Felkészülés: Kanada tíz meccse gólképtelen; nyertek a törökök

2013.11.19. 20:58
Felkészülési mérkőzésen Szlovénia 1–0-ra legyőzte Kanadát, míg Törökország szintén egy góllal bizonyult jobbnak a fehéroroszoknál.

Kanada a mai mérkőzéssel együtt immár sorozatban tíz találkozó óta nem talált be az aktuális ellenfél kapujába. Ez azért nem kis bravúr az észak-amerikai válogatottól.

Málta, úgy tűnt, hatalmas győzelmet arat a szerényebb képességű Feröer ellen – 3–0-s hátrányban azonban magukra találtak a feröeriek, s a hajrában két gólt szerezve szorossá tették a találkozót.

A magyar válogatott korábbi selejtezős csoportellenfele, Törökország Umut Bulut góljával már a negyedik percben megszerezte a vezetést Fehéroroszország ellen, Vitalij Rogyinov azonban hamar egyenlített. A hajrában Burak Yilmaz végül megnyerte a meccset övéinek.

Skócia Scott Brown találatának köszönhetően nyert Norvégiában.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Szlovénia–Kanada 1–0
(Birsa 53.)
Málta–Feröer 3–2 (Fenech 17., Mifsud 19., Caruana 41., ill. Hanson 80., Baldvinsson 87.)
Norvégia–Skócia 0–1 (S. Brown 61.)
Törökország–Fehéroroszország 2–1 (Umut Bulut 4., Burak Yilmaz 89., ill. Rogyinov 10.)
Liechtenstein–Észtország 0–3 (Zsenjov 45., Anier 61., 63.)