) a 29., Medgyesi L. (1–1) az 50., Farkas II B. (1–2) a 61., Markó (2–2) a 86., Szkunc (3–2) a 89., Ludánszki B. (3–3) a 91. percben
Ványi Zsolt: – Igazi rangadót játszottunk, melyen két mérkőzés megnyeréséhez is elegendő helyzetet hagytunk ki.
Fórián Zsolt: – Változatos mérkőzésen igazságos a döntetlen. Mindkét kapu előtt sok helyzet alakult ki, a melyekből a csapatok ugyanannyit értékesítettek.