Premjer-liga: a 95. percben csúszott ki két pont Husztiék markából

2011.06.10. 21:20
A Dinamo Moszkva a 95. percben szerezte meg az egyenlítő gólt Huszti Szabolcs csapata, a Zenit ellen az orosz labdarúgó-bajnokság pénteken megrendezett 12. fordulójában (1–1).

A sérüléséből felépülő Huszti a 74. percben lépett pályára a Zenitben, amely a 82. percben Danko Lazovics találatával szerezte meg a vezetést.

Alekszandr Szamedov a 95. percben egyenlített, akkor a vendégek Viktor Fajzulin kiállítása miatt néhány perce már emberhátrányban voltak. A szentpéterváriak a legutóbbi hat fordulóban mindössze egyszer örülhettek győzelemnek.

A lefújás után Alekszandr Anyjukov, a Zenit csapatkapitánya rendkívül kritikusan értékelte a játékvezető tevékenységét; az orosz sajtó beszámolói szerint elsősorban a Huszti kárára elkövetett hajrábeli szabálytalanságot, a meg nem adott büntetőt kérte számon a bírón.

Gaál Miklós nem lépett pályára a Volgában, amely hat nyeretlen forduló után újra győzött.

A CSZKA Moszkva Vágner Love (2), Seydou Doumbia és Honda Kejszuke góljával idegenben 4–2-re legyőzte a Tyerek Groznijt, és ezzel átvette az első helyet a nap folyamán szintén győzelmet arató Anzsi Mahacskalától.