Dzsudzsák győztes meccsen debütált az Anzsiban

2011.08.06. 16:51
Dzsudzsák Balázs immár tétmérkőzésen is bemutatkozott az Anzsi Mahacskala futballcsapatában. A magyar szélső kezdőként kapott szerepet az orosz élvonal 19. fordulójában a Tom Tomszkot 2–0-ra legyőző dagesztáni gárdában, majd a 60. percben lecserélték. A forduló rangadóján a második helyen álló Zenit 2–0-ra legyőzte idegenben a listavezető CSZKA Moszkvát, amelyet ezzel két pontra megközelített. A szentpétervári csapatban Huszti Szabolcsot a cserék közé jelölte Luciano Spalletti, de végül nem adott neki játéklehetőséget.

Dzsudzsák Balázsnak szívélyes fogadtatásban volt része (Fotó: fc-anji.ru, archív)

Nyikita Bazsenov a 10. percben könnyen véget vethetett volna az ünnepi hangulatnak, jobb oldali beadás után szépen levette a labdát, ám lapos lövése elsüvített a jobb alsó sarok mellett. Az első negyedóra végén Dzsudzsák Balázs kétszer is a figyelem középpontjába került: előbb veszélyes helyen (a saját tizenhatosa előterében) szabálytalankodott Ilja Gultjajevvel szemben, ám a szabadrúgást szögletre „cserélte" a Tomszk, majd a sarokrúgás után Dzsudzsákhoz került a labda, megindult vele, és már a felezővonalon túl tudta csak megállítani Jevgenyij Baljajkin, sárga lap árán.

A 19. percben Mbark Buszufa kiugratta a védők közül kilépő Alekszandr Prudnyikovot, aki ziccerben kicselezte a kapust, majd az üres kapuba gurított. 1–0

A hátrányba kerülő vendégek ezután fokozatosan átvették a játék irányítását, és a játékrész második felében több lehetőségük is volt az egyenlítésre. Egyszer Roberto Carlos „segített" volna be nekik, ám a brazilt megmentette az öngóltól az Anzsi kapusa, Nukri Revisvili, aki nem sokkal később Pavel Goljsev 17 méteres lövését védte nagy bravúrral.

A szünet előtt nem sokkal közel járt az újabb gólhoz a Mahacskala, ám Dzsudzsák passza után Mahacs Gadzsijev fölé durrantott.

A második félidőre rendezte sorait az Anzsi, a tomszkiak már nem tudták olyan könnyen átjátszani a hazaiak védelmét. Az 52. percben Dzsudzsák kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezett, majd jobbal lőtt, ám a védők blokkolni tudtak. Ez volt a magyar szélső utolsó említésre méltó megmozdulása, a 60. percben ugyanis lecserélte edzője (nem sokkal a lefújás előtt Roberto Carlosszal is így tett).

Újabb gól sokáig nem született – Buszufa lövésénél a 63. percben Szergej Peszjakov a levegőben úszva mentett, a másik oldalon pedig Revisvili végig hiba nélkül védett –, mígnem a 83. percben eldőlt a pontok sorsa. Ekkor szép bal oldali akció végén Ivanov beadását Peszjakov pont Gadzsijev elé ütötte ki, ő pedig a kapu közepébe helyezte a labdát.

Ezzel beállította a végeredményt, az Anzsi 2–0-ra nyert.

ANZSI MAHACSKALA–TOM TOMSZK 2–0

HUSZTIÉK NYERTÉK MEG A RANGADÓT
A forduló rangadóján a listavezető CSZKA Moszkva a második helyen álló Zenitet fogadta. A találkozó legfontosabb mozzanatait a második félidő elején jegyezhettük fel, ekkor ugyanis két perc alatt kétszer volt eredményes a szentpétervári együttes, amely ezután meg is őrizte kétgólos előnyét. A győztes csapat – amelybe Huszti Szabolcsot nem cserélte be Luciano Spalletti – két pontra megközelítette a CSZKA-t.
ANZSI–TOMSZK 2–0 (1–0)

A várakozásoknak megfelelően Dzsudzsák Balázs az Anzsi kezdőjében kapott helyet. A találkozó játékvezetője Szergej Karaszov volt, aki ebben az idényben eddig két mérkőzést vezetett az Anzsinak: az Amkar és a Kubany elleni meccsnek is 0–0 lett az eredménye. A Mahacskalánál valószínűleg csalódottak lettek volna, ha a 12. helyen álló Tomszk ellen is gól nélküli döntetlent játszanak.

