Ligue 1: a Lyon nagy meccsen győzte le az OM-et, a Lille 4 ponttal vezet

2011.05.08. 23:06
Megmaradt a Lille négypontos előnye a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának vasárnapi mérkőzései után: a listavezetőnek tökéletes eredmény született az esti Olympique Lyon–Olympique Marseille rangadón. Az OL ugyan kiengedett egy 2–0-s előnyt a kezéből, de végül Cris góljával kicsikarta a 3–2-es győzelmet a címvédő ellen.

A Lyon a 25. percben Lisandro López izomból bevágott büntetőjéből került előnybe, majd a 69.-ben Delgado növelte a fórt. A 2–0-ból villámgyorsan 2–1 lett a Briand és Cris hibáját kihasználó Lucho González révén, sőt, Rémy a 78. percben egyenlíteni tudott.

A döntés a hajrára maradt, egy szabadrúgás után Cris talált be Mandanda kapujába – 3–2, a Lyon egyrészt életben tartotta igen halvány bajnoki reményeit, másrészt nagy szívességet tett a Lille-nek. Az OL sorozatban a 14. hazai bajnokiján maradt veretlen.

„Amíg egy kis esély van rá, harcolunk érte” – válaszolta a Marseille-t irányító Didier Deschamps arra a kérdésre, hogy reménykedik-e még a címvédésükben.

LIGUE 1
34. FORDULÓ
Lyon–Marseille 3–2 (Lisandro López 25. - 11-esből, Delgado 68., Cris 84., ill. Lucho González 69., Rémy 77.)
Valenciennes–Rennes 2–0 (Kadir 18., Danic 53.)