Az Arsenalnak kétgólos előny sem volt elég, az Inter kiverekedte sikerét

2011.07.30. 19:41
Sűrűn estek egymásnak a felek verbálisan<br />a Celtic–Inter meccsen (Fotó: Reuters)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzések tömkelegét hozta a szombati nap, amelyen jó néhány nagycsapat is pályára lépett: az Arsenal a Boca Juniorsszal játszott 2–2-es döntetlent, az Internazionale a Celtic, a Manchester City az ír ligaválogatott csapatát győzte le. &nbsp;  &nbsp;

DUBLIN SUPER CUP: SIMÁN NYERT A MAN. CITY, BRUSZTOS MECCSEN AZ INTER

A Dublin Super Cup elnevezésű viadalon a Manchester City tartalékos összeállításban játszva verte meg simán 3–0-ra az ír ligaválogatottat. Következett a parázs meccset hozó Inter–Celtic összecsapás: az Olasz Kupa-győztes (kezdő: Castellazzi – Ranocchia, Samuel, Chivu – Santon, Sztankovics, Thiago Motta, Nagatomo – Pandev, Pazzini, Castaignos) nagyon szép akció után, Luc Castaignos lövésével hamar előnybe került, majd elkezdődtek a csúnya belépők és a kakaskodások. A 22. percben Castellazzinak kellett óriásit védenie Szamarasz kísérleténél, tíz perc múlva a Celtic pedig újra kihagyott két ziccert – újfent Castellazzi tolt ki a glasgow-iakkal.

A 43. percben Thiago Motta piros lapot kapott, mert rossz ütemben lépett oda (a játékvezetőnek ekkorra már láthatóan elege lett), de az Inter az emberhátrányt „gólra váltotta": Chivu az első félidő hosszabbításában hosszan indította Pazzinit, aki átemelte a kapust.

A hangulat a folytatásra sem javult (felkészülési mérkőzéshez képest nagyon szikrázó volt a meccs), az eredmény pedig nem változott: az Inter győzelemmel zárta a dublini találkozót.

Négy gól és hatalmas mezőnymunka jellemezte az Arsenal Boca Juniors elleni összecsapását (Fotó: Action Images)

EMIRATES-KUPA: HENRYÉK GYŐZTEK, AZ ARSENAL KÉTGÓLOS ELŐNYRŐL IKSZELT

A Fabianski – Jenkinson, Koscielny, Djourou, Traore – Frimpong, Wilshere – Nasri, Gervinho, Arsavin – Van Persie kezdővel kifutó Arsenal a 28. percben megérdemelten szerzett vezetést a Boca Juniors ellen az Emiretas-kupán. Gervinho bal oldalról középre lőtt centterezését a jókor érkező Robin van Persie spiccelte az ötösről a rövid alsóba. 1–0

A szünet után nem sokkal megduplázta előnyét a hazai együttes. A 47. percben Carlos Vela szólózott nagyot a jobbösszekötő helyén, a tizenhatosnál azonban leütközték. A labda viszont így lett jó a támadást kísérő Aaron Ramsey-nek, aki bombagólt lőtt 17 méterről. 2–0

Bár a játék képe nem ezt mutatta, három perc alatt egyenlítettek a vendégek.

A 69. percben gyors kontra végén ment keresztbe a labda balról jobbra lábról lábra, Lucas Ezequiel Viatrira nem jutott ember, így 16 méterről, a jobbösszekötő helyéről nagy gólt akasztott a rövid, bal felsőbe. 2–1

A 72. percben darabra megvoltak a hazai védők, de egy remek üres területre laposan betett labdánál Pablo Mouche bizonyult harcosabbnak, jutalma tiszta lövőhelyzet és egyenlítő gólt lett. 2–2

A torna első mérkőzésén a bajnokesélyes csapatot építő (összevásárló) Paris Saint-Germain a New York Red Bullsszal mérkőzött meg, az amerikai csapat egy rossz lesre állítást kihasználva Joel Lindpere szép góljával 1–0-s győzelmet aratott.

ÉS SOKAN MÁSOK...

A Hull City labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–0-ra győzött a Chesterfield ellen. Gulácsi Péter a Hull kezdőcsapatában kapott helyet, a szünetben Adriano Basso váltotta.

Gyepes Gábor a kispadon ült a Parma elleni meccsen, a két csapat gól nélküli döntetlenre végzett. Bogdán Ádám ezúttal a lelátóról figyelte a Boltont, amely (Jussi Jääskeläinennel a kapuban) a duplázó Ivan Klasnic vezérletével nyert 3–1-re. Pintér Ádám nem került be a West Hamtől 2–0-s vereséget szenvedő Zaragoza keretébe, a felkészülési időszakban először alulmaradó Ipswichben sem Fülöp Márton, sem Priskin Tamás nem játszott. Gróf Dávid a kispadon ült a Port Vale–Walsall meccsen.

Az Everton 2–1-re nyert Leighton Baines és Louis Saha góljával a Ligakupa-címvédő Birmingham City ellen, a Tottenham Younes Kaboul, Vedran Corluka és Jake Livermore találatával 3–2-re verte meg a Brightont. Bristolban nyert a West Brom, a Premier League-újonc Norwich lelépte a Coventryt, a Stoke Sheffieldben ikszelt.