A voksolással záruló indítványok között szerepel az etikai bizottság átszervezése, illetve a végrehajtó bizottság kibővítése.
A vb március végén foglalt állást amellett, hogy az etikai bizottság ezentúl két kamarából álljon, egyiknek a vizsgálódás, az eljárások lefolytatása, a másiknak pedig az ítélethozatal legyen a feladata. Emellett szavaznak a küldöttek a magyar fővárosban arról is, hogy a vb létszáma 24-ről 25-re emelkedik, és a 25. fő nő lesz, aki a női labdarúgást képviseli.
A FIFA csütörtökön kiadott, a kongresszusra vonatkozó napirendi pontjai szerint terítékre kerül a magyar fővárosban a vezetők életkorára és mandátumára vonatkozó szabályozás is, ezekben a pontokban azonban várhatóan egyelőre nem kerül sor szavazásra.
A jövőben az elképzelések szerint nem indulhat az elnökválasztáson, illetve más vezetőségi posztért olyan jelölt, aki betöltötte a 72. életévét. Arról is egyeztetnek majd a küldöttek, hogy a mindenkori elnök ezentúl legfeljebb kétszer négyéves időszakban vezetheti a szervezetet, a végrehajtó bizottságban pedig háromszor négy évet lehet eltölteni. Joseph Blatter FIFA-elnök 75 éves volt, amikor tavaly újraválasztották.
Terítékre kerül egy úgynevezett jelölő bizottság létrehozása is, amelynek az lenne a feladata, hogy az egyes posztokra jelentkezőket, illetve az újraválasztásért folyamodókat előzetesen átvilágítsa. Ennek az újításnak a hátterében, akárcsak az etikai bizottság megerősítése, valamint a mandátum- és korhatárkorlátozások mögött az áll, hogy a FIFA szeretné elejét venni etikai botrányoknak, amelyek az utóbbi időben többször is megrázták a szervezetet.
Magyarország 82 év után rendezheti meg ismét a FIFA éves kongresszusát. Korábban kétszer, 1909-ben, majd 1930-ban, néhány héttel az első világbajnokságot megelőzően adott otthont Budapest a rendezvénynek.
A magyar fővárosban 2006 márciusában az európai szövetség, az UEFA kongresszusára került sor.