Felkészülés: Írország öt góllal verte északi szomszédját

2011.05.24. 22:47
A Dublinban rendezett Nemzetek Kupája második fordulójában Írország 5–0-ra nyert Észak-Írország ellen.

Az első félidőben a hazaiak elhúztak, Stephen Ward és Robbie Keane találata mellett Craig Cathcart öngólja jelentette a háromgólos különbséget a szünetben. Az 54. percben megfogyatkoztak a vendégek: Adam Thompson a tizenhatoson belül szabálytalankodott piros lapot érően, a büntetőt Robbie Keane értékesítette.

Az 5–0-s végeredményt a 80. percben Simon Cox állította be. Holnap Wales Skóciával csap össze ugyanitt, majd pénteken és vasárnap Wales–Észak-Írország és Észak-Írország–Skócia találkozókat rendeznek.

CARLING NEMZETEK KUPÁJA
Írország–Észak-Írország 5–0 (Ward 24., Keane 37., 54. – 11-esből, Cathcart 45. – öngól, Co 80.)