Egy újabb fontos Dzsudzsák-góllal az élre ugrott a PSV

2011.04.17. 16:52
A PSV Dzsudzsák Balázs góljával szerezte meg a vezetést (Fotó: Action Images, archív)
Vasárnap kora délután egy időben lépett pályára a holland labdarúgó bajnokság három éllovasa: a PSV a Heracles Almelo, a Twente a De Graafschap, az Ajax pedig a NEC otthonába látogatott. Nem kevés nehézségek után a PSV Dzsudzsák Balázs góljának is köszönhetően 2–0-ra győzött, és – kihasználva a Twente botlását – az élre állt. Az üldöző Ajax is begyűjtötte a három pontot, így továbbra is reménykedhet a bajnoki arany megszerzésében.

A természetesen Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV nem a legjobban kezdte almelói kirándulását, hiszen az első gólhelyzetet a kiscsapat alakította ki a holland U21-es válogatott karmester, Marko Vejinovic révén. Az első negyedórában a labdabirtoklási arány 65-35 % volt a hazaiak javára, de a PSV szép lassan átvette a kezdeményezést: a 18. percben a magyar szélső egy csel után 17 méterről centikkel lőtt a bal kapufa mellé, majd a 25. minutumban Marcelo ugratta ki gyönyörűen Jeremain Lenst, aki lesgyanús helyzetben elfutott a jobb oldalon, beadását Dzsudzsák hat méterről a teljesen üres kapuba pofozta. 1–0

DZSUDZSÁK GÓLJA

Az előzetes ígéreteknek megfelelően az eindhoveniek nem a szép játékra, hanem a három pont megszerzésére koncentráltak, így vezető találatuk után visszaálltak védekezni. A félidő vége előtt azért Lens kialakított, de ki is hagyott egy ziccert, majd Otman Bakkal lőtt az égbe közelről.

„Így, ahogy vagytok!" – gondolhatták ekkoriban az eindhoveniek, hiszen az Ajax per pillanat vereségre állt (Babos Gábor a NEC kispadján ült), a Twente mérkőzésén pedig nem született gól.

Nem sokkal a második játékrész kezdete után a hazai szűrő, Mark Jan Fledderus begyűjtötte második sárgáját és kiállt, ez pedig előrevetítette a PSV-győzelmet és a mérsékelten mozgalmas bajnokit. Szerencsére nem így történt, mert a fellelkesült hazaiak nagy nyomás alá helyezték az ingatag vendégvédelmet, és több helyzete(cské)t is kialakítottak. A 74. percben a végig bizonytalan védő, Francisco Rodríguez összehozott egy büntetőt a Heraclesnek, de Willy Overtoom botrányosan gyenge lövését Andreas Isaksson kivédte.

Vejinovic újabb remek szabadrúgását a svéd kapus is csak szemmel verte, sikerrel, majd az utolsó percben a csereként beálló Marcus Berg megadta a kegyelemdöfést: 0–2.

Dzsudzsák roppant fontos gólja ellenére nem emelkedett ki a mezőnyből: bár ígéretesen kezdett, később teljesen elszürkült, újabb veszélyes lövésekkel vagy jó beadásokkal nem jelentkezett.

Nemcsak a három pontnak örülhetett az eindhoveni gárda, mert bár 0–1-ről fordított az Ajax és győzött is, de a Twente hiába szerzett Deny Landzaat találatával vezetést, a De Graafschap Rogier Meijer 89. percben szerzett góljával egalizált. A tabellát így a 65 pontos PSV vezeti a Twente előtt jobb gólkülönbségének köszönhetően, míg az Ajax 64 egységgel rendelkezik.

Izgalmas lesz a vége.

A forduló záró mérkőzésén a Feyenoord 6–1-re legyőzte a sereghajtó Willem II-tl. A 69. percben csereként Simon Krisztián is pályára lépett a rotterdami csapatban, amely győzelme révén biztossá tette, hogy abban a zónában végez, amelyikből sem kiesni, sem európai kupában indulni nem lehet.

A bajnokságból az utolsó helyezett esik ki, a 16. és a 17. helyezett osztályozót játszik.

EREDIVISIE
31. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések
Heracles Almelo–PSV 0–2 (Dzsudzsák, 25., Berg, 90.)
Feyenoord–Willem II 6–1 (Wijnaldum 27., 75., Mijaicsi 29., 81., Indi 55., Castaignos 58. – 11-esből, ill. Lasnik 20.
De Graafschap–Twente 1–1 (Meijer, 89. ill. Landzaat, 72.)
NEC–Ajax 1–2 (Schöne 4. ill. Szulejmani 45., Alderweireld 65.)