11-es párbaj

2010.04.30. 09:52
11-es párbajunkban két független szakértő latolgatja a hétvége három nagy meccsének esélyeit. Bízunk benne, hogy a lenti információk minden kedves olvasó számára hasznosnak bizonyulnak, és körültekintő döntéseket tudnak hozni a fogadásaiknál. Jó szórakozást kívánunk! (x)
AZ NSO ELEMZÉSE

Két fordulóval a vége előtt hatalmas a versenyfutás a német labdarúgó-bajnokság salátástáljáért, ugyanis a Bayern München és a Schalke is 64 pontot gyűjtött, előbbinek azonban tizenhárommal jobb a gólkülönbsége.

A gelsenkircheniek az előző két fordulóban győzni tudtak, így jó formában várhatják a Werder Bremen elleni hazai összecsapást. A Schalkénak hazai pályán különösen jól megy a kikötővárosiak ellen, hiszen legutóbb 2001 novemberében kaptak ki, igaz, akkor a Bréma 4–1-es győzelmet aratott.

Mielőtt azonban leírnánk Thomas Schaaf együttesét, jegyezzük meg, hogy a Werder Bremen az utóbbi időszakban szinte legyőzhetetlen: előző tizenkét bajnokijából csak egyet veszített el, még Dortmundban kapott ki április harmadikán.

Komoly hiányzóval sem a Schalke jelenlegi edzőjének, a korábban a Werdert irányító Felix Magathnak, sem a már említett Schaafnak nem kell számolnia a mérkőzésen: a hazaiaknál a korábbi válogatott Christian Pander szezonbeli első bajnokiját játszhatja az első csapatban, valamint visszatérhet a Berlinben vizsgái miatt hiányzó Joel Matip is.

A brémaiaknál Aaron Hunt a héten több edzést is kihagyott, de várhatóan az ő játékára is sor kerül szombaton.

Mielőtt azonban leírnánk Thomas Schaaf együttesét, jegyezzük meg, hogy a Werder Bremen az utóbbi időszakban szinte legyőzhetetlen: előző tizenkét bajnokijából csak egyet veszített el, még Dortmundban kapott ki április harmadikán.

Komoly hiányzóval sem a Schalke jelenlegi edzőjének, a korábban a Werdert irányító Felix Magathnak, sem a már említett Schaafnak nem kell számolnia a mérkőzésen: a hazaiaknál a korábbi válogatott Christian Pander szezonbeli első  bajnokiját játszhatja az első csapatban, valamint visszatérhet a Berlinben vizsgái miatt hiányzó Joel Matip is.

SCHALKE (2.)–WERDER BREMEN (3.)
Bundesliga, 33. forduló
Gelsenkirchen; szombat, 15.30

A SPORTINGBET.HU ELEMZÉSE

Felemás  áprilist tud maga mögött a pontszámban ugyan holtversenyben első, de a Bayern Münchennél sokkal rosszabb gólkülönbséggel rendelkező Schalke: vereség hazai pályán a Bayerntől, majd Hannoverben; utána viszont megverték a Mönchengladbachot, majd múlt héten Berlinben a Herthát is, így még mindig nem kellett lemondaniuk a salátástálról.

Most a zsinórban három győzelmet maga mögött tudó, a harmadik helyre felkapaszkodó Werdert fogadják, miközben a héten a BL-döntőbe jutó müncheniekre sokkal könnyebb feladat vár: a kiesőjelölt Bochumot fogadják. Utána ők látogatnak az utolsó Herthához, míg a Schalke Mainzban zárja az idényt.

Egyáltalán nem könnyű tehát a „kékek" előtt álló feladat, de legalább lelket önthet beléjük, hogy tavaly 1–0-ra nyerték meg ezt a párosítást, valamint hogy ősszel már Brémában is meg tudták verni a Werdert (0–2). Mindennek fényében most is favoritok, bár csak viszonylag szűken. Az ilyen szorzók esetén a szakértők szerint nagyon érdemes ÉLŐ:ben követni a meccset és a játék képe alapján megjátszani tippjeinket. Merthogy a Schalke áll ugyan előrébb, ők játszanak hazai pályán, de a Werder esetében ne feledjük, hogy évről évre ott vannak a Bundesliga leggólerősebb csapatai között, most is ők a legjobbak e tekintetben 68 találattal.

Ha a mérkőzés elején elkapják a fonalat, akkor máris nagyon nehéz dolga lehet a házigazdának, még akkor is, ha a Bayernnel együtt holtversenyben ők rendelkeznek a legbiztosabb védelemmel.

Stílusok találkozása tehát, de melyik csapat kerekedik a másik fölé? Nos, amennyiben a házigazdára tippelünk, érdemes lehet megjátszani a 1.5 gól alatti góltermelést egy igen szép, ötszörös kifizetésért. Ősszel félidei döntetlen állás után nyertek Kevin Kuranyiék, hasonló esetben ezúttal 5.50-szeres kifizetés jár a dupla eredmény listában. Ugyanitt hétszeres a kifizetés, ha a Werder tud nyerni félidei iksz után, és egészen 29-ig emelkedik a szorzó, ha félidei hazai vezetést tudnak megfordítani a vendégek. Jó szórakozást!