A Benfica nyerte meg az Eusébio-kupát, az Arsenal asszisztált

2011.08.06. 23:16
Az egyenlítő gólt szerző Aimart (10) ünneplik a társak (Fotó: Reuters)
A portugál Benfica labdarúgócsapata nyerte meg a negyedik Eusébio-kupát – 2009 után immár második alkalommal –, miután az idei mérkőzésén hazai pályán egygólos győzelmet aratott az Arsenal ellen.

A mérkőzés első félideje egyértelműen a vendégeké volt, akik végig irányították a játékot, kézben tartották a találkozót, és Robin van Persie révén teljesen megérdemelten jutottak vezetéshez a 34. percben. A holland akkor egy bal oldali villámgyors akciót követően érkezett jó ütemben és abszolút üresen középen, hogy öt méterről kapásból a hálóba találjon. 0–1

A szünet után az Arsenal sort cserélt, lement például a gólt szerző Van Persie, és vele tartott a zuhanyzóba Song, Sagna és Arsavin is. Mindez alapjaiban változtatott a mérkőzés összképen. Immár a Benfica akarata érvényesült, fertályóra alatt a vendéglátók meg is fordították az állást. Pablo Aimar a 49. percben egyenlített, az argentin légiós egy jól kijátszott támadás végén üresen találta magát a kaputól szembe, a gólvonaltól kilenc méterre, nem is hibázott. 1–1

A nyári átigazolási időszakban a Barcelonától szerződtetett Nolito a 60. percben már vezetéshez juttatta a portugálokat: szép csel után a balösszekötő helyéről, 17 méterről jobbal kilőtte a jobb alsó, rövid sarkot. 2–1

A szünetben érkező Lukasz Fabianski utóbbi gólnál jobb helyezkedéssel talán háríthatott volna, az első kapott találatnál kiszolgáltatott helyzetbe hozták a társak. A folytatásban a Benfica játszadozott – ahelyett, hogy bevitte volna a kegyelemdöfést –, az Arsenal játékosai kemény, már-már durva belépőkkel hívták fel magukra a figyelmet. A hajrá tíz percében aztán a játékra is koncentráltak kicsit az angolok, de nem tudtak egyenlíteni.

BENFICA–ARSENAL 2–1

A negyedik alkalommal megrendezett Eusébio-kupát másodszor nyerte meg a rendező Benfica – így is tisztelegve a klub neves aranylabdása előtt –, 2009-ben az 1–1-es játékidőt követően tizenegyespárbajban győzött az olasz AC Milan ellen. Azt megelőzően az első kiírást büntetőkkel veszítette el az olasz Internazionaléval szemben, majd 2010-ben az angol Tottenham Gareth Bale találatával okozott az ünneplésre vágyóknak némi szomorúságot.