A CSZKA lefocizta az Anzsi Mahacskalát

2011.06.14. 20:22
Vágner Love már az 5. percben beköszönt az Anzsinak (Fotó: Action Images, archív)
A listavezető CSZKA Moszkva hazai környezetben sima mérkőzésen 3–0-s győzelmet aratott az Anzsi Mahacskala ellen az orosz labdarúgó-bajnokság élvonalának 13. fordulójában. Dzsudzsák Balázs még nem játszott a vendégeknél, mivel csak augusztus 1. után léphet pályára új csapatában. A csereként beálló Huszti Szabolcs góllal vette ki a részét a Zenit 4–0-s győzelméből.

Az éllovas fogadta a második helyen álló csapatot, így igazi rangadónak számított az Anzsi moszkvai vendégjátéka, a mérkőzés képe azonban egyáltalán nem ezt mutatta. A CSZKA már az 5. percben megszerezte a vezetést Vágner Love révén, majd több nagy kihagyott helyzetet követően a japán Honda Keiszuke növelte a hazaiak előnyét. Az első félidő nagy részében a Mahacskala tizenhatosa előtt folyt a játék, a fővárosi csapat akár 3-4 gólos előnyre is szert tehetett volna a szünetig. Az első játékrész egyébként egy elhúzódó csetepaté miatt 50 percig tartott.

A BUNYÓ

A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták, végül egy levágódott szabadrúgást követően Alan Dzagojev szerezte meg a CSZKA harmadik gólját. Fél órával később kiderült, hogy ezzel beállította a végeredményt, mivel csapata hiába lőhetett volna még több gólt is, nem tudott élni lehetőségeivel. Az Anzsi az utolsó negyedórában tudott csak kijönni a szorításból, de a szépítés ekkor sem sikerült neki. Dzsudzsák Balázs góljaira, valamint gólpasszaira nagy szüksége lesz a dagesztáni csapatnak, mivel 13 forduló alatt csak 12-szer vette be az ellenfelek kapuját.

CSZKA MOSZKVA–ANZSI

A második helyre az a Zenit jött fel, amely otthonában 4–0-re megverte a Rosztovot. A szentpéterváriak nem vacakoltak sokáig, már 12 másodperc elteltével bevették a vendégek kapuját. Huszti Szabolcs az 59. percben állt be, majd a 72. percben megszerezte a Zenit harmadik gólját.

A Tyerek Groznij vezetői nem a levegőbe beszéltek tegnap, amikor azt mondták, hogy egy újabb vereség esetén megválnak a csapatot irányító Ruud Gullittól. A csecsen gárda 1–0-ra kikapott az Amkar Perm vendégeként, a holland edzőnek pedig ezután meg is köszönték eddigi munkáját, amivel nem nagyon voltak megelégedve.

A Volga Gaál Miklós nélkül szenvedett 4–2-es vereséget az FK Krasznodar otthonában.