Már a kezdő sípszó előtt tapsolhattak a hazai nézők, mégpedig a Chelsea-től igazolt Jurij Zsirkovnak, akit ezúttal mutattak be az Anzsinál.
4. perc: Buszufa kerülhetett volna helyzetben, de nem járt sikerrel.
10. perc: Az első komolyabb Tomszk-helyzet: Nyikita Bazsenov lapos lövése centikkel ment csak a jobb alsó sarok mellé.
13. perc: Dzsudzsák rúgta fel saját tizenhatosa előterében Ilja Gultjajevet, a szabadrúgás után szöglettel jöhetett a Tomszk.
14. perc: A vendégek szöglete után Dzsudzsák iramodott meg a jobb szélen, Jevgenyij Baljajkin csak sárga lap árán tudta megállítani.
16. perc: Vezet az Anzsi. Alekszandr Prudnyikov szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. Buszufa ugratta ki a 22 éves csatárt, aki kicselezte a kapust, majd az üres kapuba gurított. 1–0
20. perc: Roberto Carlos majdnem öngólt volt kénytelen elkönyvelni, de kapusa, Nukri Revisvili megmentette ettől a brazilt.
22. perc: Haritonov állt be Sztarikov helyére a vendégeknél.
27. perc: Makszim Kanunnyikov maradt le nem sokkal a labdáról az Anzsi tizenhatosán belül.
36. perc: Bal oldali beadás után az egyik hazai védő pont a vendégcsapatot erősítő Pavel Goljsev elé tálalt, akinek 17 méteres lövését bravúrral védte Revisvili.
41. perc: Újabb tomszki lövés, ezúttal Alekszandr Haritonov részéről, a labda a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.
43. perc: Egy hazai ellentámadás során Prudnyikov indíthatta volna a bal oldalon felfutó Buszufát, ám keresztpassza pontatlan volt.
45. perc: Dzsudzsák passzolt a Tomszk tizenhatosának előteréből Mahacs Gadzsijevhez, aki azonban nagy helyzetben fölé durrantott.
45. perc: Vége az első félidőnek. Az Anzsi vezet 1–0-ra.
46. perc: Elkezdődött a második játékrész.
48. perc: Szabitov távoli lövését védte Revisvili.
52. perc: Dzsudzsák kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezett, majd jobbal lőtt, ám a védők blokkolni tudtak.
59. perc: Kanunnyikov helyére Gyenyisz Bojarincev állt be a vendégeknél.
60. perc: Kettőt cserélt az Anzsi: Dzsudzsák Balázs az egyik hazai játékos, aki lejött a pályáról. Őt Alekszej Ivanov váltotta, Joao Carlost pedig Ali Gadzsibekov.
63. perc: A bal oldalon feltűnő Buszufa befelé cselezett, majd jobbal a hosszú felső sarokba tekert volna, ám Szergej Peszjakov a levegőben úszva kiütötte a labdát. Szép lövés, szép védés.
66. perc: A hazaiak kameruni légiósa, Benoit Angbwa kapott sárga lapot időhúzásért.
69. perc: Dmitrij Szmirnov robbant be jó ütemben egy beívelt szabadrúgásnál, 4 méterről kapásból kapura tette a labdát, ám az az egyik Mahacskala-védőről szögletre pattant.
75. perc: Buszufa végezhetett el jó helyről szabadrúgást, ám a sorfalról lepattant a labda.
78. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Tomszk. Valerij Klimov állt be Bazsenov helyére.
83. perc: Megduplázta előnyét az Anzsi. Szép akció futott végig a jobb oldalon, Ivanov beadását Peszjakov pont Gadzsijev elé ütötte, aki a kapu közepébe lőtt. 2–0
88. perc: Roberto Carlos számára is véget ért a mérkőzés, a szenegáli Ibra Kébé váltotta a veterán világbajnokot.
93. perc: Vége, az Anzsi 2–0-ra győzött.