Eurofutball: az öreg gólkirály megrázta magát, de a csapata elszúrta

2011.08.02. 00:14
Tomasz Frankowski két gólja ellenére a legutóbbi lengyel labdarúgó-bajnokság negyedik helyezettje, a Jagiellonia nem tudott nyerni az újonc Bielsko Biala otthonában az Ekstraklasa 1. fordulójának hétfői játéknapján.

Robert Demjan és Adam Cieslinski utolsó tíz percben szerzett góljai ugyan elrontották Frankowski örömét (2–2 lett a végeredmény), ám a 36 éves csatár duplája jelzi: Frankowski harcba száll ötödik lengyel gólkirályi címéért is. A legutóbbi idényben 14 találattal ért fel a csúcsra.

Hír még a lengyel élvonalból, hogy hétfőn közös megegyezéssel – egészségi és személyes okokra hivatkozva – felállt az LKS vezetőedzői székből Andrzej Pyrdol. Az újonc lódziak 5–0-s hazai vereséggel kezdték a szezont, nyilván ez is motiválta a cserét, Dariusz Bratkowski kinevezését.

Krilja Szovjetov–Amkar Perm 1–1
Az élcsoport: 1. CSZKA Moszkva 41, 2. Zenit 36, 3. Dinamo Moszkva 35, 4. 4. Rubin 30 (24–16), 5. Anzsi 30 (20–14)