Dzsudzsák újra gólpasszt adott, nyert a PSV

2010.02.03. 22:05
Dzsudzsák Balázsnak volt egy remek gólpassza, utána azonban rendesen faragták őt a vendégvédők<br />(Fotó: Action Images)
A holland &eacute;lvonalbeli labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g 21. fordul&oacute;j&aacute;ban a Dzsudzs&aacute;k Bal&aacute;zzsal fel&aacute;ll&oacute; PSV hazai p&aacute;ly&aacute;n a k&ouml;z&eacute;pcsapatnak sz&aacute;m&iacute;t&oacute; Utrecht ellen aratott egyg&oacute;los győzel&eacute;met. A magyar sz&eacute;lső g&oacute;lpasszal v&eacute;tette &eacute;szre mag&aacute;t: a hetedik percben mesterien adott be balr&oacute;l Ola Toivonennek. Ezt a g&oacute;l- &eacute;s l&eacute;lektani előnyt azonban sok&aacute;ig nem tudta kihaszn&aacute;lni a hazai egy&uuml;ttes, a vend&eacute;gek ny&iacute;lt csat&aacute;ra k&eacute;sztett&eacute;k őket. A magyar sz&eacute;lsőt a 73. percben cser&eacute;lt&eacute;k le.

Lendületesen kezdett a PSV, ahogyan az egy hazai pályán játszó nagycsapattól elvárható. Előbb még a jobb oldalon futott végig egy vendégkaput veszélyeztető akció, majd a hetedikben már a balon hozhatta fel a labdát Dzsudzsák egy jó súlypontáthelyezést követő indítás után. A magyar szélső remekül tekert középre, majd a kapu előtt üresbe mozgó Ola Toivonen szép kapásmozdulattal belsőzött Michel Vorm kapujába. (1–0)

Ilyen kezdés után joggal várta minden hazai drukker, hogy a gyors hazai előny nagyobb játékkedvre ösztönzi a PSV-t, ám épp az ellenkezőjét láthatták. Az Utrecht nem tört össze, a mezőnyben egyenrangú partnere volt az eindhovenieknek. Mivel egyik csapat sem tudta ráerőltetni az akaratát a másikra, viszont saját kapujának előterére jól vigyázott, nagy helyzetek és sokáig újabb gól nélkül folytatódott a félidő. Mígnem egy ártatlan helyzetből, jobb oldalról elvégzett szabadrúgásból egyenlítettek a vendégek: Sander Kellerről feledkeztek meg a védők a beívelésnél, aki szép mozdulattal csúsztatott a ledermedt Andreas Isaksson mellett a hazai kapuba. Megérdemelten egyenlített a vendégcsapat. (1–1)

A második felvonásban sem látszódott nagyon a két csapat közötti tudásbeli különbség, amely a tabellán megmutatkozik. A találkozót magyar szempontból nézve annyit rögzíthettünk csupán: Dzsudzsákot faragták rendesen. Látszódott, hogy tartanak tőle, lendületes, a közvetlen gólveszélyt mindig magában hordozó játékától. Légiósunk rövid ápolás után, sántikálva egyszer már visszakéredzkedett a pályára, amikor a félpályánál hátulról kapott egy újabb csomagot. Utóbbinál be is sárgult Tim Cornelisse.

Dzsudzsák azonban nem kért cserét, de érezhetően a szokásosnál kisebb volt a lendülete. A 60. percben az akkor éppen három perce pályán lévő csereember, Orlando Engelaar tekert látványosan tizenhat méterről a vendégkapuba, így ismét vezetéshez jutott a PSV. (2–1)

DZSUDZSÁK REMEK BEADÁSA VIDEÓN

A magyar légiós még a pályán volt, és aktívan részt vett a saját kapujuk előtt kialakult lökdösődésben – a labdát már birtokló Isakssont billentették ki egyensúlyából –, ám nem sokkal később átadta a helyét Nordin Ambaratnak.

A hajrára maradt egy kiállítás – az utrechti gólt szerző Keller második sárga lapját is begyűjtötte –, az eredmény azonban már nem változott. Olyan mérkőzésen győzött a PSV, amelyen nem adott ki magából sokat, de annak mindenképpen örülhetünk, hogy Dzsudzsák ismét gólpasszal jeleskedett, és nem sérült meg.

Bodor Boldizsár az Ajax vendégeként pályára lépő Rodában kezdőként kapott lehetőséget: csapata négygólos vereséget szenvedett. A magyar légiós a 64. percben cserélték le, az Ajax előnye akkor még csak egy gól volt. A hazai gárdában az uruguayi légiós, Luís Suárez négy gólt szerzett, az első kettőt büntetőből.