Női labdarúgó-vb: a hatgólos meccs után a franciák játszanak Angliával

2011.07.05. 23:03
Anglia–Franciaország negyeddöntőt rendeznek a németországi labdarúgó-világbajnokságon, miután az A jelű kvartett „csoportdöntőjén” a „kékek” 4–2-es vereséget szenvedtek a házigazdától.

A németek Kerstin Garefrekes és Inka Grings találatával kétgólos előnyre tettek szert az első félidőben, ám a franciák a második félidő elején feljöttek egy gólra Marie-Laure Delie fejese révén. Grings büntetőjére újabb fejessel válaszoltak a vendégek Laura Georges bólintásával, de az emberhátrányt nem bírták el a franciák: Okoyino da Mbabi lövésével 4–2 lett a találkozó végeredménye.

Németország a B-csoport második helyezettjével, Japánnal játszik a nyolc között.