Belgium: száguld a Standard, Leye csereként hét perc alatt duplázott

2011.04.21. 22:34
A Standard Liege pályaválasztóként három góllal nyert a Lokeren ellen a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Jupiler League) felsőházi (1-6. helyért) rájátszásának negyedik fordulójában, így továbbra is százszázalékos teljesítményt nyújt.

A Lokeren a 33. perctől kezdve emberhátrányban játszott, de a Standard csak az első félidő hosszabbításában, a 48. percben jutott vezetéshez és a hajráig nem is tudta bebiztosítani győzelmét. Akkor viszont a 80. percben csereként pályára lépő szenegáli M'Baye Leye négy perc alatt két gólt szerzett – mindössze hét percet kellett ehhez a pályán töltenie –, eldöntve ezzel a három pont sorsát.

Győzelmével a Standard pontszámban befogta a fordulóban csak döntetlen játszó Anderlechtet (37-37) – de a gólkülönbsége jobb és a rájátszásban idegenben nyert ellene –, a két együttes egypontos hátrányban van a listavezető Genk mögött.