Belgium: Juhászék 5-0-ra megnyerték a Standard elleni rangadót

2011.10.16. 19:55
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Juhász Rolandot végig soraiban tudó Anderlecht 5–0-ra megnyerte a Standard Liege elleni rangadót, ezzel továbbra is vezeti a tabellát a Gentet 2–0-ra legyőző FC Bruges előtt.

Elmosta a lila ár a Standardot: az Anderlecht teljesen megérdemelt győzelmet aratott a vasárnapi belga bajnoki rangadón liege-i ellenfele fölött, mámoros ünneplésbe „taszítva" ezzel a szurkolóit.

Sokáig pedig úgy tűnt, hogy a hazai drukkerek csak egy nehezen kiküzdött győzelmet ünnepelhetnek: az Anderlecht a volt Standard-kedvenc Milan Jovanovics góljával szerzett vezetést a 15. percben, és az eredmény a hajráig nem is változott.

A Standard rengeteg hibával játszott – elsősorban a támadásvezetéssel akadtak gondok –, a végén pedig nem hogy izgalmassá tudta volna tenni a mérkőzést, összeomlott. A 70. perc után jött egy parádés Anderlecht-negyedóra: Gillet, Mbokani, Suárez és büntetőből Wasilewski is betalált, a belga „clasicót" kiütéssel nyerték meg a lila-fehérek.

BELGA JUPILER LEAGUE
10. FORDULÓ
FC Bruges–Gent 2–0
Anderlecht–Standard Liege 5–0

Az élcsoport: 1. Anderlecht 23 pont, 2. FC Bruges 22, 3. Gent 19 (22–14), 4. Cercle Bruges 19 (14–10), 5. Mons 16, 6. Standard 15