Női labdarúgó-vb: nyolc között az amerikaiak, Kolumbiát is legyőzték

2011.07.02. 20:00
Az amerikai női labdarúgó-válogatott a második csoportmérkőzését is megnyerte a Németországban zajló világbajnokságon, és Svédországhoz hasonlóan a harmadik forduló eredményétől függetlenül bejutott a negyeddöntőbe a C-csoportból.

Az amerikaiak ezúttal Kolumbiát győzték le 1–0-s első félidőt követően 3–0-ra – mindhárom gól távoli bomba végén született, bár zárásként a kolumbiai kapus csúnyán mellényúlt a labdának –, így két forduló után hat ponttal és 5–0-s gólkülönbséggel (kezdésnek Észak-Koreát verték meg 2–0-ra) várják az ugyancsak hibátlan Svédország elleni mérkőzést, amely a csoportelsőségről dönt majd.

Jelzésértékű az erőviszonyok tekintetében azonban, hogy a svédek mindkét eddig ellenfelüket 1–0-ra győzték le.

NŐI LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Sinsheim: Egyesült Államok–Kolumbia 3–0
Gólszerző: Reilly (12.), Rapinoe (50.), Lloyd (57.)
KORÁBBAN
Augsburg: Svédország–Észak-Korea 1–0 (0–0)
Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont (5–0), 2. Svédország 6 (2–0), 3. Észak-Korea 0 (0–3), 4. Kolumbia 0 (0–4)
EGYESÜLT ÁLLAMOK–KOLUMBIA 3–0